Jump to content

Tužba RH EU sudu - kako gdje ....


elipse

Preporučene objave

Bok, 

htio bih jedan savijet upute, najme ima več 5g vodim bitku rade budale od mene (burza, sud, stečajni...)

Prije 5 g me zaposlio poslodavac u njegov j.d.o.o., nisam primao plaču ....  prijavio inspekciji te je država krenula na njega, da ne dužim sad, da skratim svi znate kako to ide. Nakon 3g čekanja i ispitivanja po Fini sam doznao da postoji "stečajni upravitelj", do kojeg sam morao doč preko neta, naravno. Na kraju stupim u kontakt s upraviteljem koji mi kaže da nisam jedini, nakon nekog vremena čačkanja saznam da sam imao pravo na "plaču", najme postoji agencija koja se s time bavi ali mi nitko na burzi i tako dalje nije znao uputit. 

Nakon toga mi je puko film i počeo sam dublje čačkat, najme upravitelj nakon što sam postao davež mi kaže da je slučaj na sudu i da če vjerovatno zatvorit slučaj, ja sam tražio rješenje koje nisam mogao dobit odmah nego tek nakon par mjeseci, u među vremenu naravno sudovi nitko ništa ne zna. Ne bih sada pričao što se još dešavalo..  no svi su me izvozali. Tako sam odlučio ljepo tužit ovu državu što je sustavno dozvolila ovakve situacije, dakle uskratila mi osnovno pravo na isplatu mog poštenog rada i uskratila mi sve informacije i pravnu zaštitu te me bacila u ralje "nepravde".

 

Nedavno sam čuo negdje da je netko tužio državu na EU sud ali bez pokretanja slučaja na domačem sudu jer sam pokušao informairat te su mi rekli da moram ovdje u HR na sud, što mi nema logike ako želim državu tužit na njezinom vlastitom sudu.

 

Molim savijet hvala ljudi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 7 minuta, Matrix je napisao:

Postupak kreće od Općinskog suda, no da bi uopće sa tužbom došli do suda nužno je spuniti uvjete iz čl. 186/a Zakona o parničnom postupku

Hvala

Na koji dio da se orijentiram, kad vidim taj tekst zgubim se ;)

Pitanje dana : da li se ispalti iči u to, navodno sam čuo da su ovo dobri matrijali na EU sudu, te Vaš savijet naravno.

 

hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, elipse je napisao:

Hvala

Na koji dio da se orijentiram, kad vidim taj tekst zgubim se ;)

Pitanje dana : da li se ispalti iči u to, navodno sam čuo da su ovo dobri matrijali na EU sudu, te Vaš savijet naravno.

 

hvala

Pozdrav,

 

pardon ali pokušavam shvatit pa trebam help, također koji bi odvjetnik možda bio dobar za postavit isto pitanje.  Thx

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije nego što tužite državu, morate općinskom državnom odvjetništvu, građansko-upravnom odjelu, podnijeti zahtjev za mirno rješenje spora. Ako oni ne odgovore u roku od 90 dana ili odgovore negativno, imate preduvjete za podnošenje tužbe. Preskočite li taj korak, tužba će Vam biti odbačena kao nedopuštena i nepravodobna.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...
, Ruby_Danderfluff je napisao:

Prije nego što tužite državu, morate općinskom državnom odvjetništvu, građansko-upravnom odjelu, podnijeti zahtjev za mirno rješenje spora. Ako oni ne odgovore u roku od 90 dana ili odgovore negativno, imate preduvjete za podnošenje tužbe. Preskočite li taj korak, tužba će Vam biti odbačena kao nedopuštena i nepravodobna.

aaaa

 

rješavnje spora bi znacilo da spor mora biti pokrenut?, ja ga nemam....  ja trebam tek uc u pricu, zar ne

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija