Jump to content

Pao sa Marihuanom


anonimno

Preporučene objave

Evo da se ja malo ukljucim, ovako nekompetentno.

 

Sjecam se da sam ljetos cula nesto na radiju na moru, ili sam to procitala, da su u planu bilo opako zaostravanje kazni i za najblaze droge ?!

 

Ne znam da li se taj zakon proveo v(vec ) ??

 

I sjecam se da sam bila prilicno zabezeknuta (ali s odusevljenjem) na cifre i trajanje koje se spominjalo u vezi s tim prijedlogom..

 

 

Meni nimalo nije jasno zbog cega ta Marihuana privlaci ljude.. znate li da se od povremenog (1-2put sedmicno) pusenje Marihuane sansa za oboljenje od SIZOFRENIJE poveccava sa 6. puta ? A za blaze psiholoske trajne poremecaje da vam ne govorim, - svaka "cigara" pravi nepopravljive stete na mozak - nakon nekog vremena pusenja te se promijene jasno prepoznaju na snimcima mozga.

 

Zna li iko sta konkretnije, npr. duboko cijenjeni i visoko postovani Gauisl?? :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

...4 grama marihuane...

Na koji sud ću morat ići?

kolka je kazna?

i da li sam žrtva novog zakona o drogama?

i da li mi se odražava na posao?

 

- podnose se dvije prijave, jedna za prekrsaj, druga za kazneno djelo posjedovanja, odnosno ovisi o tome da li je bilo za osobnu upotrebu ili mozda jos davanja drugome, kupovini/nabavci za drugoga i sl. (po ovome sto pises, pretpostavljam samo posjedovanje!)

- kazna ovisi o tome za koje k.d. ce ici prijave, kolicini, o godinama, o tome da li je recidiv u pitanju ili prvi puta, zaposlenosti..itd.itd., pa mogu biti novcane (u oba postupka) do uvjetne u kaznenom postupku..

- ne vidim zasto se smatras zrtvom..sam si odabrao unatoc zakonskoj zabrani za koju svi u lijepoj nasoj znaju da postoji vec odavno ( dok je tako i ne promijeni se, svi podlijezu zakonskim odredbama, svidjalo se to nekome ili ne..)

- ne znam sto si mislio pod ovim zadnjim pitanjem oko "odrazavanja na posao"..u kom smislu mislis? da li ce poslodavac saznati? hoce ako mu netko ili sam ti kazes, ako zavrsis u pritvoru (sto nisi) pa izostanes duze, ..znaci, sve ovisi o tome tko i koliko ih zna za ovaj dogadjaj..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Xsara hvala vam puno na odgovoru,ali bih vas molio da mi kažete da li ću moći podignuti potvrdu o nekažnjavanju? Da li se mora ići obavezno na 2 suda?Dobio sam potvrdu sa prekršajnog suda da su mi našli travu.Jel to znači da idem na prekršajni sud?Student sam 2 fakulteta,i nisam nikada bio kažnjavan niti evidentiran.Jel postoji šansa da se izvučem?Bez odvjetnika?puno vam hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A znate li da žene koje žive same i koje imaju crnog mačka noću lete na metli i opće s vragom...

 

 

Pa znala bih, sigurno, da sam ####la barem 1 -2 jointa sedmicno :-D

 

Da ste malo provjerili to što su Šveđani čini mi se zaključili

 

 

Cini ti se, da.Cini ti se jos toga..? Osim crnih macaka? :-)

 

 

Isto tako je znanstveno dokazano da je marihuana manje stetna od alkohola i duhana pa eto

 

Znam da su se stvorila dva "bloka" znanstvenika - jedni tvrde upravo to sto pises, dok drugi ljutito opovrgavaju takvo sto i nabrajaju katastrofalne ucinke marihuane.

 

Ja se kao ti ne bih pozrtvovala za znanstvenost i sama na sebi izvrsavala eksperimente ne bi li potvrdila ispravnost tvrdnji.

 

U svakom slucaju, jedno je opravdanost zakona, drugo je zakon - moze biti da je zakon apsurdan a kazne prestroge - ali se valja ravnati po njima, - dakle, mozes ti lijepo izvoliti pu_siti (znate li da se na ovom forumu automatski cenzurira rijec p u s i t i - !!! LOL :-) ) travu, ali po cijeni da zavrsis s globama / zatvorskom kaznom kakva je po zakonu propisana, ako te uhvate, i nece te se pitati sta opcenito velis o opravdanosti zakona , a jos manje o studijama iz Svedske.

 

 

Meni nikad neće bit jasno kako netko sa 5 grama marihuane u džepu čini kazneno djelo i zaslužuje zatvor a netko s 2-3 promila za volanom samo prekršaj

 

 

Pa tu se fakticki s tobom slazem, ni meni nije jasno. Isto tako nije mi jasna ni prihvatljiva razlika u kaznama za recimo silovanje, ili seksualno zlostavljanje maloljetnika, i strogoca kaznjavanja raznih vrsta "ekonomskog" kriminaliteta - uglavnom su kazne za ove iz druge skupine nemjerljivo strozije i opakije.

 

 

A sta tek reci o ratnim zlocincima koji su stigli od Haaga i dobili po 2 ili 3 godine zatvora, a odgovorni su za stradanja vise stotina civila?

 

 

Nema tu, slazem se, puno niti pravde niti doslijednosti - ali se moramo pomiriti s tim, i sebe zastiti od toga da uopste budemo zahvaceni takvih zakona nemilosrdnih kaznavanja.

 

 

Drogi reci ne jer droga je Babaroga. :-P A marihuana njena crna macketina. :-D:-P

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

za svako medicinsko izvijesce o eventualnoj stetnosti marihuane se protive komparativna izvjesca koja je stavljaju u ravan ili isticu kao manje stetnu opciju u poredbi s alkoholom,

 

iako bih se, uglavnom, slozio s tobom u ovom dijelu, legalizacija marihuane nije dobro rjesenje. mozda dekriminalizacija, ali nikako legalizacija.

 

jer, ako imamo alkohol kao legalno zlo, to ne znaci da moramo legalizirati i ostala zla. i po tome nismo posebni, prakticki cijeli svijet (uz rijetke iznimke) ima rjesenja poput naseg odnosno niti tamo trava nije legalna...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Isto tako je znanstveno dokazano da je marihuana manje stetna od alkohola i duhana

 

ne, to nikada nije znanstveno dokazano, pogotovo ne kada je rijec o duhanu.

 

osim toga, dok alkohol mozes usporedjivati, duhan ne mozes jer duhan nije opojna droga u smislu da bi imala takve ucinke na svijest kakve imaju alkohol i marihuana.

 

a to da bi cigareta bila stetnija od trave valjda mislis zato sto pusenje uzrokuje cijeli niz bolesti, ali kada se #### duhan, onda se to radi u daleko vecim kolicinama nego sto se #### marihuana.

 

probaj ti popusiti 20-40 djointa na dan jedno 20-ak godina, kako se inace #### duhan, pa se onda javi sa snimkom pluca u kakvom ce ti biti stanju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nema tu, slazem se, puno niti pravde niti doslijednosti

 

merima nije ti to bas tako kako ti ovi rekreativni konzumenti ;-) prikazuju, u ovoj zemlji se zbog nesto sitno grama marihuane ne ide u zatvor bez obzira na novi zakon - placaju se novcane kazne reda velicine 200-400 eura, dobijaju se uvjetne kazne a za neznatne kolicine i prethodno nekaznjavanom se vrlo cesto, niti ne ide na kazneni sud jer odo odbaci prijavu.

 

dileri i recidivisti su druga stvar s tim da i recidivisti obicno ne idu u zatvore vec ih se pokusa lijeciti.

 

to ti oni tako malo po forumu galame kako su zrtve, ali nije ti to tako kako oni kazu... i jos, po zakonu vjerojatnosti, ako je jednom uhvacen, prethodno je barem 20 puta posjedovao a da nije uhvacen (iako se, naravno, na sudu prihvaca da im je to "prvi put")...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

I to sto kazes,- no, 400 eura u Hrvatskoj predstavlja, koliko znam, najmanje 1 mjesecnu platu - za studente i mladez vjerovatno predstavlja nedostiznu cifru, mada, s druge strane - ako su imali love za marihuanu, onda vjerovatno nisu prosjaci, a ako jesu, jos vjerovatnije spadau u kategoriju ovisnika.

 

Ma ne znam sta bih vise rekla, nije mi jasno sto se ljudi izlazu takvim opasnostima - i zdravstvenim , ali i kaznenim - zbog usljivog smotuljka nekakve afganske travurine koji muti pamet i terorizira mozdane funkcije.

 

Koliko stoji trava za jedan dzoint? Bas me zanima, ima li iko pojma? Pedeset, sto, dvjesto kuna?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

no, 400 eura u Hrvatskoj predstavlja, koliko znam, najmanje 1 mjesecnu platu

 

pa da, tako se u stvari i odredjuje kazna - u dnevnim dohocima pa bi tih 400 eur bilo jedno 20 dnevnih dohodaka...

 

znam da nisu mali novci, ali pazi, koliko god oni ipak bili, a recimo bezopasni (jer kriminalci u pravom smislu rijeci nisu, a i onako ce velika vecina njih nakon mladosti-ludosti spontano prestati sa tom travom) ipak su pocinili kazneno djelo, pa necemo im to naplatiti koliko i krivo parkiranje...

 

btw, studentarija bez prihoda se obicno izvuce bez novcane kazne, sa mjerom upozorenja - uvjetnim zatvorom. pa ako se popravi niti placa kaznu, niti ide u zatvor... posteno jel' da? ;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ma zakoni se iz principa moraju slijepo postovati - ako ne, bar se nema pravo zaliti na kaznu, jer se svako prakticki sam doveo u polozaj da bude kaznjen. Zapravo, zaliti se ima pravo svako, ali s opravdanjem - ne.

 

Kada bi bilo tako da se kazne dobijaju samo ukoliko je prijestupnik principijelno ZA zakon , i ako on smatra da je zakon opravdan - imali bismo vrlo originalnu varijantu pozivnice sveopstih nereda i zbrke. To niko ozbiljan nece predloziti za normu. Osim ako prethodno nije popushio koji dzoint.

 

Zvucati ce mozda malo brutalno, ali sam ja, u tradiciji s skandinavskim trendovima , i za uvodjenje zabrane pusenja takozvanog obicnog duhana - na JAVNIM mjestima, i to ne samo u lokalima i kafanama, bolnicama ili skolama, vec i po polju - trebalo bi biti zabranjeno ####ti ukoliko se npr. na autobusnoj stanici nalazi jos neko, i t d. Vjerovatno radikalno za Hrvatske usi, ali zaista mislim to, jer su dokazani stetni efekti koje ima "pasivno" pusenje - a uz to je i prilicno neugodno za nepusaca udisati ono sto je neki neuroticni pusac pored njega izgustao iz sebe i svojih pred-kolapsom pluca.

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ma zakoni se iz principa moraju slijepo postovati

 

jasno, a uz cinjenicu da je drzavnom odvjetniku pozivom na beznacajno djelo omoguceno da odluci hoce li ili ne ici u kazneni progon u svakom konkretnom slucaju nasi su zakoni po ovom pitanju - odlicni.

 

-nismo dekriminalizirali, ali ipak omogucujemo da onaj sitniji sa jednom djojojm "za probu" ne odgovara kazneno.

 

nadalje, buduci da paralelno idu prekrsajna i kaznena, u slucaju odbacaja kaznene, nismo ni "legalizirali"

 

-jer ako do odbaci kaznenu, ovaj opet ide na prek. sud.

 

i to je to, po mom, zakon je odlican, ne treba nista mijenjati...

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nadam se da Vas nisam uvrijedio spominjući vještice jer mi to nije bila namjera. Nisam Vama rekao da ste vjestica, već sam zaključio da ste žena i da znate kako su iste godinama završavale na osnovu neutemeljenih predrasuda i ZAKONA, te Vam na taj način pokušao ukazati koliko takve stvari mogu biti i opasne a ne samo bezazlene, usudio bih se reći baš kao i marihuana ;).

Vidite pravo je svakog čovjeka a ja bi rekao i obaveza, ukazivati i boriti se protiv nepravednih zakona, da su se svi držali Vašeg stava o obaveznosti poštivanja zakona, Vi danas vjerojatno ne bi imali pravo glasa, crnci bi sjedili isključivo na zadnjem sicu i da ne nabrajam dalje jer ne mogu niti zamislit. Vama je netko dobrano usadio onu "ne talasaj" koliko vidim.

No možda bih Vam trebao i zavidjet jer se doista ponekad pitam jesam li ja proklet pa razumijem večinu prirodnih zakona a neke tako jednostavne ljudske ne.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ne, to nikada nije znanstveno dokazano, pogotovo ne kada je rijec o duhanu.

 

E sad nije. Progooglaj malo po netu, imas brdo stranica o znanosti i znanstvenim otkrićima pa se uvjeri sam, ne daj da te jedan konzument koji se samo tješi (a u stvari se zavarava premna toga nije niti svijestan), zavara slučajno.

Ja kao dugogodišnji konzument koji nema namjeru tako skoro prestat s konzumacijom nikad ne ću dovest sebe do toga da ####m 20 a kamoli 40 đointa na dan.

I daj molim te pusti te fore, sad kad bi ja tebi rekao pojedi ti 20-40 šnjita kruha dnevno narednih 20 godina... što, zar bi mi to bio argument da nekog ubjedim da je kruh štetniji od duhana.

Molim vas sve da prekinemo s ovim jer očito ne pomažemo čovjeku u pravnom smislu a ako netko baš želi neka mi preporuči neko mjesto pa će mo se "išamarat" i znanstvenim i osobnim i kojim god argumentima i iskustvima.

Unaprijed hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vidite pravo je svakog čovjeka a ja bi rekao i obaveza, ukazivati i boriti se protiv nepravednih zakona, da su se svi držali Vašeg stava o obaveznosti poštivanja zakona, Vi danas vjerojatno ne bi imali pravo glasa, crnci bi sjedili isključivo na zadnjem sicu i da ne nabrajam dalje jer ne mogu niti zamislit. Vama je netko dobrano usadio onu "ne talasaj" koliko vidim.

 

Ja sam rekla, zakonin se moraju iz principa POSTOVATI dok su jos na snazi, a obaveza i pravo svakog covjeka je boriti se za njegovo ukidanje ne krseci ih, vec aktivnim ubjedjivanjem i ukljucivanjem u organizacije i sl. s uticajem na zakonodavstvo - a ne krsenjem zakona tek tako. Osim, naravno, ako se radi o zakonima koji ocigledno sprijecavaju ljude u njihovim osnovnim ljudskim pravima -

 

treba napraviti razliku dakle izmedju VAZNIH i TEMELJNIH prava ljudskih - za te je opravdano i krsiti zakone, ali nikako samo to, vec je potrebno usput se i angazirati na visim nivoima -

 

u red takvih prava zasigurno ne moze stati i pravo na pusenje stetnih tvari od kojih prijete bolestine psiholoske i od kojih postajes neuracunljiv (i zato oopasniji po ddrustvo) - argument ti nikako ne moze biti "pa alkohol je gori a dozvoljen je - " , ako je ziasta tako, mora se zabraniti i alkohol, a ne odobriti marihuana -

 

 

to ili cemo imati stanje besvlasca i totalne anarhije - ne mislis li da ce neki sitni kradljivac reci "pa cujte, ja osjecam da je moje osnovno pravo uzimati od ovh bogatasa i tajkuna, a uz to su ozbiljnijij prekrsaji vrseni a da nisu kaznjivi, pogledajte samo porezne zakone" -

 

 

dakle, napraviti razliku izmedju osnovnih i temeljnih prava ljudskih, za koje je legitimno boriti se i krseci rigorozna pravila - ali ne ako se istovremeno agilno ne postupa i na visim nivoima -

 

kada je rijec o drugim zakonima ili zabranama - boriti se samo na visim razinama, argumentima i edukacijskim kampanjama -

 

 

:-o:-o

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kao pripadnik potpuno druge profesije moram s podsmjehom primjetiti koliko su pravnici smijesno snishodljivi prema zakonima i bez istinske perspektive tko te zakone donosi i za koga.

Dakle dragi pravnici,zakon je produkt drustvenog dogovora da ce zivot u zajednici uoblicavati oni koje je narod izabrao da ga predstavlja.Ta predstavljacka tijela su suma drustva kao i ljudi koji u njima sjede.

U Hrvatskoj su protivnici marihuane u vecini,osobito zbog starijih generacija,pa tlace drakonskim zakonima konzumentsku manjinu.

Sad malo iz domene moje struke....Niko nikad nije popusio 40 jointa dnevno....niti je kome to palo na pamet....smrtnost u medicinskoj literaturi od posljedia konzumacije marihuane je 0....krumpir

postoji povecan rizik za oboljele ili one koji u obiteljskoj anamnezi imaju psihicke poremecaje tipa shizofrenije ili depresije,pa bi se takvi ljudi trebali kloniti marihuane,ali i alkohola i stresa.

Dovoljno za joint dobijes za 10-ak kuna i duvanje je drustvena aktivnost pa ne zaboravi pocastiti prijatelje.

to je merimice kad ti neko dodje a ti kazes bujrum

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ma dosta mi je više da mi propisujete svaki djelić postojanja. Propise o ograničavanju pušenja na javnim mjestima, dozvoljenoj brzini na autoputu i slične gluposti neću poštovati dok sam živ pa makar me strijeljali, ako ništa drugo, onda iz principa. U demokraciji je nekad postojao pojam građanskog neposluha, samo što su ljudi u međuvremenu postali ovce. #### them and their law, toliko od kolege u struci.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Propise o ograničavanju pušenja na javnim mjestima, dozvoljenoj brzini na autoputu i slične gluposti neću poštovati dok sam živ pa makar me strijeljali, ako ništa drugo, onda iz principa

 

 

Pa kada ti slijedeci put neki hazarder koji vozi 200 / h u naselju, predje preko do tada zivog prijatelja, dijeteta, roditelja ili supruge - izvoli budi mi jednako tako principijelan i stavi se na njegovu stranu i bori se za njegovo oslobadjanje.

 

Iz principa .

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

E sad nije. Progooglaj malo po netu, imas brdo stranica o znanosti i znanstvenim otkrićima pa se uvjeri sam,

 

proguglao sam i nisam nasao niti jednog jedinog ozbiljnog autora koji bi ustvrdio to sto govoris.

 

hajdemo mi recimo ovako, daj ti ovdje link na neku relevantnu instituciju ili autora koji bi potvrdio tvoje navode, pa cu rado pogledati....

 

samo nemoj neki rad gdje se, izolirano, navodi odredjena korist od uzimanja marihuane (jer se taj rad time bavi i jer se pretpostavlja da se stetni efekti podrazumijevaju) jer takvih radova ima i za alkohol, i za heroin i za morfij koji npr takodjer ima medicinsku primjenu, i on uklanja bol, opusta i snizuje krvni tlak....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U Hrvatskoj su protivnici marihuane u vecini,osobito zbog starijih generacija,pa tlace drakonskim zakonima konzumentsku manjinu

 

razumijemo, u hrvatskoj mlade "strucnjake" tlaci gerijatrija, a sto je u njemackoj, americi, austriji, francuskoj, italiji, itako okolo-naokolo svijeta s izuzetkom manjeg dijela nizozemske.

 

jer, ako nisi znao, svi ti oni imaju rjesenja manje ili vise identicna hrvatskoj gerijatriji i nigdje ti travulja nije legalna, a alkohol i duhan jesu...

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sad malo iz domene moje struke....Niko nikad nije popusio 40 jointa dnevno..

 

jesi li mozda razmisljao o tome da je ta "umjerenost" mozda posljedica cinjenice da je marihuana ilegalna?

 

vjerojatno nitko ne bi ####o niti 40 cigareta duhana dnevno da ih ne moze kupiti u svakoj trafici...

 

a i duhan i marihuana razvijaju toleranciju... daj nepusacu 40 cigareta, umrijet ce, daj ih okorjelom pusacu i trazit ce jos... isto vrijedi i za marihuanu, da si ju mozes kupiti i zapaliti na ulici, dogurao bi ti za 5-6 godina do 20 dzoja dnevno...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

aha. pa onda iz toga proizlazi da su alkohol i duhan ok, a marihuana nije. Svaki put kada se pojavi ova tema na forumu ostanem fascinirana upravo nevjerojatnom količinom otpora koju zagriženi protivnici lakih droga pružaju prema ikakvoj mogućnosti saznavanja nekih novih činjenica te promjeni krutih stavova, krenuvši od predrasude da konzumacija lakih neminovno vodi u konzumaciju teških droga, zabluda o mjenjanju osobnosti zbog uzimanja marihuane, potpuno krivih ideja kako se dotična konzumira (netko je jednom izvalio da se šmrče) itd. Riješimo neke stvari: nije problem niti u cigaretama, niti u alkoholu, niti u drugim điđama: problem je u ljudskoj psihi-neki su predodređeni da budu ovisnici, pa ako se zabrani marihuana, to će biti alkohol, ako se zabrani alkohol, bit će to duhan, ili čokolada, ili šoping ili tko zna što....dakle, trebalo bi ljude informirati, obrazovati, učiti, baviti se njima...al to košta i novaca i vremena i živaca. pa je lakše zabraniti...

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

aha. pa onda iz toga proizlazi da su alkohol i duhan ok, a marihuana nije

 

ne, iz toga proizlazi da smo povijesno i tradicijski, a prije razvoja medicine i prije nego sto su nam objasnili s kakvim zlom imamo posla, naslijedili siroko rasprostranje navike konzumiranja alkohola i duhana.

 

kada smo shvatili s cim imamo posla, pokusali smo ih iskorijeniti pa smo u americi uveli prohibiciju.

 

onda smo uvidjeli da je to bila pogreska jer smo umjesto trezvene nacije dobili ilegalne tocionice i mafiju sto je jos vece zlo.

 

pa smo onda, po principu minimiziranja stete, pokusali barem suzbiti neke druge stetne stvari cije uzivanje, povijsno, ne pripada nasoj kulturi pa kao takvo nije siroko rasprostranjeno i protiv kojeg se mozemo uspjesno boriti.

 

i ne,nismo mi bas toliko glupi, zadrti i needucirani kako si ti to zamislila, mi samo stvari razumijemo malo dublje nego sto ti mozes, jer da mozes, ja sad ne bih morao pisati ovaj post da ti kao malom djetetu objasnjavam da svijet nije crno-bijel

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

meni je žao ako si se ti prepoznao kao glup, zadrt, te needucirani borac protiv povjesno sveprisutnih te povjesno manje prisutnih štetnih tvari na ovim i onim drugim teritorijma. kolika je dubina tvog promišljanja, vidljiva je iz tvog posta, u kojem si "ti" postao "mi", što je karakteristično za životne zajednice poput košnice, ili mravinjaka, dakle onih gdje postoji kolektivna, a ne osobna svijest i savjest. zbog takvih poput tebe, i imamo ovakve zakone kakve imamo, gomilu ovisnika i hrpu dilera na cesti. jer, za "vas" je svijet upravo onakav kako meni pripisuješ da ga vidim, dakle, crno-bijel, nešto je ili dobro, ili nije dobro, nema sredine, nema znanja, pa iz toga nema niti odgovornosti spram sebe i drugih.jer, "vama" je vaš sustav vrijednosti, onaj koji je povjesno utemeljen na ovim prostorima od stoljeća sedomg, usadio netko drugi. još u stoljeću sedmom. i nemoj se mučiti te pisati još koji post. onda moraš misliti i to svojom glavom, a to bi moglo jako boljeti, jer na to nisi navikao :-D

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

....si "ti" postao "mi", što je karakteristično za životne zajednice poput košnice, ili mravinjaka, dakle onih gdje postoji kolektivna, a ne osobna svijest

 

ja volim da sam mala pcelica.. :-P

a volim i da sam mali mrav... :-P

sto je u tome lose?

o ovim zivotinjicama napisano je sve najbolje..

a da sam i borg isto mi se pise..

 

p.s.

duso draga, #### koliko te volja..

ti imas svoju glavu (ma sto jednu, dvije imas!) i misli, razmisljaj, smisljaj..

oci svih nas obezglavljenih su uprte u tebe i tvoje glave i imamo velika ocekivanja od tvojih misaonih tvorevina..

mozda djeluju na nekoga..

 

p.p.s.

ja sam drugi obezglavljeni, samo da se zna..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zbog takvih poput tebe, i imamo ovakve zakone kakve imamo, gomilu ovisnika

 

zbog nase kolektivne svijesti imamo "ovakve zakone" (koji se tebi ne svidjaju jer sankcioniraju narkotike) i zbog nase kolektivne svijesti imamo "gomilu ovisnika".

 

kolektivna svijest se rukovodila logikom da nitko nece postati ovisan ukoliko ne dodje u kontakt sa sredstvom ovisnosti.

 

a sto predlaze tvoja genijalna i strucna individualnost?

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

onaj koji je povjesno utemeljen na ovim prostorima od stoljeća sedomg,

 

da, u pravu si, na zalost, navika konzumiranja alkohola je u europskoj kulturi utemeljena ne od stoljeca sedmog nego jos i ranije.

 

konzumiranje derivata indijske konoplje nije tradicionalno dio europske kulture, to smo uvezli iz arapskog svijeta, oni tamo su mahom muslimanske vjeroispovjesti i kod njih je, uglavnom, marihuana supstitut alkoholu kojeg im zabranjuje vjera.

 

zao mi je sto ti tako "individualnom" i nadasve "strucnom" nisu poznate ove, elementarne, cinjenice.

 

btw, strucni individualce, jos uvijek mi nisi dao obecani link, koji to autoritet dijeli tvoje misljenje o bezopasnoj marihuani ili si ti to, individualno, izmislio?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ne, meni se zakoni ne sviđaju jer se više ne razlikuju bezopasni konzumenti marihuane (oni koji smotaju pljugicu do dvije i ako ikom štete, štete samo sebi i nikome drugome) od pravih dilera, a ne zato što sankcioniraju narkotike. kao što mi se i ne sviđa ideja da mi netko nešto zabranjuje zato jer misli da zna što je za mene dobro bolje od mene. i ne govorim ovdje o stvarima koje bi štetile nekome mojom krivicom (čini mi se ok zabraniti pušenje u lokalima jer tamo "dimit" moraju svi zatečeni, svidjelo im se to ili ne). mišljenja sam da se zabranama ne postiže ništa. društva koja potiču kolektivnu umjesto individualne svijesti kreiraju nesretne ljude koji imaju potrebu bježati od problema, na ovaj ili onaj način, drogom, cigaretom, alkoholom, šopingom, seksom, itd. što po tvome napraviti s onima koji snifaju ljepilo ili razrjeđivač? sankcionirati zakonski ljepljenje i farbanje? poanta svega je da su ovisnosti i sklonost ovisnostima puno veći problem, koji se ne može riješiti zabranama. možda odgojem, edukacijom, pozitivnim stavom o samom sebi...kaj ja znam. i da si mi rekao da su mi stavovi utopistički, složila bih se s tobom odmah. jer crno-bijeli nisu svakako.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ne, meni se zakoni ne sviđaju jer se više ne razlikuju bezopasni konzumenti marihuane (oni koji smotaju pljugicu do dvije i ako ikom štete, štete samo sebi i nikome drugome) od pravih dilera

 

a oprosti i te kako razlikuju, mozda ih ti samo, u svojoj individualnosti i strucnosti, ne poznajes ili ne razumijes - samo se vrati na moje prijasnje postove i vidjet ces kako stoje stvari!

 

nema niti govora da bi uhvaceno drustvance koje dijeli jednu dzoju bilo shvaceno kao organizirana skupina dilera, sve sto ce vam se dogoditi je najvjerojatnije odbacaj kaznene prijave i 1000 kuna kod suca za prekrsaje.

 

s druge strane, evo upravo su uhitili cvika, pa prati malo kako ce on proci.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

btw, strucni individualce, jos uvijek mi nisi dao obecani link, koji to autoritet dijeli tvoje misljenje o bezopasnoj marihuani ili si ti to, individualno, izmislio?

 

dragi ciniče, te čistunče, osobo nesposobna umjereno uživati u svim malim guštevima koje nam pruža život (čašica alkohola tu i tamo, cigareta poslije dobrog nedjeljnog ručka, dva dima marihuane u društvu dobrih prijatelja), link ti ne obećah nigdje, a nekako mi se i neće natezat sa tvojom zadrtošću. toplo ti preporučam da i dalje zujiš sa svojim pčelicama. nemojte misliti, nego čekajte da vam netko drugi kaže što trebate raditi te misliti.

činjenice koje navodiš su mi poznate, samo mi se uopće ne čine relevantne za ovu raspravu.

a inače, i destilaciju kao postupak i alkohol kao samu riječ uvališe nam arapi, sunce im njihovo muslimansko i islamsko :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dragi ciniče, te čistunče, osobo nesposobna umjereno uživati u svim malim guštevima koje nam pruža život

 

dakle, buduci da jos uvijek od obecanog revolucionarnog linka nema nista, mozemo slobodno ustvrditi da si ti nama pokusao prodati maglu i da nitko ozbiljan (izuzev tebe individualnog) nije ustvrdio da je marihuana bezopasna pa da s te osnove nema niti govora o nekim novim spoznajama koje bi se trebale reflektirati kroz zakone...

 

moram priznati da sam ipak malo vise ocekivao od tebe, sto se vise dopisujem s tobom, sve mi manje izgledas strucan kakvim se predstavljas... doduse individualan svakako jesi...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bejb, ti se dopisuješ s više individualaca, pa ne znam što si mene spopao da ti šaljem link. link ne obećah, niti bi ti ga slala. marihuana se inače koliko mi je poznato koristi u liječenju (zapravo, ne liječenje, nego olakšavanje bolova) nekih opakih boleština, a posjedovanje je odobreno i u onim zemljama koje si ti ili neka druga pčelica naveo kao ljute protivnike iste. što se cigareta tiče, nigdje nisam vidjela da se preporuča njihovo korištenje u medicinske svrhe. mada duhan sam po sebi nije loša biljka, prije nego što ga se osuši. al kad kod nas nije tradicijski te povijesno uobičajeno jest duhan na salatu....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

marihuana se inače koliko mi je poznato koristi u liječenju (zapravo, ne liječenje, nego olakšavanje bolova) nekih opakih boleština,

 

morfij takodjer. u hrvatskim bolnicama masovno, svaki sa karcinomom ce dobiti nekoliko doza dnevno.

 

a sta cemo sad, strucnjace, zakljuciti da je morfij bezopasan ili da je duhan stetniji?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ili ćemo uspoređivati marihuanu, alkohol i cigarete.

 

necemo, cigarete cemo izbaciti jer te one nece opaliti po svijesti kao podeblja dzoja ili gajba piva.

 

i onda cemo doci do zakljucka koji sam napisao jos u prvom postu, da alkohol doista je stetan i opasan koliko i marihuana (otprilike, ne mogu sad vagati svaku nijansu)

 

i onda ces ti pitati a zasto je alkohol legalan, a trava nije, a ja cu te vratiti na rezultate neuspjelog pokusaja prohibicije i reci ti da ako ne mozemo sprijeciti svu stetu, onda ju bar mozemo minimizirati na nacin da sprijecavamo konzumaciju barem one droge koja jos nije toliko rasirena medju populacijom jer alkohol ocito ne mozemo iskorijeniti.

 

i sad bismo, ako nemas nista protiv, mogli i zavrsiti, sve smo rekli...

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

probao si marihuanu?

kako znaš da te opali ko gajba piva?

i čime dokazuješ da je marihuana štetna?

time što je zabranjena zakonom?

ajd, navedi nešto, štetna djelovanja i tako, ali molim te, sve dokumentirano, ako imaš i koji link na koje istraživanje (ali pazi, samo OZBILJNIH znanstvenika), ajd, pošalji, molim te...

inače, i kava je bila nekad zakonom zabranjena

a "droga" znači ipak puno više od onog što pčelice podrazumjevaju pod tim nazivom :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ane je napisao:

je napisao:

Ane, hoćeš dim? ;-)

 

Ne. Ovladala sam divnim legalnim vjestinama zabave i opustanja koje ne ukljucuju opijate i ne stvaraju ovisnost.

 

Nego, kad je kanabis tako benigna stvar, da li bi ju podijelio sa svojim djetetom?

 

iskreno?

sad je puno premali za išta od toga, ali kad bude punoljetan bilo bi mi draže da zapali joint jednom tjedno, nego da #### cigarete svaki dan. nadam se da sam bila dovoljno jasna.

ukoliko bi ####o onoliko koliko ja (a to je dva dima đoje jednom u tri tjedna) i to mu bio jedini porok, živio bi ko galapagoska kornjača, dugo i sretno :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dakle, niti ali niti u jednom postu nitko nije napisao da je marihuana bezopasna. uspoređuje se po opasnosti s cigaretama i alkoholom.

radi li se o disleksiji na djelu, ili o namjernom nerazumijevanju pročitanog, u nedostatku boljih argumenata od onog da je zakonom zabranjeno, pa onda valjda sigurno nije dobro :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

u nedostatku boljih argumenata od onog da je zakonom zabranjeno, pa onda valjda sigurno nije dobro

 

slazem se, moguce je da je disleksija - ali kod tebe.

 

jer, do sada smo se barem dva puta osvrnuli na marihuanu u usporedbi sa alkoholom i cigaretama i zakljucili da duhan nije usporediv, a da je alkohol usporediv i podjednako opasan unatoc cinjenici da je legalan.

 

u medjuvremenu smo saslusali kako je i krompir opasan, ali onoga koji je to napisao predstavivsi se kao "strucnjak" smo prepoznali kao lakrdijasa.

 

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

je napisao:

Sredinom 12 mjeseca 2006 ,dva policajca u civilu mi je nasla 4 grama marihuane i priveli su me u policiju. da li sam žrtva novog zakona o drogama? odgovorima

 

Nisi ti žrtva nikakvog zakna, niti nvog niti starog !

 

Bravo za policiju, a tebi bi to neka bude škola za drugi put i obavezno reci policiji od koga si nabavio-la drogu, jer su takvi i ti koji prodaju drogu zlo za tebe i za cijelo društvo !

 

Mogu se kladiti da policiji nisi htijeo ili htjela reći odakle ti droga ?!

 

Koga štitiš ? dilere - ljude koji te truju !

 

Razmisli malo i reci ko ti je to dao ili prodao. Bolje za tebe bolje za sve.

 

:xwave:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bilo bi mi draže da zapali joint jednom tjedno, nego da #### cigarete svaki dan. nadam se da sam bila dovoljno jasna.

 

meni bas i nisi.

 

naime, sto ako ti se djetetu svidi marihuana, vidis kako se tebi svidjela i kako ju mislis malo cesce konzumirati?

 

doduse, ti ces sada malo i pripaziti, a i neces ju moci nabaviti bas svaki put (jer je ilegalna) ali sto ako ti dijete bude moglo pljugati na ulici i u kaficu, travu kupovati u susjednoj trafici?

 

bas si sigurna da ce stati samo na jednoj dzoji tjedno? jer znas, niti pusaci duhana kada su palili prvu nisu mislili da ce zavrsiti na dvije kutije dnevno, pa eto...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

tko je zaključio da duhan nije usporediv? ti? aha, ti si onaj "ti" koji sam sebi govori "mi", pa ste onda valjda "vi" zaključili kako duhan nije usporediv...

smijem pitati na osnovu čega si/ste to zaključio?

i hajde molim te, objasni mi malo, po čemu je to marihuana toliko opasna, daj malo potkrijepi to nečim malo jačim od usporedbe jednog jointa sa gajbom pive...

i znaš, malo je onak spuki dopisivat se s nekim tko sam o sebi priča u prvom licu množine :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

probao si marihuanu?

 

naravno da sam ju probao.

 

link kojim bi se "dokazvalo" da je marihuana stetna?

 

mora da se salis, to je opcepoznata cinjenica od onog temeljnog medicinskog udzbenika pa nadalje uz napomenu da je rijec iskljucivo o dokazanoj stetnosti, o jednoj hrpi jos uvijek nerasciscenih stvari za koje, iako se sumnja, jos uvijek nije dokazano da su posljedica konzumiranja marihuane ne treba niti govoriti....

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

tko je zaključio da duhan nije usporediv? ti? aha, ti si onaj "ti" koji sam sebi govori "mi", pa ste onda valjda "vi" zaključili kako duhan nije usporediv...

 

ja sam to zakljucio. duhan kod konzumenata ne izaziva halucinacije, deluzije, nekriticnost i probleme sa percepcijom vremena i prostora (sto su razlozi zbog kojih ti volis marihuanu) niti provocira latentne psihoze, anksioznost i paranoje.

 

nisi znala? cudno...

 

a ako zanemarimo psihicke efekte, sto se tice iskljucivo respiratornog sustava, opet je marihuana 7 puta opasnija od duhana (3 djoje=20 cigareta) jer tako ne kaze "individualni strucnjak" nego british lung foundation

 

http://news.bbc.co.uk/1/hi/health/2419713.stm

 

vrijedno je primijetiti kako i niste bas tako individualni, i ovi primijecuju da 79% djece pogresno vjeruje da je kanabis "siguran"

 

:-P

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

meni bas i nisi.

 

naime, sto ako ti se djetetu svidi marihuana, vidis kako se tebi svidjela i kako ju mislis malo cesce konzumirati?

 

ne, ne mislim je češće konzumirati, jer mi je ovoliko dovoljno

 

doduse, ti ces sada malo i pripaziti, a i neces ju moci nabaviti bas svaki put (jer je ilegalna) ali sto ako ti dijete bude moglo pljugati na ulici i u kaficu, travu kupovati u susjednoj trafici?

 

na što bi ja to trebala pripaziti? da me ne ulove?

da? što ako mi dijete bude moglo pljugati na ulici i u kafiću, zaista, što?

 

bas si sigurna da ce stati samo na jednoj dzoji tjedno? jer znas, niti pusaci duhana kada su palili prvu nisu mislili da ce zavrsiti na dvije kutije dnevno, pa eto...

 

eto vidiš, prvu cigaretu sam zapalila prije dvadesetak godina. do dana današnjeg nisam postala ovisnica o cigaretama, mada ih mogu kupiti u susjednoj trafici, ####ti u kafiću i na cesti. tu i tamo zapalim koju. u životu nisam popušila više od šest cigareta u danu. na pokojem koncertu popijem dva prsta votke, jedna piva mi je previše. uglavnom pijem vodu jer mi tak paše. jednom u tri tjedna povučem dva dima marihuane. smotat joint ne znam, nit znam odakle travka dolazi. nit me briga.

dakle, nije vic u tome koliko je nešto dostupno, nego koliko je netko čvrst (ili ima sreće pa može odoliti napasti). odgajam dijete da takve stvari doživljava kao neko usputno malo zadovoljstvo, jer sam mišljenja da ovakve male količine ne mogu štetiti. to je onda zaista sitan gušt. trudim se da ga naučim da bude svoj. da voli sebe. da ne bježi od života ni u kakvu ovisnost. dajem mu sve potrebne informacije, nastojim mu objasniti koje su posljedice. u obitelji imamo teško bolesnog čovjeka koji si je bolest priskrbio pušenjem tri do četiri kutije cigareta dnevno. neka promatra i pamti. odluku će jednog dana ovako i onako donjeti sam. a na to neće utjecati da li je nešto ilegalno ili nije. voljela bih da bude poput mene. ali za tako nešto nema garancije

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

jel bi ti svom klincu dala da pije crnu kavu?

s jedno tri godine?

kava je potpuno bezopasna i svi je ODRASLI piju

 

 

Nikada nije utvrdjena stetnost kafe. Ali zato jeste utvrdjen sadrzaj KOFEINA u istoj - kofein je bezopasna tvar, koja, doduse, moze u nekoj mjeri stvoriti malu ovisnost, ali se ne moze porediti s ovisnoscu o drogama, vec vise ide u pravac ovisnosti npr. o slatkisima i sl. ; kofein je medjutim tvar koja razbujuje i djeluje stimulativno, na djecu, koja su inace hiperaktivna, takav ucinak mogao bi dovesti do pojacane uznemirenosti i nezavidnog povecanja energije - zato se kafa ne daje djeci - dakle da se ne bi dodatno razjurila po svuda i stoga bili tezi za kontroliranje i vaspitavanje, uz to, malo koje dijete pronalazi neki gust ili uzitak u pijenju kafe, pa se zato pitanje bas ni ne namece.

 

Dakle, sto hocu reci - klincima se ne daje kafa ne iz istih razloga zbog kojih se ne bi davao hasis - ni blizu istih, - hasis je, htjeli vi to priznati ili ne, tvar koja aktivno djeluje na mozdane funcije, i poremecuje dozivljaj stvarnosti - to sto se, jarani moji, osjecate tako bezbrizno i lako poslije par dzointova, ima veze s tim sto taj dim u vasim mozgovima stvara promijene u POIMANJU STVARNOSTI - to za razliku od kofeina koja ne utice na osjecaj realnoga, vec daje dodatnu energiju, slicnu onome koja se prirodno dobija i od slatkisa, a i sve sto unosimo u sebe zapravo se temelji na istom principu unosenja tvari koji nam daju snagu ili ti energiju za zivot. Kafa, odnosno kofein, za razliku od vecine namirnica, ne sadrzi ostale za razvoj potrebne sastojke (kao vitamine, minerale, proteine itd ) , i poznata je samo zbog svog spesificnog okusa i zbog enegertskih tvari.

 

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

čuj, nisam imala problema s percipiranjem vremena i prostora, niti nešto ludo volim marihuanu, ali ne volim predrasude i ne volim zabrane. od ta dva dima što ih prokonzumiram obično me prestane boljeti glava ako me boli, a pomogne malo i kod menstrualnih grčeva. zaspem ko beba, ili imam napad smijeha. obično obrnutim redom. većih problema sam imala kad sam silom prilika zbog alergije morala piti dimidril.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

draga Merima, kava nekad JEST bila zabranjena, puno prije nego što se uopće znalo što sadrži.

 

Da? Kada? I zasto?

 

 

Hoces reci da danasnji strucnjaci sirom svijeta NEKOMPETENTNI i POGRESNI u svojim zakljuccima, na isti nacin kao oni nazovimo ih "strucnjaci" u vrijeme kada je navodno kafa postala zabranjena?

 

Da su u to doba kada je bila kafa zabranjena (kao sto tvrdis) tim ljudima na usluzi bili tehnika i oprema i znanje koje imamo danas - kafa bi se ipak zabranila?

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

gdje nabavljaš one zaklopce za oči, koji ti omogućuju da vidiš samo ravno, ko konj? jesu li crni, ili imaš koje i u boji, čisto promjene radi?

vrlo vrlo uporno izvlačiš iz konteksta neke moje rečenice i oko njih slažeš male zločeste pričice koje tebi odgovaraju.

da, pčelice kao ti riješavaju sve liječničkim uvjerenjima, dozvolama i ostalim papirima. opet ti netko drugi treba propisati što smiješ a što ne smiješ raditi.

micek, sam se ti smij, pa makar i meni, vele da je to jako zdravo

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da? Kada? I zasto?

 

ma prica ti gluposti ili ce izvuci neku bezveznu trivijalnost ili povijesnu zanimljivost...

 

ne slusaj ih, ne govore istinu, marihuana (sada bez obzira na stetnost po zdravlje) je, ako govorimo o promjenama svijesti, droga u pravom smislu te rijeci, nema niti govora da se moze, po tom pitanju, usporedjivati sa kofeinom ili nikotinom.

 

sa alkoholom moze i tu ne lazu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bilo je to puno prije tvog i mog vremena, i nisu imali na raspolaganju nikakvu tehniku.

ajmo sad ponovno. nigdje, ali baš nigdje nisam pisala da marihuana nije štetna. pričamo o štetnom, štetnijem i najštetnijem. vjerujem da bi mnogo stručnjaka stavilo nikotin van zakona, ali je duhanska industrija prejaka da bi to mogli. pričam o nečem drugom, o tome da zabrane neće spriječiti konzumaciju, ali dobra edukacija (kakva se provodi u skandinavskim zemljama) umjesto zastrašivanja i predrasuda hoće. bar će ju smanjiti. zašto umjesto zabrane ne ponuditi ljudima mogućnost da sami izaberu, umjesto da netko drugi bira za njih.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

gdje nabavljaš one zaklopce za oči, koji ti omogućuju da vidiš samo ravno, ko konj?

 

pa pomozi mi, konkretiziraj sto ti to predlazes?

 

i nemoj mi individualno lupati isprazne fraze nego predlozi konkretan model!

 

droga svima, droga samo "cvrstima", tko ce reci tko je "cvrst", a tko nije, ako legaliziramo marihuanu, hocemo li i amfetamin i gdje cemo povuci granicu jer ukusi su razliciti?

 

pa izvoli, evo ti napisi prijedlog zakona!

 

jer kritizirati, vidim, znas, konkretno predlagati bas i ne...

 

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

ma prica ti gluposti ili ce izvuci neku bezveznu trivijalnost ili povijesnu zanimljivost...

 

ne slusaj ih, ne govore istinu, marihuana (sada bez obzira na stetnost po zdravlje) je, ako govorimo o promjenama svijesti, droga u pravom smislu te rijeci, nema niti govora da se moze, po tom pitanju, usporedjivati sa kofeinom ili nikotinom.

 

sa alkoholom moze i tu ne lazu.

 

 

Absolutely se slazem. Dokazani su efekti konzumiranja alkohola - radi se o , moglo bi se reci, genocidu mozdanih celija, koje se, ako ikako, vrlo tesko obnavljaju. Isto tako znamo vrlo dobro da stvara ovisnost, itekako, i mnoge je zivote upropastila. Ne vidim ni ja bas jasan razlog zbog kojeg je alkohol dozvoljen, a marihuana ne - ali postoje, vjerujem, opravdanja - ako bih ulozila ikakve kritike na to moralo bi se odnositi na dopustenje alkohola, nikako na nedozvoljavanje rabljenja marihuane, da svima bude jasno.

 

Ali, kazem, postoji sasvim sigurno opravdana razlika izmedju marihuane i alkohola koja je prakticki svim civiliziranim drzavama (osim holandije) uputila na takvu podijelu, i na zabranu samo marihuane, a ne i alkohola.

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

konkretno radim sa svojim klincem

napisala sam ranije kako i što. mislim da je to puno efikasnije od zabrana i vikanja fuj to fuj to. nema dugo da su u meksiku htjeli legalizirati i heroin (mislim da je to bilo ove jeseni), ali su odustali. mislim (možda naivno) da se legalizacijom droge ne bi niti smanjio niti povećao broj ovisnika, ali bi se u svakom slučaju kriminalcima, vojnim huntama, teroristima i sličnima izbio značajan izvor prihoda iz ruku. zakonom ovako i onako ne sprječavaš ovisnosti, tko se hoće urokavati, urokavat će se legalno ili ilegalno.

time sam napisala sve što sam mislila o ovoj temi

dragi pčelac ne zamjeri mi pokoju uvredu, nije bilo iz zlih pobuda.

sjetih se sad da si pisao nešto o prohibiciji...pa, zakoni koji su protiv droga zapravo su joj vrlo slični...po rezultatima :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

da se legalizacijom droge ne bi niti smanjio niti povećao broj ovisnika

 

ajme zeno...

 

odi malo do komune neke i pitaj te tamo sto bi dali da nikada nisu bili u prilici probati drogu i pitaj ih jesu li prije toga i koliko znali o drogi?

 

radoznala smo mi vrsta, droge stvaraju ugodu, mnogi ju zele vise puta ponoviti...tako to ide...nitko nije htio niti planirao zavrsiti na igli ali ipak je... da ne prevari tako lako, ne bi bila niti opasna...

 

danas je u hrvatskoj tesko nabaviti drogu i to je dobro i tako treba i ostati jer mnogi, koji bi ju rado probali, pa onda i vise puta probali, jednostavno ne mogu doci do nje. neki od njih su si tom cinjenicom spasili zivot.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

a čuj, možda se onda ne bi drogirali heroinom, nego ljepilom, metilnim alkoholom ili tko zna čime. jesmo, radoznala smo vrsta i potpuno neodgovorna spram samih sebe. da su možda više znali, da su bili sretniji, da im se nije branilo možda nikad ne bi završili na igli.

danas je u hrvatskoj izuzetno lako nabaviti drogu, a svi vi koji mislite drugačije u teškoj ste zabludi, ako mislite da vam djecu od droge na ulici štiti zakon.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Treba imati i na umu to da ne vrijedi argumentirati u stilu "pa i banane su stetne ako se s njima pretjera, pa tako i s marihuanom - a opet niko nam nije zabranio banane" -

 

 

iz prostog razloga sto tu postoji bitna razlika - da, i jedno i drugo je stetno u neumjerenim kolicinama, ali samo je (pazite) marihuana stetna i u najsitnijim kolicinama - jedan dzoint je stetan, ali naravno stetnost se povecava sa vecinom konzumiranja. 1 banana nije stetna, niti to mogu biti dvije, ili tri, pa cak ni cetiri dnevno.

 

 

Uz to, poslijedice, iako stetne u oba slucaja pretjerivanja, su neusporedivo strasnije kada je u pitanju marihuana, u odnosu na banane.

 

Pa nije sporno ni to da veci unos najobicnije vode moze dovesti ne samo do pogorsanja zdravstvenog stanja, vec covjeka hoce ubiti - to se desava iz razlgoa sto prekomjerni sadrzaj vode u ljudskom tijelu stvara odredjeni debalanz na stetu vitalnih tvari - bas nedavno bilo je na vijestima o zeni koja se takmicila za neki play station ili sl. , pobjedio bi onaj koji je za najkrace vrijeme u izvjesnom razdoblju unio najvise vode - pa je zena umrla, direktna poslijedica bila je samo voda, odnosno previse vode u tijelu ljudskom.

 

 

Jos nesto - zakonske zabrane, u ovom slucaju marihuane, nisu uvijek napravljene iz nekog cvrstog uvjerenja da ce one odbiti svakog potencijalnog hasisara od marihuane - vlasti zele nametnuti "normu" i postici efekte davanjem "signala" o tome sta je prihvatljivo a sta ne -

 

jos jos nesto - neko tu protura price tipa "zasto zabrane, zar ne moze svako da bira, sam odredi" - to bi bilo divno i krasno kada bismo imali svijet s pretezno inteligentnim ljudima. Stvar je medjutim takva da su ljudi uglavnom ako ne glupi, onda preglupi, i ne znaju sta je za njih dobro - kada bi marihuana bila legalizirana, ili, da se nikada nije zabranila, mnogi lakomisleni, a i ostali, bi zakljucili upravo po tome da se tu ne moze raditi ni o kakvom opasnom materijalu, te bi tako lakse upustili se u to. Jos kada marihuana ima taj vrlo poznati efekat stvaranja ovisnosti, ta ionako slaba moc rasudjivanja, postaje jos slabija, te se zapocinje zacaranim krugom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

neko tu protura price tipa "zasto zabrane, zar ne moze svako da bira, sam odredi" - to bi bilo divno i krasno kada bismo imali svijet s pretezno inteligentnim ljudima.

 

jos gore, inteligencija i obrazovanje nema bas puno veze sa ovisnoscu, pogledas li narkomane (ili alkoholicare, svejedno) medju njima ces naci sto god hoces od i od edukacije i od iq-a, ukljucivo i lijecnike.

 

droga vara, tanke su granice izmedju rekreativnog konzumenta i ovisnika, prelazi se bez velikog praska ili vatrometa (jer da nije tako, nitko ju ne bi niti presao) i upravo je zato droga opasna, a bajke o "modernim" majkama koje ce djeci "lijepo objasniti", pa ce ona znati sto je dobro i zlo opasne zablude bez podloge u realnom svijetu.

 

narocito "individualne" majke koje se predstavljaju "strucnima", liberalnih su nazora, citaju pojedine znanstvene radove u kojima se ne naglasavaju opcepoznate cinjenice jer su namijenjeni publici sa odredjenim predznanjem, hihocu se od dva dima trave i u prethodnom postu su u droge ubrojale - metilni alkohol?! pa hoces li ti da ti dijete oslijepi ili se drogira, boze dragi...?!

 

 

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne vidim ni ja bas jasan razlog zbog kojeg je alkohol dozvoljen, a marihuana ne

 

mene slusaj, ja sam ovdje najpametniji ;-) - nema razloga izuzev ovoga kojeg sam naveo, alkohol je toliko rasprostranjen i ukorijenjen na ovim prostorima da ga se niti jednim zakonom ne moze suzbiti... ona vlast koja bi ga zabranila bi odletjela na prvim izborima, a u medjuvremenu bi se, zbog ogromne potraznje, razvila prava, organizirana mafija koja bi ga ilegalno proizvodila i tocila.

 

i ovdje (i to SAMO ovdje) "individualci" i "strucnjaci" imaju pravo, alkohol je droga otprilike koliko i marihuana... mozda cak i gora...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dakle, buduci da jos uvijek od obecanog revolucionarnog linka nema nista, mozemo slobodno ustvrditi da si ti nama pokusao prodati maglu i da nitko ozbiljan (izuzev tebe individualnog) nije ustvrdio da je marihuana bezopasna pa da s te osnove nema niti govora o nekim novim spoznajama koje bi se trebale reflektirati kroz zakone...

 

Vi dragi gospodine ne raspoznajete da iza tekstova prepunih osobnih zamjenica stoje dvije osobe različitog spola, a od mene tražite dokaze od "ozbiljnih" znanstvenika. A što bi Vi s njima? Niste naveli ni jedno ime koje bi Vama nešto značilo kao relevantno niti ste ponudili nešto što bi meni dokazalo da sam u krivu. Premda ja u nijednom trenutku nisam ništa obećao (ah ta shizofrenija) eto Vam pa se zabavljajte:

http://www.drugwarfacts.org/

 

Draga gospodo ja osobno nikad nisam tvrdio da je marihuana bezazlena, pa čak i kad bi prihvatio činjenicu da je jednako štetna kao duhan i alkohol, opet mi nije jasno kako netko sebi ima za pravo određivati s čime ću se ja trovati?

 

Gospodin Mi Smo ne zna da je konoplja u našim krajevima rasla daleko prije nego se uopće znalo da duhan postoji. Isto tako tvrdi da su ukinuli prohibiciju jer se mafija bogatila zbog nje, a ne vidi da se to isto događa danas s drogama. I ne zna (premda je On) da je marihuana zabranjena zajedno sa opijumom i ostalim drogama iz jednostavnog razloga što je ogroman broj policajaca koji su radili u odjelu za prohibiciju postao višak pa su osnovali DEAu da isti ne bi ostali bez posla u državi koja se tek oporavljala od ekonomske krize i gdje posla nije bilo baš na bacanje.

Zato draga "Mi smo" gospodo otvorite oči i priznajte sebi da vam je pristup kriv i tko ima stvarnu korist od toakvog pristupa. To koliko vi u stvari znate o ovoj problematici govore vaše izjave o lakoći nabave duhana i trave i premda je lakše doć do kioska ili do trgovine zna se desiti da isti ne rade što se kod dilera ne događa često ;-). Uostalom pročitajte malo što kažu ljudi koji su duboko u tome

http://leap.cc/

 

Mislim da je legitiman stav tražiti što više pa koliko se dobije, pa cjenjeni odvjetnici prije nego nekog proglasite "ludim"shvatite da bi ti (i ja skupa s njima) koji zahtjevaju legalizaciju bili više nego zadovoljni i dekriminalizaciom. ;-)

 

I još samo da Vam kažem da je nedavno u toj istoj Americi donešena sudska odluka koja je presedan, gdje je marihuana priznata kao sakrament. A znamo svi koliko su ameri odlučni u obrani i nametanju svojih stavova i prava, pa je bojim je pitanje dana kada će se i kod nas pojaviti neka slična vjerska organizacija a iz toga se da zaključit da će pušači marihuane još biti poduprijeti iz državnog proračuna.

Gluposti velite.... živi bili...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

opet mi nije jasno kako netko sebi ima za pravo određivati s čime ću se ja trovati?

 

uglavnom istom logikom kojom nismo dozvolili eutanaziju, kojom smo dali pravo svakome da sprijeci samoubojicu da skoci sa nebodera ili odlucili kaznjavati onoga tko se ne veze pojasom u automobilu.

 

pretpostavili smo da osoba koja tako ocajnicki zeli upotrebom psihoaktivnih supstanci bjezati iz stvarnog svijeta nije zdrava i/ili dovoljno je pogresno informirana da nije svjesna posljedica, pa nema pravo odlucivati o vlastitom trovanju.

 

i ponovit cu, nije to hrvatska posebnost, tako je to u cijelom svijetu, ukljucivo i ameriku jer ovo sto si ti postao je kao sto i sam kazes presedan kojim marihuana NIJE legalizirana, dok drugi link predstavlja marginalnu organizaciju bivsih policajaca nevrijednu spomena.

 

sa konopljom si smijesan, ako ces sporiti da je na ovim prostorima alkohol, a ne duvanje trave tradicionalna i ukorijenjena navika , onda doista gubis svaku vjerodostojnost... u stvari, izgubio si ju vec, pretpostavljam da si ti onaj koji nam je, u kontekstu opojnih droga, objasnio da je stetan - krumpir?!

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovo što se to švrlja s vezob i bez veze, trebali ili ne legalizirati konzumaciju "trave", a molim sda urdnike i moderatore, da reagiraju, je priča uz kavicu.

Za sada je posjedovanje bilo kakove droge ili opojnih sredstava kažnjivo, a Zakonodavcu uputite svoje sugestije što je štetnije.

 

Mislim da ova rasprava nema više smisla.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

sto ste napravili od pocetne teme??? :-x

 

zachatali ste ju definitivno i upustili se u raspravu i razmjenu misljenja koju ste mogli i trebali otvoriti pod pravni forumi..

 

dragi moji borci za slobodu pusenja, protivnici toga, i svi ostali koji su samo zujali kroz ove postove, vratite se na pocetni post pa pricajte ako imate sto, inace..

ja vas selim..

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Merima je napisao:

Treba imati i na umu to da ne vrijedi argumentirati u stilu "pa i banane su stetne ako se s njima pretjera, pa tako i s marihuanom - a opet niko nam nije zabranio banane" -

 

 

iz prostog razloga sto tu postoji bitna razlika - da, i jedno i drugo je stetno u neumjerenim kolicinama, ali samo je (pazite) marihuana stetna i u najsitnijim kolicinama - jedan dzoint je stetan, ali naravno stetnost se povecava sa vecinom konzumiranja. 1 banana nije stetna, niti to mogu biti dvije, ili tri, pa cak ni cetiri dnevno.

 

 

Uz to, poslijedice, iako stetne u oba slucaja pretjerivanja, su neusporedivo strasnije kada je u pitanju marihuana, u odnosu na banane.

 

Pa nije sporno ni to da veci unos najobicnije vode moze dovesti ne samo do pogorsanja zdravstvenog stanja, vec covjeka hoce ubiti - to se desava iz razlgoa sto prekomjerni sadrzaj vode u ljudskom tijelu stvara odredjeni debalanz na stetu vitalnih tvari - bas nedavno bilo je na vijestima o zeni koja se takmicila za neki play station ili sl. , pobjedio bi onaj koji je za najkrace vrijeme u izvjesnom razdoblju unio najvise vode - pa je zena umrla, direktna poslijedica bila je samo voda, odnosno previse vode u tijelu ljudskom.

 

 

Jos nesto - zakonske zabrane, u ovom slucaju marihuane, nisu uvijek napravljene iz nekog cvrstog uvjerenja da ce one odbiti svakog potencijalnog hasisara od marihuane - vlasti zele nametnuti "normu" i postici efekte davanjem "signala" o tome sta je prihvatljivo a sta ne -

 

jos jos nesto - neko tu protura price tipa "zasto zabrane, zar ne moze svako da bira, sam odredi" - to bi bilo divno i krasno kada bismo imali svijet s pretezno inteligentnim ljudima. Stvar je medjutim takva da su ljudi uglavnom ako ne glupi, onda preglupi, i ne znaju sta je za njih dobro - kada bi marihuana bila legalizirana, ili, da se nikada nije zabranila, mnogi lakomisleni, a i ostali, bi zakljucili upravo po tome da se tu ne moze raditi ni o kakvom opasnom materijalu, te bi tako lakse upustili se u to. Jos kada marihuana ima taj vrlo poznati efekat stvaranja ovisnosti, ta ionako slaba moc rasudjivanja, postaje jos slabija, te se zapocinje zacaranim krugom.

gdje li si samo skupila te dezinformacije...ili si samo jednostavno pobrkala ekstazy sa marihuanom?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Posjetitelj
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija