Jump to content

Najniža braniteljska mirovina


Božek

Preporučene objave

Da li netko može odgovoriti na moje pitanje?

Korisnik sam prijevremene starosne mirovine sa 37 god.radnog staža i 60 god.starosti po općem propisu od 2015 god.

Status hrvatskog branitelja dragovoljca priznat mi je 2019. god.Tada sam i podnio zahtjev za novi izračun najniže braniteljske mirovine i od HZMO sam dobio negativan odgovor.Nakon 2 godine žalbi i tužbi sa upravnog suda sam dobio presudu kojom nalažu HZMO da u roku od 60 dana izvrše novi izračun i rješenje najniže braniteljske mirovine.

Zanima me slijedeće: sada 2021. god. kada imam 66 god. starosti  da li imam pravo na ponovni izračun najniže braniteljske starosne mirovine koja bi bila za mene povoljnija od prijevremene starosne i kolika bi ona otprilike bila?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

- kako tocno glasi taj negativan odgovor HZMO-a koji su vam dostavili 2019.god.

- Iznos najnize braniteljske mirovine ovisi od vremena provedenog u DR u borbenom sektoru, koliko dana imate provedenih u DR,

- kad se radu o prijevremenom umirovljenju  "najniza braniteljska mirovina" se penalizira za odredjeni postotak

- 2015.god. kad ste otisli u prijevremenu starosnu mirovinu po ZOMO-u dali vam je izracunom - rjesenjem dodjeljena "najniza mirovina"

- koliko vam sad iznosi ta postojeca "prijevremena starosna mirovina"

- nemate pravo na ponovni izracun po navrsetku spomenutih 66 godina starosti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

prije 3 sati , malicovjek je napisao:

- kako tocno glasi taj negativan odgovor HZMO-a koji su vam dostavili 2019.god.

- Iznos najnize braniteljske mirovine ovisi od vremena provedenog u DR u borbenom sektoru, koliko dana imate provedenih u DR,

- kad se radu o prijevremenom umirovljenju  "najniza braniteljska mirovina" se penalizira za odredjeni postotak

- 2015.god. kad ste otisli u prijevremenu starosnu mirovinu po ZOMO-u dali vam je izracunom - rjesenjem dodjeljena "najniza mirovina"

- koliko vam sad iznosi ta postojeca "prijevremena starosna mirovina"

- nemate pravo na ponovni izracun po navrsetku spomenutih 66 godina starosti.

- RJEŠENJE-2019

„Odbija se zahtjev za određivanje mirovine , kao na zakonu neosnovan.

Prema članku 206.ZOHBDR-a nova svota najniže mirovine može se odrediti samo hrvatskim braniteljima kojima  je najniža braniteljska mirovina određena prema odredbama Zakona o pravima hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata  i članovima njihovih obitelji  (Narodne novine , broj 174/04, 92/05, 2/07, 107/07, 65/09, 137/09, 146/10, 55/11, 140/12, 19/13- pročišćeni tekst, 33/13, 148/13, 92/14 – u daljnjem tekstu: ZOHBDR).

U vezi s navedenim, valjalo je zahtjev za ponovno određivanje prijevremene starosne mirovine  odbiti i odlučiti kao u izreci ovoga rješenja.“

- Status: hrvatski branitelj iz domovinskog rata -dragovoljac sa 132 dana borbenog sektora

- 2015 god prijevremena starosna najniža mirovina mi je iznosila 1810 kn.

- do 2020 god.mirovina je narasla na 2158 kn.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U 2017.godini ste imali status hrvatskog branitelja sa vise od 100 dana u borbenom sektoru ?

Kad se cita taj clanak 206. ZOHBDR-a, oni upravo tako i govori. na temelju cega sad upravni sud dosudjuje u vasu korist sta on spominje na koje clanke ZOHBDR-a se on poziva.

Sad kad bi vam se izracunala  "najniza braniteljska mirovina" na osnovu 132 dana sudjelovanja u DR uz penalizaciju koja za 37 godina radnog staza iznosi 0,3% po mjesecu prijevremenog umirovljenja sto znaci ukupno umanjenje za 18%, vasa "najniza braniteljska mirovina" bi danas iznosila 2163,62 kn.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 38 minuta, malicovjek je napisao:

U 2017.godini ste imali status hrvatskog branitelja sa vise od 100 dana u borbenom sektoru ?

Kad se cita taj clanak 206. ZOHBDR-a, oni upravo tako i govori. na temelju cega sad upravni sud dosudjuje u vasu korist sta on spominje na koje clanke ZOHBDR-a se on poziva.

Sad kad bi vam se izracunala  "najniza braniteljska mirovina" na osnovu 132 dana sudjelovanja u DR uz penalizaciju koja za 37 godina radnog staza iznosi 0,3% po mjesecu prijevremenog umirovljenja sto znaci ukupno umanjenje za 18%, vasa "najniza braniteljska mirovina" bi danas iznosila 2163,62 kn.

V.U.S se poziva na čl.49. ZOHBDR-a dok HZMO krivo tumači čl. 206 ZOHBDR-a

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija