Jump to content

vozač koji naglo presiječe drugoga i zakoči


gica

Preporučene objave

Danas ujutro vozila sam se u Zagrebu, Selskom cestom kroz Knežiju u smjeru Horvaćanske u najdesnijoj traci . Ispred mene je bila kolona od 5-6 auti, koji su sporo vozili jer je nešto dalje ispred bio zaustavljen kamion  pa su ga polako svi obilazili. Odjednom je vozač iza mene počeo trubiti i kroz retrovizor vidim živčane signale. Nastavila sam voziti jer nisam napravila ništa neispravno ali on je i dalje trubio i ometao. Kad je došao na mene red zaobišla sam kamion prešavši u srednju traku i tada je vozač iza mene odlučio otići u skroz desnu traku te istovremeno zaobići mene i kamion, dao gas, ubacio se ispred mene i naglo zakočio uz standardni folkor kretnji rukom. Kad je zaključio da mu je dosta - odvezao se. Dakle ako mu se žurilo mogao je puno ranije i imao je još dvije trake za zaobići. Ali ne, odlučio je sve svoje frustracije baš ovako istresti.

Zanima me što sljedeći put napraviti i kako prijaviti takvog vozača? Dovoljno zapisati broj tablice ili mogu snimiti auto? Trebam li tražiti svjedoke (bila sama u autu) i što kad ga prijavim pa bude moja riječ protiv njegove? I da nisam uspjela izbjeći i da sam se razbila na njega tko bi bio kriv?

Zahvaljujem.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako se dogodi takva situacija odnosno nesreća s materijalnom štetom najbolje je uz policijski očevid (ako je potreban) fotografirati i snimiti video mjesta prometne nesreće. Ako imate svjedoke odlično, nije ni loše nabaviti takozvanu "dash kameru" ali ponekad se ne prihvaća kao dokaz jer su propisani uvjeti da bi se tako nastala snimka mogla iskoristiti kao dokaz u nekom postupku. Postoje iznimke gdje bi zbog određenih situacija “neslužbena video snimka” bila prihvaćena. Ne može nikako odmoći, snimkom možete pronaći i npr. vozilo koje vas je udarilo na parkingu, ne kaže se bez veze "Slika govori tisuću riječi"🙂.Prilikom fotkanja pogotovo obratiti pažnju na TRAGOVE KOČENJA. Hm, najvjerovatnije biste bili oboje okrivljeni on- zbog naglog kočenja tj. naglog smanjivanja brzine a vi zbog neodržavanja razmaka. U postupku bi se vještačenjem detaljno dokazivalo koji je vozač kriv. Također je zakonski kažnjivo "trubiti".

(2) Vozač je dužan zvučni znak upozorenja svesti na nužnu mjeru.

kažnjiv po članku 3. Novčanom kaznom u iznosu od 300,00 kuna kaznit će se za prekršaj vozač ako postupi suprotno odredbama ovoga članka. 

Zapisati broj tablice i javiti PP na tom području s opisom situacije ili pak na 192 ako vozač čini teške prekršaje te je potrebna hitna intervencija policije kako ne bi došlo do nezgode . U vašem slučaju pošto se nalazite u Zagrebu takvog vozača je najbolje prijaviti na 01/6333 446 I.PPRP Heinzelova i 01/6530 870  II. PPRP Lučko.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , sivko je napisao:

Nema koristi od prijave policiji.

Uglavnom da, ali barem svoju građansku dužnost ispuniš tj. ukažeš nekome na slučaj. Sve zavisi kako opišeš, da li ima slobodnih patrola... U ruralnim sredinama to funkcionira. Nerijetko se po pričama koje sam čuo dogodi da baš to vozilo ili vlasnik vozila ima raspisanu potragu pa barem malo pomogneš policiji. Vozača policija mora zateći u kršenju nakon prijave, ne može ga kazniti na "“rekla kazala".

uređeno: od Vježbenik200
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, gica je napisao:

I da nisam uspjela izbjeći i da sam se razbila na njega tko bi bio kriv?

Vjerojatno bi tužili tebe radi neodržavanja razmaka, ali vještačenjem bi se moglo utvrditi da je on žestoko kočio (između ostalog, vidi se i po visini oštećenja na vozilima), pa bi krivnja bila njegova (ili u najgorem slučaju podijeljena).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 20 sati , Vježbenik200 je napisao:

Uglavnom da, ali barem svoju građansku dužnost ispuniš tj. ukažeš nekome na slučaj. Sve zavisi kako opišeš, da li ima slobodnih patrola... U ruralnim sredinama to funkcionira. Nerijetko se po pričama koje sam čuo dogodi da baš to vozilo ili vlasnik vozila ima raspisanu potragu pa barem malo pomogneš policiji. Vozača policija mora zateći u kršenju nakon prijave, ne može ga kazniti na "“rekla kazala".

Ovo mogu potvrditi što se tiče manjih sredina, kolega je uspio u više navrata dash-board kamerom snimiti obijesnu vozačicu koja je za vrijeme jutarnje vožnje ugrožavala djecu u prometu, vozila 120-130 km/h kroz naseljena mjesta, kroz crveno, preko pješačkih prijelaza... Prijavio je vozačicu i ima saznanja da se protiv nje vode prekršajni postupci.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija