Jump to content

novčana kazna


Antuan

Preporučene objave

Poštovani, pitanje o bankovnim podacima. Dobio sam presudu kojom sam osuđen na novčanu kaznu. Uz to, moram platiti i pravnu naknadu. nažalost, nalazim se u Njemačkoj i ne mogu saznati bankovne podatke - gdje bih trebao platiti. Gdje mogu pronaći te podatke na mreži, na daljinu? Ovo je bio sud u Zagrebu. Hvala vam.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, G-man je napisao:

Ukoliko na odluku nema prava žalbe, pravomoćna je danom donošenja, ukoliko postoji pravo žalbe, onda zavisi o tome je li žalba izjavljena - ukoliko žalba jeste izjavljena, treba pričekati odluku višeg suda, a ukoliko žalba nije izjavljena, onda postaje pravomoćna istekom žalbenog roka.

Hvala vam. Ovo je bilo pitanje :). Koji je maksimalni zakonski rok za podnošenje žalbe? 15 dana?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 21 sati , G-man je napisao:

U prekršajnom postupku je, u pravilu, osam dana.

Međutim, kako Sivko kaže, piše vam u uputi o pravu na žalbu (na kraju odluke).

Hvala vam. Odluka suda glasi: "Pravo na žalbu otkazano je kao nepotrebno, budući da su se stranke odrekle prava na žalbu." A prošla su 2 tjedna od datuma sudske odluke. Pitao sam sud za detalje o plaćanju, ali sud mi je odgovorio da "odluka suda još nije postala pravomoćna". Potpuno sam zbunjena i ne znam što učiniti :).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, G-man je napisao:

Ukoliko su se sve osobe koje mogu izjaviti žalbu odrekle prava na istu, tada je odluka postala pravomoćnom danom odricanja od prava na žalbu, a to bi ujedno bio i dan donošenja odluke.

Da, i ja to razumijem, hvala.  Ne razumijem zašto mi sud nije dao podatke o plaćanju i Uplatnicu za plaćanje kazne....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
  • 1 mjesec kasnije...
, G-man je napisao:

Ukoliko se radi o prekršajnom postupku, ovdje je opisana procedura.

Hvala na ovim informacijama. Neće li biti problema prilikom plaćanja u Hrvatskoj iz druge zemlje? Ako izvršim prijenos novca u Hrvatsku, na račun Ministarstva financija u Hrvatskoj narodnoj banci, želim platiti iz Njemačke, u eurima, ovo normalno? Neće li biti problema? U Hrvatskoj je valuta kuna.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 2 minuta, G-man je napisao:

Я не знаком с этим, но поскольку официальная монета в Республике Хорватия - куна, было бы лучше платить таким образом.

Možda to zna netko od kolega. Pričekajmo odgovor. U Hrvatskoj nisam u mogućnosti platiti, u Njemačkoj sam. Samo je pitanje vrši li Narodna banka Hrvatske automatsku konverziju dolazne valute iz eura u kune.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 mjeseci kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija