Jump to content

KUPNJA STANA


2301

Preporučene objave

Poštovani, ja i dečko planiramo kupiti stan do kraja godine, međutim muči nas nekoliko stvari. Prvo je to što je on stranac (ima odobreno boravište, ne prebivalište), a drugo je to što nismo oženjeni, niti u vanbračnoj zajednici, odnosno nemamo dokaze da živimo zajedno duže od 3 godine. Da li postoji mogućnost da kupimo stan na oba imena, makar bi kredit u banci bio na moje ime a on bi plaćao polovicu? Hvala 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da bi stan kupili na vaša imena budući supružnik mora biti sudužnik u kreditu. Bez toga banka neće dati kredit osim ako vlasništvo i kredit ne budu na vama. S obzirom da je riječ o strancu mora dobiti suglasnost ministarstva jer bez toga neće biti moguće izrealizirati kupoprodaju (osim ako nije državljanin EU države)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , Miljko je napisao:

Da bi stan kupili na vaša imena budući supružnik mora biti sudužnik u kreditu. Bez toga banka neće dati kredit osim ako vlasništvo i kredit ne budu na vama. S obzirom da je riječ o strancu mora dobiti suglasnost ministarstva jer bez toga neće biti moguće izrealizirati kupoprodaju (osim ako nije državljanin EU države)

Hvala Vam na odgovoru. Naime, on JE državljanin EU. Dakle, što trebamo je pri uzimanju kredita navesti njega kao sudužnika pa ćemo tada moći zajedno kupiti stan, ako sam dobro shvatila? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija