Jump to content

Obraču poreza na dohodak od honorara?


anonimno

Preporučene objave

Kako ispuniti dio porezne prijave o porezu na dohodak i koja je to rubrika (za autorske honorare)?

 

Onaj glavni dio znam ispuniti, podatke sa PK obrasca, ali sam u 2006. ostvario i neke honorare koji su oporezovani ovako, a od isplatitelja sam bodio ove podatke:

 

Potvrda o isplaćenom primitku, dohotku, uplaćenom doprinosu, porezu na dohodak i prirezu u 2006 godini

 

iznos primitka: 17.730,50

iznos uplaćenog doprinosa iz primitka: 3.546,15

dogodak: 14.184,35

porez i prirez: 4.184,40

neto isplata: 9.999,95

 

PITANJE: Gdje to upisati u poreznu prijavu i da li se na osnovu toga može ostvariti povrat poreza i koliko?

Da li sam uopće obavezan prijaviti porez?

 

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Štovani, godišnju prijavu poreza na dohodak za 2006. moguće je vidjeti na web str. Ministarstva fianncija-porezna uprava, www.ccenterclient.porezna-uprava.hr gdje su na nekih 50 str. dane upute vezano za dohodak koji podliježe oporezivanju i za popunjavanje porezne prijave za porezno razdoblje 2006.

Na obrascu DOH Točka 4.6 pod naslovom Drugi dohodak imate rubriku Autorskih naknada i tu upišete u odgovarajuće rubrike podatke koje ste naveli po potvrdama isplatitelja. Ako pozorno pročitate predloženi materijal uočit ćete da postoje razlike od autorskih do autorskih honorara, ovisno u koju kategoriju autora pripadate. Samostalnim autorima porez na dohodak obračunava se po odbitku-znači za samostalnog autora troškovi u iznosu od 30%; za umjetnika 55% od ostvarenog dohotka.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija