Jump to content

ugovor o djelu


black95

Preporučene objave

Poštovani,

Ponuđen mi je ugovor o djelu s poduzećem X. Poduzeće X je sklopilo ugovor sa poduzećem Y. Poduzeće Y je sklopilo ugovor s poduzećem Z.

Poduzeće Z isplaćuje poduzeće Y,a ono isplaćuje poduzeće X.

Poduzeće Y nije imalo dovoljno radnika te je zatraženo od poduzeća X da mu pronađe ostatak djelatnika. 

Poduzeće Y svoje radnike koji isto rade preko obrta ili ugovora od djelu plaćeni su u iznosu od 1200 HRK, te isto uplaćuje i poduzeću X za nas, ali meni poduzeće X isplaćuje 400 HRK iako uplaćuju istu cifru kao i kod svojih ljudi.

Zanima me postoji li mogućnost žalbe ili prijave i imam li ja ikakva prava po tom pitanju?

Napominjem da radim u istoj zgradi i istom uredu identičan posao sa ljudima iz poduzeća Y koji primaju 3 puta veći iznos.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ugovor o djelu nije radni odnos. Dakle, sve ono što se odnosi na ugovore o radu, ne odnosi se na Vas. Vi ste izvođač, i slobodno ugovarate satnicu ili rad. Vi slučajno znate da direktni ugovaratelji s društvom Y imaju veću satnicu, pa onda pristupite društvu Y i direktno pregovarajte s njima, ako to ne stoji u Vašem ugovoru o djelu, nemate zabranu konkurencije u odnosu na društvo Y. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija