Jump to content

Nesavjesno i neodgovorno liječenje


DenisV

Preporučene objave

Skoro pa 10g sam išao na redovne kontrolne preglede u privatnu polikliniku kod uvijek istog oftamologa, imao sam povjerenja u njega i nisam nikad tražio drugo mišljenje, i tako zadnji kontrolni pregled pukom slučajnosti nije bio dostupan moj oftamolog te sam išao kod njegovog kolege, i onda šok, kada je on vidio moju situaciju i nalaze se iznenadio kako njegov kolega nije ništa reagirao niti zatražio ikakve dodatne preglede, s obzirom da u tom periodu od 10g, zbog određenih vidnih problema, sam izgubio 40% vida a što sam mogao zaustaviti da se na vrijeme reagiralo, da ne dođe do ovakvog pogoršanja, znači taj moj stalni oftamolog nikad nije izrazio neku bojazan ili zabrinutost te me poslao na neke dodatne preglede ili mi rekao koje opcije imam, uvijek je to bio samo standardni kontrolni pregled iako je bilo očito da pomalo gubim vid, s jedne strane je i moja krivnja što nisam toliko obraćao pažnju na to nego mu bespogovorno vjerovao, ali šta je tu je, pokušat ću sada sa tim drugim oftamologom donekle spasiti situaciju

nego me zanima, da li ima ovdje kakve podloge za tužbu zbog nesavjesnog i neodgovornog liječenja, tj. propust adekvatnog liječenja zanemarujući vidljivi proces promjene vida na gore a da se ništa nije poduzelo po tom pitanju od strane doktora da se to zaustavi, imam sve nalaze od samog početka gdje je sve jasno kako su to bile samo standardne kontrole bez ukazivanja na ikakve potencijalne probleme, jer zbog ne reagiranja na vrijeme od strane doktora sam propustio priliku da ne dođem u ovu situaciju u kojoj sam sada

uređeno: od DenisV
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

To može reći samo vještak na temelju Vaših nalaza. Jedno saznajete u ordinaciji kod oftalmologa, a nešto sasvim drugo kada taj isti oftalmolog daje službeno mišljenje protiv kolege. Dakle, možete kazneno prijaviti Vašeg oftalmologa državnom odvjetništvu radi nesavjesnog liječenja, a tada bi trebalo biti provedeno vještačenje koje bi trebalo reći je li on propustom ili nesavjesnim liječenjem prouzročio Vama teško narušenje zdravlja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija