Jump to content

Prekršajni nalog - poslana 2 prekršajna naloga obrtu


Prava123

Preporučene objave

Poštovani, 

molim Vas za savjet kako da napišem prigovor u vezi 2 prekršajna naloga koja sam dobio kao obrtnik jer sam propustio u zakonskom roku produžiti prometnu dozvolu za kamion koji je registriran na obrt. 

U prilogu šaljem slikane prekršajne naloge (2) iz kojih ćete vidjeti točno o čemu se radi. Naime, tereti me se za prekršaj iz članka 250. stavak 2. Zakona o sigurnosti prometa na cestama i kao fizičku i kao pravnu osobu, tj. 2 puta ali obrt je fizička osoba ne pravna. 

Također sam u navedenom Zakonu pročitao da se tereti fizička ili pravna osoba, i to se svugdje ponavlja, pa moje pitanje glasi mogu li se pozvati da me se ne može teretiti 2 puta za istu stvar ?

Također me zanima postoji li mogućnost da mi se oprosti ovaj prekršaj budući da nisam kažnjavan ?

Hvala unaprijed

Lijep pozdrav, 

20210119_155218.jpg

20210119_155239.jpg

20210119_155306.jpg

20210119_155328.jpg

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • Spitfire je promijenio naziv u Prekršajni nalog - poslana 2 prekršajna naloga obrtu

Ovdje postoji greška u postupanju nadležne PU/PP i malo su pobrkali lončiće.

Mogli su Vam napisati kaznu 250. stavak 11. ZSPC "za pravnu ili za fizičku osobu obrtnika".

Inače ovo je sve 1 nalog, ali su oni odradili dostavu pod 1. za obrt i pod 2. za vas osobno.

Uglavnom ovaj dio što se tiče obrta je osnovan, i odredili su Vam najnižu kaznu od 5000,00 kuna.

Ovaj drugi dio što se tiče Vas kao fizičke osobe nikako nije osnovan, oni su Vas teretili kao odgovornu osobu u pravnoj osobi a to nisu smjeli, obzirom da, kao što ispravno navodite, obrt nije pravna osoba i samim time vi niti ne možete biti odgovorna osoba u pravnoj osobi.

Najbolje bi bilo ove činjenice ukazati nadležnima u PP i ljubazno ih zamoliti da nalog (pod 2. - znači za Vas osobno) povuku, jer ovdje je zaista riječ o propustu.

Ukoliko oni ne isprave prekšrajni nalog, onda svakako u roku podnesite prigovor i sve objasnite sudu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija