Jump to content

Pravo na zemljište na temelju održavanja i brige


Renzzo

Preporučene objave

Parcela od 399m2 u vlasništvu grada vodi se kao voćnjak, nalazi se uz moju kuću i dvorište.

20 godina kosim i održavam tu parcelu i želio bih znati imam li ikakvo pravo na tu parcelu u vlasničkom obliku. Kad sam zvao komunalne redare da dođu kositi, nitko se nikad nije odazvao. Tu parcelu sam morao prodati gradu za mizerne pare pošto su htjeli graditi cestu,ali do tog nikad nije došlo.

Neki su mi ljudi rekli da imam pravo tražiti da grad prepiše parcelu u moje vlasništvo, jer sam ju tako dugo održavao. Interesira me imam li uopće pravo tražiti tako nešto i mogu li mi uvjetovati cijenu? U tom slučaju, što je s mojim utrošenim radom... Ako pitam u gradu, vjerojatno će me izveslati. 

Može li mi netko pomoći savjetom. Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nažalost, nemate pošteni posjed nekretnine, jer ne postoji nikakva osnova temeljem koje Vi imate opravdano pravo smatrati da je ta parcela Vaša (štoviše, navodite da ste istu prodali gradu, iz čega proizlazi da znate da nije Vaša). Ono što možete jest tražiti od vlasnika troškove održavanja nekretnine koju je vlasnik bio dužan održavati (pa na račun istoga možda ostvariti vlasništvo, iako ako je u prostornom planu predviđena cesta, do toga vjerojatno neće doći). Dakle, eventualne radne sate i trošak goriva, ako ga možete dokazati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Ruby_Danderfluff je napisao:

Nažalost, nemate pošteni posjed nekretnine, jer ne postoji nikakva osnova temeljem koje Vi imate opravdano pravo smatrati da je ta parcela Vaša (štoviše, navodite da ste istu prodali gradu, iz čega proizlazi da znate da nije Vaša). Ono što možete jest tražiti od vlasnika troškove održavanja nekretnine koju je vlasnik bio dužan održavati (pa na račun istoga možda ostvariti vlasništvo, iako ako je u prostornom planu predviđena cesta, do toga vjerojatno neće doći). Dakle, eventualne radne sate i trošak goriva, ako ga možete dokazati.

Cesta više nije u planu i to je samo "voćnjak". Dobijao sam takve informacije, kao da imam pravo zbog tolikih godina održavanja, pa sam stoga i postavio ovo pitanje. Hvala na odgovoru

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija