Jump to content

Samo pomoćni objekt na zemljištu


Lukas01

Preporučene objave

Pozdrav svima!
Građevinsko zemljište stambene namjene veličine 800m2 bi ogradio žičanom ogradom i stavio limenu garažu. Ne bi bilo nikakvih priključaka niti drugih objekata jer bi služilo samo kao vrt, u garaži bi bio veliki spremnik vode i alati za uređenje vrta. Čitao sam da su pomoćni objekti namijenjeni redovnoj uporabi za kuće ili zgrade koje imaju građevinsku dozvolu. Pošto ja ne bi imao nikakvu "glavnu" građevinu, jel mogu nekako staviti tu garažu? 

Unaprijed hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U Prostornom planu općine na kojoj se nalazi parcela potražite poglavlje koje određuje postavljanje pomoćnih građevina za koje nije potrebna građevinska dozvola. Svi zahtijevi koji se odnose na objekte te vrste tamo su navedeni.

Iako građevinska dozvola nije potrebna ipak ćete morati ishoditi odobrenje za gradnju. Trebate vlasnički list, geodetski elaborat i projekt te građevine projektiran od odgovornog projektanta.  Mišljenja sam da takva građevina od lima neće dobiti dozvolu. 

Iako sve izgleda jednostavno baš i nije tako. Kada krenete da legalno riješite taj zahvat puno je zahtijeva i troškova.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija