Jump to content

Podizanje sredstava sa štednje nakon smrti


Protzacoal

Preporučene objave

Molim pomoc oko slijedeceg.

Teta od supruge je preminula i supruga je imala ugovor o uzdržavanju i oporuku kojom naslijeđuje sve nakon smrti.

Javni bilježnik nam je poslao da u je trenutku smrti teta imala štednju u ERSTE banci sa određenim iznosom.
Ali, teta je prije smrti dala punomoc, nazovimo ju, gospođi A.

Dotična gospođa A. dva dana nakom smrti tete odlazi u banku i podiže sva sredstva sa računa!
Banka mi javlja da su oni postupili ispravno jer je njima FINA poslala vijest o smrti tek 16 dana nakom datuma smrti.

Tko je tu sad odgovoran? Da li FINA ima neki zakonski rok u kojemu mora javiti bankama gdje pokojna osoba ima račune da se napravi zamrzavanje do ostavinske rasprave?

Ili je odgovornost na banci?

Inače, teta je preminula u bolnici, i očekivao bih da se to digitalno javi u institucije i da dode do banke da se napravi zamrzavanje.

I još, htio bih izbjeć tužbu protiv gospođe A. i nekako se naplatiti od FINE ili banke jer mi se čini da nije smjelo doci do isplate sredstava jer po zakonu punomoc prestaje vrijediti u trenutku smrti.

uređeno: od Protzacoal
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • Protzacoal je promijenio naziv u Podizanje sredstava sa štednje nakon smrti

Jesu li navedena novčana sredstva bila obuhvaćena ugovorom o DU te je li gospođi A bila poznata ta činjenica?

, Protzacoal je napisao:

I još, htio bih izbjeć tužbu protiv gospođe A. i nekako se naplatiti od FINE ili banke jer mi se čini da nije smjelo doci do isplate sredstava jer po zakonu punomoc prestaje vrijediti u trenutku smrti.

Bilo bi lijepo kad bi to bilo moguće, no nažalost nije.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija