Jump to content

Otkazni rok za vrijeme probnog rada


Draga_di

Preporučene objave

Pozdrav,

Ugovorom o radu je odredeno da je otkazni rok djelatnika 06. mjeseci (nista ne pise sa otkazni rok tijekom probnog roka).

Isti u ugovor je sklopljen na odredeno vrijeme od godinu dana, uz probni rok od 6. mjeseci. 

Ako je radnik dao otkaz za vrijeme trajanja probnog roka, je li ga poslodavac moze obvezati na otkazni rok od 6. mjeseci??? Je li uvjeti otkaznog roka ugovorom o radu vrijede i za probni rok ili poslodavac tu stavku mora posebno naglasiti (inace vrijedi otkazni rok prema ZOR)?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da, otkazni rok od 6. mjeseci je napisao u ugovoru. A nigdje u zakonu ne pise koliki je maksimalanotkazni rok koji poslodavac moze napisat u ugovor o radu, ili ja nisam uspila pronaci. Ugl, ne mogu pronaci stavku u zakonu kojom mu  mogu dokazati da me ne moze obvezati na otkazni rok od 6. mjeseci tijekom probnog rada od 6. mjeseci 😂 Pomooooooooc

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 10 minuta, Draga_di je napisao:

je li to znaci da poslodavac ne moze traziti veci otkazni rok, samo manji od onog propisanog ZOR?

Ne može tražiti veći od zakonskog propisanog.

Prije 11 minuta, Draga_di je napisao:

Mene samo zanima je li poslodavac mora posebno naglasiti u ugovoru u radu koliki je otkazni rok tijekom probnog rada, i ako ga ne naglasi je li onda vrijede rokovi prema ZOR?

Nije dužan navesti, pa u tim slučajevima vrijedi ZOR.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija