Jump to content

Drustveni ugovor


Preporučene objave

Pozdrav svima,

Clan sam drustva u jednom d.o.o. 

drustvo se sastoji od 4 clana. 

u drustvenom ugovoru stoji

”drustveni ugovor se mijenja odlukom koja je donjeta donjeta davanjem valjanih glasova clanova drustva ciji poslovni udjeli predstavljaju najmanje 3/4 temeljnog kapitala zastupljenog na skupstini na kojoj se donosi odluka o izmjeni statuta”

da li to znaci da me mogu izbaciti iz drustvenog ugovora odnosno firme ako njih troje (tri cetvrtine) donesu tu odluku bez mojeg prisutstva?

i ako da, da li mi u tom slucaju moraju isplatiti moj udio po trzisnoj vrijednosti firme s danom iskljucenja ili ne?

 

unaprijed hvala. 

E93D615D-6FD8-44E0-8387-96514F573C42.png

Link to post
Dijeli na drugim stranicama

Prestanak članstva u društvu može biti putem istupa ili isključenja. Isključeni možete biti izričito ako je mogućnost isključenja, uvjeti itd. definirani društvenim ugovorom. Ako nisu, tada drugi članovi mogu tužbom zahtijevati isključenje iz opravdanog razloga, ili samo društvo ili pojedini članovi ako se radi o osobito važnom razlogu (čl. 420. Zakona o trgovačkim društvima).

Link to post
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

×
×
  • Napravi novi...