Jump to content

Kazna zbog posjedovanja 'Marihuane'


CharterSport

Preporučene objave

Pozdrav, imam par pitanja za Vam postaviti. 

 

Moja situacija je ovakva: prijateljica i ja smo setale ulicama grada, te ja sam sa sobom imala cca 5 g marihuane. Prolazio je policijski auto te nas je zaustavio da mu damo osobnu na pregled. Nakon toga nas je pitao da li imamo nesto ilegalno kod sebe te ja sam negirala. Onda nam je rekao da provjeri torbe, te je tih 5 g nasao u mojoj torbi. Nakon toga smo privedeni na policijsku postaju. Zajedno smo cekale, te nakon nekog vremena sam dosla potpisati Obavijest da ce se za pocinjeni prekrsaj tj. protiv njega podnijeti optužni prijedlog. Takoder sam potpisala i potvrdu od privremenom oduzimanju predmeta. Nakon cca 2 mjeseca sam dobila Poziv na sud tj poziv okrivljeniku gdje moram pristupiti na glavnu raspravu, te sam dobila i optužni prijedlog.  

 

Moja pitanja su: 1. Kako ide tocno postupak u sudnici?

2. Koje stvari bi trebala rec, a koje nebi? 

3. Da li ja ustvari idem na sud samo radi mogucnosti smanjenja kazne? ili radi neces drugog?

4. da li trebaju svjedoci doc samnom na dan sudenja?

5. Kakva pitanja uobicajeno postavljaju?

6. Da li ce meni radi ove situacije pisat negdje da vodim kazneni postupak (pitam za situaciju kod zaposljavanja, jer neki pitaju potvrdu da ne vodim kazneni postupak)

 

Nadam se da mi mozete pomoci ! 

Hvala unaprijed.

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1. Uđeš, daš svoje osobne podatke, kažeš svoju verziju događaja, sutkinja/sudac ti postavi koje pitanje i to je to. Nekad ti odmah kaže presudu, a nekad dođe doma.

2. Kako se misliš braniti? Priznanje je uvjet za smanjenje kazne...

3. Ideš reći svoju obranu.

4. Idu oni koji dobiju poziv, tako da se oko toga ne zamaraš. Ako misliš predložiti neke svjedoke, ne vodiš ih, nego ih tada predlažeš, a sud odlučuje hoće li ih zvati i kada.

5. Pitanja ovise o tome kako se braniš...

6. Ne, potvrde za zaposlenje su ti čiste, ovo je prekršajni postupak, a ovo bi ti utjecalo samo na poslove za koje se obavljaju dodatne provjere (policija, zaštitari...).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala.

Pa ja bi se branila tako da kazem istinu i da priznam da sam u krivu i obecam da se vise nikad nece dogoditi. Kad sam to uzela sam bila u alkoholiziranom stanju, te sam student i nemam nikakva primanja, sta bi mogao bit uvijet za smanjenje kazne, sta ne? 

I je li pametno reci osobu od koje sam uzela, ako da,kako to ide ako se kaze i kako ide ako se ne kaze?

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 7 sati , CharterSport je napisao:

Pa ja bi se branila tako da kazem istinu i da priznam da sam u krivu i obecam da se vise nikad nece dogoditi. Kad sam to uzela sam bila u alkoholiziranom stanju, te sam student i nemam nikakva primanja, sta bi mogao bit uvijet za smanjenje kazne, sta ne? 

Da, sve ovo bi išlo u prilog smanjenju kazne.

 

prije 7 sati , CharterSport je napisao:

I je li pametno reci osobu od koje sam uzela, ako da,kako to ide ako se kaze i kako ide ako se ne kaze?

Bila si negdje vani, netko u društvu ti je ponudio i uzela si, ne znaš kako se zove.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija