Jump to content

Naplata presude preko Fina


niro

Preporučene objave

Poštovanje,

Na trgovačkom sudu Zagrebu se vodio spor radi neisplate (  pojedinom dioničaru  ) dividende, spor je okončan presudom da je tuženik dužan isplatiti određenu svotu koju je utvrdio sudski vještak za financije prije otprilike dvije godine. Što se tiče isplate u kojoj visini , u presudi piše da isplata ide po izračunu ( Fine ) na dan pravomoćne odluke. Tuženik je podnio žalbu i Visoki trgovački sud je nakon cca dvije godine potvrdio prvostupanjsku presudu. Znači tuženik je dužan isplatiti dividendu plus kamate. Izračun po mojim saznanjima radi Fina? Kontaktirao sam Finu u svezi podošenja zahtjeva, potrebne dokumentacije i ostalo..njihov odgovor je obratite se svojem odvjetniku. Znima me dali netko zna dali je kao privatna osoba mogu predati dokumentaciju Fini ( pravomoćnu presudu) kao fizička osoba bez odvjetnika? I što bi sve još trebalo od dokumentacije predati? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 20 sati , niro je napisao:

Mora li presuda biti original? Ovjerena kopija? 

Ovrhovoditelj može osnovu za plaćanje u Finu dostaviti u izvorniku, otpravku, ovjerenom presliku ili ovjerenom prijepisu, te kao elektroničku ispravu.

prije 20 sati , niro je napisao:

Bilo koja Fina u ZG ?

Ne, u Zagrebu samo u Ulici grada Vukovara 70.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija