Jump to content

Odredivanje viđanja 2.5 godina djeteta


Mirjana234

Preporučene objave

Zanima me kakva je praksa u zadnje vrijeme Centra za socijalnu skrb. Naime razilazim se sa partnerom i imamo djecaka od 2.5 godine koji je vezan uz mene. Vracamo se oboje roditeljima. Sa mojima je odlican djeda obozava. Njegovi bas i ne. Vecinom su na selu, a i generalni ne znaju sa djecom. I sad trebamo dog vidanje, ja sam mislila nesto poput spavanja 2put mjesecno, th. 2 vikenda a da ga moze vidjeyi svaki dan. On meni prijeti da sada centri dodjeljuju djecu popola. I sad, nisam zla vjestica al moj bivsi partner se bavi poslom gdje se putuje. Sta znaci da bi njemu trebalo izlazit u susret u svemu, generalno je i preopusten. Zaboravi djetetu dat jest, gura mu stalno mob u ruke itd. A i dijete i sada kada zivimo skupa nece njemu.

Ima tko svjeza iskustva sa centra

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nema ustaljene prakse, svaka je obitelj za sebe - koliko je koji roditelj angažiran, koliko su mu djeca privržena, koji roditelj ima bolje roditeljske kompetencije... U praksi se može vidjeti od pola-pola, do potpune dodjele djece jednom roditelju, do podjele djece između roditelja... Tako da ćete morati pokrenuti postupak pred centrom i vidjeti što ćete se uspjeti dogovoriti, jer dogovor je zapravo najbolji za dijete - sporazumijete li se i dobrovoljno pristanete na nešto, tada ćete se toga i držati, pa dijete neće morati trpjeti napete odnose zbog prekršenih dogovora i sl.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Mirjana234 je napisao:

... On meni prijeti da sada centri dodjeljuju djecu popola... 

To nije točno, ako se Vi i Vaš bivši partner nemožete dogovoriti o skrbništvu nad zajedničkim mlt. djetetom i sastaviti Plan o roditeljskoj skrbi  nad zajedničkim djetetom, sukladno čl. 106. ObZ, te isti, primjenom čl. 107. dostaviti sudu na provjeru i odobrenje kako bi stekao svojstvo Ovršne isprave (obvezujući za sve), CZSS provodi psihosocijalnu anamnezu za Vas obadvoje, te svoje mišljenje o skrbništvu nad zajedničkim mlt. djetetom dostavlja sudu koji donosi odluku o roditeljskoj skrbi... 

No iz Vašeg postavljenog pitanja da se isčitati kako se

prije 2 sati , Mirjana234 je napisao:

.. On meni prijeti da sada centri dodjeljuju djecu popola... 

To nije točno.. 

Ako se Vi i Vaš bivši partner ne možete dogovoriti oko skrbi nad zajedničkim mlt. djetetom, te, primjenom čl. 106. ObZ, sastaviti Plan o roditeljskoj skrbi nad zajedničkim mlt. djetetom i, primjenom čl. 107., dostaviti ga sudu na provjeru i odobrenje kako bi stekao svojstvo ovršne isprave (obvezujući za sve), CZSS provodi psihosocijalnu anamnezu za Vas oboje i sudu dostavlja svoje mišljenje, a sud je taj koji donosi Odluku o roditeljskom skrbništvu nad zajedničkim mlt. djetetom.. 

No, iz vašeg postavljenog pitanja isčitava se kako dijete nejednako prihvaća baku i djeda sa obje strane, da ne rečem grubo "veličanje" jednih naspram drugih, vjerujem da postoji razlog tome, ali se to nebi smjelo događati i Vi trebate uložiti dosta truda i usmjeravati dijete da i jedne i druge jednako prihvati kao svoje bake i svoje djedove i da se, sa istom ljubavlju, odnosi i prema jednim i prema drugim.. 

I još jedan dobronamjerni savjet, nikada, ali baš nikada, pred djetetom nemojte ništa loše pričati o njegovom ocu, em nije dozvoljeno, em može izazvati kontraefekat, ne kažem da hoćete, ali samo moja dobronamjerna sugestija i dobronamjeran savjet.. 

Sretno..!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 23 sati , Željac047 je napisao:

To nije točno, ako se Vi i Vaš bivši partner nemožete dogovoriti o skrbništvu nad zajedničkim mlt. djetetom i sastaviti Plan o roditeljskoj skrbi  nad zajedničkim djetetom, sukladno čl. 106. ObZ, te isti, primjenom čl. 107. dostaviti sudu na provjeru i odobrenje kako bi stekao svojstvo Ovršne isprave (obvezujući za sve), CZSS provodi psihosocijalnu anamnezu za Vas obadvoje, te svoje mišljenje o skrbništvu nad zajedničkim mlt. djetetom dostavlja sudu koji donosi odluku o roditeljskoj skrbi... 

No iz Vašeg postavljenog pitanja da se isčitati kako se

To nije točno.. 

Ako se Vi i Vaš bivši partner ne možete dogovoriti oko skrbi nad zajedničkim mlt. djetetom, te, primjenom čl. 106. ObZ, sastaviti Plan o roditeljskoj skrbi nad zajedničkim mlt. djetetom i, primjenom čl. 107., dostaviti ga sudu na provjeru i odobrenje kako bi stekao svojstvo ovršne isprave (obvezujući za sve), CZSS provodi psihosocijalnu anamnezu za Vas oboje i sudu dostavlja svoje mišljenje, a sud je taj koji donosi Odluku o roditeljskom skrbništvu nad zajedničkim mlt. djetetom.. 

No, iz vašeg postavljenog pitanja isčitava se kako dijete nejednako prihvaća baku i djeda sa obje strane, da ne rečem grubo "veličanje" jednih naspram drugih, vjerujem da postoji razlog tome, ali se to nebi smjelo događati i Vi trebate uložiti dosta truda i usmjeravati dijete da i jedne i druge jednako prihvati kao svoje bake i svoje djedove i da se, sa istom ljubavlju, odnosi i prema jednim i prema drugim.. 

I još jedan dobronamjerni savjet, nikada, ali baš nikada, pred djetetom nemojte ništa loše pričati o njegovom ocu, em nije dozvoljeno, em može izazvati kontraefekat, ne kažem da hoćete, ali samo moja dobronamjerna sugestija i dobronamjeran savjet.. 

Sretno..!

Ja se sa svim navedrnim slazem. Dapace, ja ispred djecaka uvijek kazem da ga tata voli i sve ostalo lijepo. Ja zbilja mislim da dijete treba oba roditelja. Sta se tice baka i djeda, s oceve strane, to su ljudi koji nisu zainteresirani. Ne da im se u setnju, vecinom su u poslu, na selu. Djedu je najveca zanimacija popit 5 piva dnevno, a baki se nista ne da. Ne vjerujem da ga ne vole, al jednostavno im se ne da nista. Ja tu ne mogu nista. Nikad nisam rekla da ne mogu ga vidit ni slicno. Al oni su takvi i sa drugim unukom, od tate sestra isto ima sina. Pa opet nista. Ne velicam svoje roditelje. Bila bih najsretnija da njegovi su isto tako od volje. Zbilja ne vidim da nesto grijesim u ponasanju. Nit se osvecujem nit se izivljavam. Dijete treba i mamu i tatu. Al on meni prijeti da ce uzet klinca kao tjedan dana ja tjedan dana on. Mislim da je to vece dijete pa ajde. Al klinac od 2.5 godina. I plus sta on putuje pa bi sam sebi on krojio vrijeme na nacin kad ne moze da je kod mene. Meni je to totalni iznered z dijete, pogotovo tako malo. Pa me zanimalo iz prakse kako to ide. Tj bas primjeri neki, zakone otprilike kuzim. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovana, shvaćam ja Vas i napisao sam da ne mislim da to Vi činite, samo sam Vam sugerirao da, koliko je to u Vašoj moći, usmjeravate dijete, pogotovo te dobi, da ne pravi razliku između svojih bližnjih, jer vrijeme prolazi, dijete odrasta, a ostaju nepobitne činjenice da su i otac, i djedovi i bake, njegove bliske osobe, ma kakvi oni  bili, jer nije isključeno da će se i oni, u budućnosti, promjeniti, a kod djeteta će otati empatija prema njima.. 

Iskreno Vam se ispričavam ako sam Vas povrijedio, nisam imao nikakve loše namjere, dapače... 

Još jednom moje isprike i Sretno Vama, Vašem djetetu i njegovim bližnjima..! 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Željac047 je napisao:

Poštovana, shvaćam ja Vas i napisao sam da ne mislim da to Vi činite, samo sam Vam sugerirao da, koliko je to u Vašoj moći, usmjeravate dijete, pogotovo te dobi, da ne pravi razliku između svojih bližnjih, jer vrijeme prolazi, dijete odrasta, a ostaju nepobitne činjenice da su i otac, i djedovi i bake, njegove bliske osobe, ma kakvi oni  bili, jer nije isključeno da će se i oni, u budućnosti, promjeniti, a kod djeteta će otati empatija prema njima.. 

Iskreno Vam se ispričavam ako sam Vas povrijedio, nisam imao nikakve loše namjere, dapače... 

Još jednom moje isprike i Sretno Vama, Vašem djetetu i njegovim bližnjima..! 

 

Ma niste. Samo mi je zao kad me netko krivo shvati jer znam da puno majki koristi situaciju da izmanipulira dijete i bliznje za neke svoje stvari. Ja se nekako vidim da to nisam.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovana, na to sam i aludirao, jer je, iz Vašeg posta  djelovalo da se ne ujednačavaju bake i djedovi sa obje strane.. 

No ok, još jednom moje isprike, i još jednom Vam svima želim svako dobro u budućem životu i da to riješite na zadovoljstvo svih, a sve u interesu tako malog djeteta.. 

Lijepi pozdrav i sretno Vam..! 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija