Jump to content

B2 Kapital i jednostavni stečaj potrošača


Tanjaniksic

Preporučene objave

Postovani, zanima me sljedece: Pravomocnom presudom suda zatvoren je jednostavni stečaj potrošača i racun koji je bio pod ovrhom sad je odblokiran. No buduci da je jedan od vjerovnika B2 Kapital oni se sada pozivaju na izjavu o zapljeni place i uvjeravaju me da ako nastavim dobrovoljno dalje uplacivati svoj dug da nece ponovo pokretati ovrhu. Zanima me da li je to pravno legalno, jer ta izjava je standardni dio papirologije kod podizanja kredita. Te savjet sto mi je ciniti jer ocito ta i takve agencije su iznad zakona. Hvala unaprijed na odgovoru. Lp Tanja

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postovana, hvala na odgovoru. Tako je, radi se o istom predmetu po ocevidniku Fine. Da li to znaci da nisam u obvezi ikakvog dobrovoljnog placanja po tom predmetu jer oni inzistiraju i dalje na uplatama po tom predmetu, a u slucaju da ne placam spominju tu mogucnost po toj izjavi. Molim Vas savjet sto da radim. Hvala unaprijed uz srdacan pozdrav. Tanja

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 8 mjeseci kasnije...
prije 14 sati , Nadica Živković je napisao:

Uzeli su mi dio mirovine nakon provedenog postupka jednostavnog stečaja potrošaća i sa protekom vremena više od 1 godinu.

U postupku ste oslobođeni baš te obveze i odluka suda je pravomoćna?

prije 14 sati , Nadica Živković je napisao:

Zanima me mogu li podnjeti kaznenu prijavu protiv B2 Kapitala d.o.o. ?

Ne, ali ako ima osnove, onda svoja prava možete potraživati u protuovrsi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Fina se povukla nakon sudskog rij./prosinac 2019) Uzeli su mi dio mirovine preko mirovinskog nakon skoro 2 g.Zar njima sudsko rij. ništa ne znači?!

prije 9 minuta, Borbena7 je napisao:

Prvo trebate saznati kada je točno pokrenut ovaj postupak prisilne naplate, te da li se radi o ovrsi na novčanim sredstvima preko FINA-e ili ovrsi na mirovini preko HZMO-o?

Preko mirovine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 minuta, Borbena7 je napisao:

Hoćete reći da su ovršnu ispravu za koju ste oslobođeni obveze sada dostavili HZMO-e na izravnu naplatu? Ako je tako, kada je je HZMO-e počeo postupati?

Oprostite na površnim mojim rečenicama.Previše sam uzrujana.-Unutar 2g. a nakon riješenja nije bilo nikakvog duga niti naplate.Sad je B2 uzeo dio mirovine preko mirovinskog.( dužna sam isti iznos kao i prije 4g.Imam malu mirovinu i dug se nemože otplatiti jer ću kroz par godina opet biti isto dužna)Zvala sam i poslala svoje izjave i na mirovinsko i B2.Pokušavam doznati što se B2 sjetio nakon 2g.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 12 minuta, Nadica Živković je napisao:

Imam malu mirovinu i dug se nemože otplatiti jer ću kroz par godina opet biti isto dužna

Bitno je vidjeti, da li je poslovni broj ovršne isprave koji je naveden u pravomoćnom rješenju Općinskog suda koji Vas je oslobodio obveze u jednostavnom postupku stečaja potrošača, identičan broju ovršne isprave koju je sada ovrhovoditelj dostavio HZMO-e na provedbu. Ukoliko je tako, onda ovo pravomoćno rješenje Općinskog suda koji Vas je oslobodio obveze u jednostavnom postupku stečaja potrošača uz dopis dostavite HZMO-e.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Borbena7 je napisao:

Bitno je vidjeti, da li je poslovni broj ovršne isprave koji je naveden u pravomoćnom rješenju Općinskog suda koji Vas je oslobodio obveze u jednostavnom postupku stečaja potrošača, identičan broju ovršne isprave koju je sada ovrhovoditelj dostavio HZMO-e na provedbu. Ukoliko je tako, onda ovo pravomoćno rješenje Općinskog suda koji Vas je oslobodio obveze u jednostavnom postupku stečaja potrošača uz dopis dostavite HZMO-e.

Pomogli ste mi.Hvala Vam!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija