Jump to content

Ostavinska rasprava i pristup imovini


Blufonac2001

Preporučene objave

Poštovanje
Cijenio bi pomoć oko slijedeće situacije.
Naime, umro mi je ujak, koji se nije ženio niti imao djece. Od najbliže rodbine su ostali njegovi brat i sestra, te ja kao sin drugog, pokojnog, brata. 
Pitanja:
1. U slučaju da nema oporuke, da li se pokojnikova imovina dijeli na 3 jednaka dijela između ujca, tete i mene?
2. S obzirom da ujak i teta namjeravaju otići "čistiti" kuću pokojnika, da li na to imaju pravo prije provedbe ostavinske rasprave?
3. Ako je odgovor na pitanje 2. niječan, kako ih mogu spriječiti u istom? Ne želim ići s njima jer ne znam da li na to imam pravo, jer je pokojnik govorio da će sve ostaviti crkvi i ne želim se miješati gdje mi nije mjesto.
4. Kako mogu saznati kojem će javnom bilježniku biti dodijeljena ostavinska rasprava?
Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1. Tako je.

2. Ne bi trebali, ili ako idu, idite s njima. Pokretnine obično nisu osobito značajna imovina, većinu ljudi interesiraju nekretnine, ali može se naći nešto vrijedno, gotovina u kući, umjetnine itd., pa je dobro da nekome ne padnu na um nemoralne ideje.

3. Nažalost, mislim da ih ne možete niti nekim postupkom, a niti nekim nasilnim činom spriječiti.

4. Možete saznati na općinskom sudu, ostavinska i izvanparnična pisarnica, vjerojatno i telefonskim putem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija