Jump to content

Krivo proglašen mrtvim


Samoradnik

Preporučene objave

Isprike ako sam temu stavio u krivi podforum.  Radi se o sljedećem.

Otac mi je preminuo krajem prošle godine. Netko je nešto zeznuo na sudskoj medicini i gospođa u matičnom uredu je dobila papire za mene i oca i proglasila nas oboje mrtvim  (otac i ja imamo isto ime). Skuženo je sljedeći dan i to je ta gospođa popravila. Spominjala je OIB i kako je ostao aktivani to je to što se nje tiće.

Gledam OIB na moj-oib i piše da je aktivan.

Nakon 2 dana od toga plaćam nešto u dućanu karticom, karticu stalno odbija, blamaža na blagajni. Banka je blokirala kartice i sve. Riješeno u banci nakon objašnjavanja.

Zdravstveno sam provjeravao i tamo sam živ. Gledao sam opet sad na HZZO_NET i piše da je polica važeča, za oca mi ne izbacuje ništa kada upišem njegov OIB.

Neki dan gledam nešto na e-poreznoj i vidim da mi pokraj OIB-a piše da je neaktivan. Oke, objasnim im situaciju i o čemu se tu radilo i riješilo se i to.

Danas dolazim registrirati auto, naravno, ne mogu registrirati auto jer piše da sam mrtav. Gospođa u šoku, ja već lagano lud. 

Gospođa se ispričava i uputila me na policiju. Sutra idem na policiju natezati se malo s njima.

Sada sam gledao na e-građani prebivalište i piše mi prebivalište do datuma kad sam proglašen mrtvim.

 

Pitanja:

1. Gdje još se mogli nešto zeznuti da idem to provjeriti prije nego me iznenadi kada bude nezgodno

2. Da li ima smisla tu nekoga tužiti i koga?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vrlo bizarna situacija.

Pošto možebitno nisu povezani, ostalo Vam je još mirovinsko gdje do sada niste bili. 

Za štetu koju ste pretrpjeli (troškovi pristojbi, prijevoznih troškova, vađenja eventualno novih dokumenata, telefoniranja), teoretski možete potraživati naknadu štete od države, time da prethodno odštetni zahtjev podnosite Općinskom državnom odvjetništvu, Građansko-upravnom odjelu u Vašem mjestu prebivališta. Međutim, odštetni zahtjev mora biti dokumentiran i poduprt dokazima (računi za pristojbe, gorivo itd.)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija