Jump to content

Alkotestiran na parkingu a nisam vozio


achit

Preporučene objave

Imao sam situaciju,da smo pili pored benzinske,u sklopu je odmah Motel koji ne radi,pa smo tu bili parkirani ispred.Sjedili u autu i popili malo.Kad su svi otišli kući nakon ponoći,ja sam ostao i dalje na parkingu u svom autu čekajuči da nadjem neki prijevoz.Jer nisam htio takav vozit,zbog situacije koju sam več imao prije 1godinu.

Nakon sat vremena kako sam sjedio u autu dolazi policija u ophodnji i pita me što radim.Rekao sam da čekam prijevoz.Nakon toga su me pitali dokumente i pitali jesam voljan pristupit alkotestu.Naravno pristupio i napuhao 1.52 i od toga se oduzelo 0.1 krajnji rezultat 1.42

Dali su mi zapisnik i rekli da očekujem kaznu od 5000kn.

Što napravit,bio sam pod utjecajem alkohola ali nisam uopće vozio.Da sam htio mogao sam otići od tamo več prije,i nebi uopće bio alkotestiran.

Policija je vidjela da nisam vozio,da sam sjedio u autu i spavao dok ne dodje prijevoz.

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sami Policajci me nisu vidjeli da sam vozio,i vjerojatno da sam imao namjeru vozitto bi i napravio prije i otišao što je logično.

 

Jeli oni mogu na sudu reči da me nisu vidjeli kako vozim,što je istina ako če i oni reči po istini,jel na temelju toga može sudac maknuti postupk za kažnjavanje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 22 sati , achit je napisao:

Točno to,oni su me alkotestirali na temelju toga da su vjerojatno pretpostavili da sam vozio.

Nikako se nemogu pomiriti da sam nepotrebno kažnjen,a neznam kako dokazati pravdu i na koji način se postaviti.

 

Ne mogu te kaznit na vjerovatno. "Nitko nije kriv dok se ne dokaže suprotno"

Kako je kolega drot rekao čekaj kaznu da vidiš što piše.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, achit je napisao:

 

Jeli oni mogu na sudu reči da me nisu vidjeli kako vozim,što je istina ako če i oni reči po istini,jel na temelju toga može sudac maknuti postupk za kažnjavanje.

Bit će napisano da si se kretao xx ulicom i zaustavljen i kontroliran na toj benzinskoj/motelu u xx sati  i da je upotrebom alkometra utvrđena koncentracija od xx promila jer drugo ne može bit napisano niti na sudu mogu reći drugo osim napisanog.

A jadni sudac mora saslušati "tvoju obranu" kakva god bila.

Može te spasit samo to da ih sudac pozove na saslušanje a oni se nikad ne pojave.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 13 sati , sivko je napisao:

Bit će napisano da si se kretao xx ulicom i zaustavljen i kontroliran na toj benzinskoj/motelu u xx sati  i da je upotrebom alkometra utvrđena koncentracija od xx promila jer drugo ne može bit napisano niti na sudu mogu reći drugo osim napisanog.

A jadni sudac mora saslušati "tvoju obranu" kakva god bila.

Može te spasit samo to da ih sudac pozove na saslušanje a oni se nikad ne pojave.

 

Kako oni mogu napisat da sam se KRETAO i da sam ZAUSTAVLJEN kad to nije istina...možda se mogu snimke od videonadzora izvući sa obližnje benzinske.

Jel to može protiv njihovih riječi,ako se ne drže istine?Ili se ipak sve vjeruje policiji dok običnom gradjaninu ništa?

uređeno: od achit
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , achit je napisao:

Kako oni mogu napisat da sam se KRETAO i da sam ZAUSTAVLJEN kad to nije istina...možda se mogu snimke od videonadzora izvući sa obližnje benzinske.

Jel to može protiv njihovih riječi,ako se ne drže istine?Ili se ipak sve vjeruje policiji dok običnom gradjaninu ništa?

Policajci su obučeni za utvrđivanje prekršaja i oni daju zakletvu prilikom prisege tako da će se vjerovatno prije vjerovati policiji nego Vama. Snimke će te teško dobiti, vjerovatno su već i izbrisane. Sve zavisi o politici vlasnika objekta u vezi video-nadzora i obrade. Uglavnom se snimke brišu nakon 7 dana. Čuvaju se od 7 do 30 dana.

uređeno: od Vježbenik200
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 9 sati , achit je napisao:

Kako oni mogu napisat da sam se KRETAO i da sam ZAUSTAVLJEN kad to nije istina...možda se mogu snimke od videonadzora izvući sa obližnje benzinske.

Ako nema prekršaja ni kazne (a nema) za sjedenje pijan u autu onda ti ni ne bi dali puhati ni napravili zapisnik da nisu mislili ni pisat da si vozio.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija