Jump to content

Ugovor o djelu - obveze


Usernamekorisnik

Preporučene objave

https://www.isplate.info/kalkulator-ugovor-o-djelu-2021.aspx

Evo kalkulator pa malo računajte, ubacite prirez po svojoj općini/gradu prebivališta. Ugovaratelj po ugovoru o djelu nije radnik i nema nikakva prava kao radnik po ugovoru o radu. Kad odradite ugovor o djelu, to je to, osim ako nećete sklopiti novi ugovor za novo djelo. Ali ako taj rad ima obilježja ugovora o radu, tada bi za poslodavca bilo sigurnije da sklopi s Vama ugovor o radu, a ne ugovor o djelu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Po ovom kalkulatoru sa 1000 kn bruto ja bih morao uplatiti čak 300 kn. Možda glupo pitanje, ali da li moram uplaćivati doprinose i poreze, iako sam već zaposlen(na drugom mjestu) na neodređeno ugovorom o radu(ali je tvrtka privremeno zatvorena odlukom stožera pa dobivam 4000 kn).

 

Poslodavac ugovora o djelu mi daje malo informacija, a ne želim imati problema sa poreznom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mislim da ću dobiti bruto. U pitanju je Wolt, radim u uvjetima za ugovor o djelu(radim kada ja želim i koliko, sa svojim vozilom, nemam nikakve odmore i pauze) ali je problem što poslodavac drži informacije za sebe.

U svakom slučaju hvala, čekam isplatu da vidim da li je stvarno uplaćen bruto iznos.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija