Jump to content

Stup struje


anaramona

Preporučene objave

Pozdrav,

nedavno kupih kućicu sa malo zemlje na kojoj je stup od struje, a kako je kuća stara 100 godina i nitko odavno nije živio u njoj, sat je skinut. (Kući je potrebna kompletna adaptacija za koju imam odobren projekt) U razgovoru s Hep-om u vezi uključenja struje, oni meni određuju gdje će oni staviti novi stup, a meni to ne odgovara jer mi kuća treba biti na tom mjestu nakon što se obnovi (niti mi odgovara da mi na sred bašte bude njihov stup) Budući da je njihov stup na mojoj zemlji, a ja nemam struje, što mogu učiniti po pitanju toga, ima li smisla slati mail-ove i žaliti se? I ako već koriste moju zemlju za napajanje ostalih u blizini, ne bi li trebalo biti malo popusta na cijenu uključenja? Još mi spominju neka odobrenja za provođenje od susjednih parcela, a sve oko moje kuće je vlasništvo Hrvatskih šuma. Naravno, nisu dobre volje ni spremni za normalan razgovor.

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kupnjom zemljišta prihvatili ste i sve nedostatke koji se na tom zemljištu nalaze. Ne preostaje vam drugo nego postići dogovor sa HEP om  a ako to ne uspije onda sudskim putem. Sa HEP om bi možda postigli dogovor da pristanete na naknadu troškova za premještanje stupa. Ali je ćinjenica da su oni u posjedu i teško će to napustiti, vjerovatno je da će i dalje  tražiti da se stup izmjesti na vašu parcelu.

Ako nećete postići dogovor angažirajte odvjetnika. Predstoji vam duga borba oni se sa takvim slučajevima stalno susreću, a imaju i vojsku odvjetnika.

Ne  vidim drugog rješenja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , slavko1941 je napisao:

Kupnjom zemljišta prihvatili ste i sve nedostatke koji se na tom zemljištu nalaze. Ne preostaje vam drugo nego postići dogovor sa HEP om  a ako to ne uspije onda sudskim putem. Sa HEP om bi možda postigli dogovor da pristanete na naknadu troškova za premještanje stupa. Ali je ćinjenica da su oni u posjedu i teško će to napustiti, vjerovatno je da će i dalje  tražiti da se stup izmjesti na vašu parcelu.

Ako nećete postići dogovor angažirajte odvjetnika. Predstoji vam duga borba oni se sa takvim slučajevima stalno susreću, a imaju i vojsku odvjetnika.

Ne  vidim drugog rješenja.

nije mi ni toliki problem da mi bude na parceli, samo da ne udara u kuću. Kablovi su im jako i niski i čim podignem kat na kući, kabel mi može prolaziti kroz prozore. A odbijaju pomicati stup lijevo ili desno, samo po pravcu naprijed i nazad.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija