Jump to content

Prodaja četiri nekretnine u pet godina


Rgoshr

Preporučene objave

Pozdrav svima!

Situacija mi je slijedeća;

Prodao sam unutar pet godina tri nekretnine od kojih su;

1. Stan koji sam imao cca 3 godine, živio sam u njemu i prodao ga uz adresu na OI s adresom toga stana.

2. 1/3 suvlasničkog udjela na kući, takođrer s OI na toj adresi u trenutku prodaje, te 

3. Stan koji sam imao 2.5 godine a koji na kojem sam u trenutku KUPOVINE imao adresu na njemu, ali u trenutku prodaje sam imao adresu na kući u kojoj trenutno živim.

Sada želim prodati kuću u kojoj živim, (imam ju 2.5 godina) te mi je također OI sa adresom na toj kući.

Pitanje, "kači" li me u slučaju prodaje kuće odredba o porezu na dobit na sve četiri nekretnine ili ne?

Mislim da je zakon tu nedorečen, jer to jesu tri istovrsne nekretnine, ali su tri od četiri služule za stanovanje (OI na tim adrsama u trenutku prodaje).

 

Zahvaljujem na konstruktivnim odgovorima.

 

 

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...
, Rgoshr je napisao:

Pozdrav svima!

Situacija mi je slijedeća;

Prodao sam unutar pet godina tri nekretnine od kojih su;

1. Stan koji sam imao cca 3 godine, živio sam u njemu i prodao ga uz adresu na OI s adresom toga stana.

2. 1/3 suvlasničkog udjela na kući, takođrer s OI na toj adresi u trenutku prodaje, te 

3. Stan koji sam imao 2.5 godine a koji na kojem sam u trenutku KUPOVINE imao adresu na njemu, ali u trenutku prodaje sam imao adresu na kući u kojoj trenutno živim.

Sada želim prodati kuću u kojoj živim, (imam ju 2.5 godina) te mi je također OI sa adresom na toj kući.

Pitanje, "kači" li me u slučaju prodaje kuće odredba o porezu na dobit na sve četiri nekretnine ili ne?

Mislim da je zakon tu nedorečen, jer to jesu tri istovrsne nekretnine, ali su tri od četiri služule za stanovanje (OI na tim adrsama u trenutku prodaje).

 

Zahvaljujem na konstruktivnim odgovorima.

 

Adresa stanovanja - sa nekretninom, nema veze - osim - OIB-a
Po starom zakonu, ste mogli prodati 2 nekretnine u 2 obračunske godine, a da ne plača te dodatni porez.
Sad, sami izračunaj te - u mjesecima, kako je išla prodaja,
i sa time si regulirajte, naredni ugovor.
Suvlasništvo, dijela se ne računa u - Vlasništvo.

 

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija