Jump to content

Online pozajmice


Miksicpiksic

Preporučene objave

prije 39 minuta, rock99x je napisao:

radi se o Xy oni daju online pozajmice, kod njih sam uzeo, ali mi se financijska situacija pogoršala i sad sam u problemu... 

nazovite ih i tražite broj od pravne službe da ste u takvoj situaciji da biste se dogovorili za obročnu otplatu jer da želite otplatiti svoj dug ....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na 28. 01. 2021. at 18:41, Miksicpiksic je napisao:

Sta mislite da se moze nesto napraviti preko odvjetnika?

Poštovana, 

Ja, sam trenutno u istoj situaciji. 

Dobila sam Rješenje o ovrsi na koje mogu uložiti prigovor. 

 Uplaćivala sam prolongate i preplatila iznos zajma. 

Jeste li vi što poduzimali preko odvjetnika? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , Nataša k je napisao:

Poštovana, 

Ja, sam trenutno u istoj situaciji. 

Dobila sam Rješenje o ovrsi na koje mogu uložiti prigovor. 

 Uplaćivala sam prolongate i preplatila iznos zajma. 

Jeste li vi što poduzimali preko odvjetnika? 

 

ja sam probo ali ništa od toga, samo me odvjetnik odero 1000kn za prigovor da napiše i onda još par 1000kn sudskih troškova i zatezne kamate na cijeli dug

ne možes platit ništa prolongatima. Prolongat je, sama riječ govori, samo prolongiranje obveze na mjesec dana ako nemaš para za ratu i oni se lijepo zaštite annexima a ugovor je potpisan po Španjolskom zakonu i RH sud mi je samo odbacio prigovor jer je sve jasno pisalo u ugovorima.

uređeno: od Spitfire
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Anarhist1987 je napisao:

 

ja sam probo ali ništa od toga, samo me odvjetnik odero 1000kn za prigovor da napiše i onda još par 1000kn sudskih troškova i zatezne kamate na cijeli dug

ne možes platit ništa prolongatima. Prolongat je, sama riječ govori, samo prolongiranje obveze na mjesec dana ako nemaš para za ratu i oni se lijepo zaštite annexima a ugovor je potpisan po Španjolskom zakonu i RH sud mi je samo odbacio prigovor jer je sve jasno pisalo u ugovorima.

Znači plaćali ste prolongate ali Vam sud to nije prihvatio kao plaćanje?imali ste dokaze da, ste platili. 

Ja sam mislila napisati prigovor na toj osnovi da sam pozajmicu preplatila. 

Znači na osnovu Vašeg iskustva, ne isplati se? 

Što Vam je odvjetnik rekao kod pisanja prigovora? Da ima šanse ili? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Anarhist1987 je napisao:

 

ja sam probo ali ništa od toga, samo me odvjetnik odero 1000kn za prigovor da napiše i onda još par 1000kn sudskih troškova i zatezne kamate na cijeli dug

ne možes platit ništa prolongatima. Prolongat je, sama riječ govori, samo prolongiranje obveze na mjesec dana ako nemaš para za ratu i oni se lijepo zaštite annexima a ugovor je potpisan po Španjolskom zakonu i RH sud mi je samo odbacio prigovor jer je sve jasno pisalo u ugovorima.

hoćete reći da ne treba pristati na prolongat, jeli bolja opcija odmah pristati na ovrhu, svejedno na kraju bude ovrha, a još platiš i nekoliko prolongata, a sa njima ništa ne dobiješ, i ništa ne riješiš, bar ja ovako mislim... 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 8 sati , Nataša k je napisao:

Znači plaćali ste prolongate ali Vam sud to nije prihvatio kao plaćanje?imali ste dokaze da, ste platili. 

Ja sam mislila napisati prigovor na toj osnovi da sam pozajmicu preplatila. 

Znači na osnovu Vašeg iskustva, ne isplati se? 

Što Vam je odvjetnik rekao kod pisanja prigovora? Da ima šanse ili? 

da, imao sam izvode sa net bankinga da sam plaćao

ali oni su samo dostavili svoje ugovore i opće uvjete u kojima jasno i čitko(ne malim slovima) piše da je prolongat samo uplata za odgodu plaćanja. Sud je utvrdio da sam bio svjestan što plaćam.

odvjetnik uvijek kaže da ima šanse da uzme pare

prije 8 sati , rock99x je napisao:

hoćete reći da ne treba pristati na prolongat, jeli bolja opcija odmah pristati na ovrhu, svejedno na kraju bude ovrha, a još platiš i nekoliko prolongata, a sa njima ništa ne dobiješ, i ništa ne riješiš, bar ja ovako mislim... 

ja nisam želio blokiran račun pa sam plaćao prolongate. Blokiran račun znači da nema bankarskih kredita sljedećih godinu dana sigurno i da mi nitko više neće dati kredit dok sam blokiran.

ali ako vam to ne igra ulogu svakako je bolje da idete na ovrhu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , Anarhist1987 je napisao:

da, imao sam izvode sa net bankinga da sam plaćao

ali oni su samo dostavili svoje ugovore i opće uvjete u kojima jasno i čitko(ne malim slovima) piše da je prolongat samo uplata za odgodu plaćanja. Sud je utvrdio da sam bio svjestan što plaćam.

odvjetnik uvijek kaže da ima šanse da uzme pare

ja nisam želio blokiran račun pa sam plaćao prolongate. Blokiran račun znači da nema bankarskih kredita sljedećih godinu dana sigurno i da mi nitko više neće dati kredit dok sam blokiran.

ali ako vam to ne igra ulogu svakako je bolje da idete na ovrhu.

kako se naplaćuju JB troškovi i odvjetnički troškovi pri ovrsi, dali to sve ide preko FINA-e

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 37 minuta, rock99x je napisao:

znate li možda koliko vremenski traje, od pokretanja ovrhe do blokade računa, otprilike? 

Od podnošenja prijedloga za ovrhu, pa do pravomoćnosti rješenje o ovrsi, mora proći minimalno 40-ak dana, pa i više da se provede cijeli postupak i to pod uvjetom da se ne ulaže prigovor.

A od pravomoćnosti rješenja o ovrsi pa do blokade računa, doslovno može proći i 10. godina.

prije 7 minuta, Anarhist1987 je napisao:

20-60 dana je realnost, moze bit i vise nesto vise ako su spori

Zbog posljednjih izmjena i dopuna OZ rokovi za dolazak do ovršne isprave su produženi, tako da u 20-ak dana nije izgledno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 45 minuta, Borbena7 je napisao:

Od podnošenja prijedloga za ovrhu, pa do pravomoćnosti rješenje o ovrsi, mora proći minimalno 40-ak dana, pa i više da se provede cijeli postupak i to pod uvjetom da se ne ulaže prigovor.

A od pravomoćnosti rješenja o ovrsi pa do blokade računa, doslovno može proći i 10. godina.

Zbog posljednjih izmjena i dopuna OZ rokovi za dolazak do ovršne isprave su produženi, tako da u 20-ak dana nije izgledno.

da u pravu ste

15 dana za opomenu

8 dana za rješenje, još par dana dok pripreme i dostave

30 je realno ako je uredna dostava

a za FINU nakon pravomocnog rjesenja mogu cekati i 10 godina ali u pravilu oni idu odma na FINA jer im je cilj biti sto niže u redu naplate

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 11 minuta, Anarhist1987 je napisao:

30 je realno ako je uredna dostava

I kod uredne dostave to se još dodatno razvuče, jer treba par dana da se dostvanica vrati javnom bilježniku. Kod nas to traje bar tjedan dana. Zatim treba pričekati par dana od dostave rješenja o ovrsi ovršeniku, tako da javni bilježnik bude siguran da su poslani prigovori stigli biti zaprimljeni...

prije 13 minuta, Anarhist1987 je napisao:

a za FINU nakon pravomocnog rjesenja mogu cekati i 10 godina ali u pravilu oni idu odma na FINA jer im je cilj biti sto niže u redu naplate

Cilj im je čekati i zaraditi na kamatama. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Anarhist1987 je napisao:

koliko onda po Vama moze proci od pokretanja postupka do izdanog rjesenja u najgorem mogucem slucaju(neuredne dostave)?

Ne bi vjerovali, može proći i više godina.

prije 2 sati , Anarhist1987 je napisao:

I od izdanog rjesenja do pravomocnog ako nema prigovora?

Također, dosta...par mjeseci.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na 10. 05. 2021. at 20:08, Nataša k je napisao:

Poštovana, 

Ja, sam trenutno u istoj situaciji. 

Dobila sam Rješenje o ovrsi na koje mogu uložiti prigovor. 

 Uplaćivala sam prolongate i preplatila iznos zajma. 

Jeste li vi što poduzimali preko odvjetnika? 

Pozz, da li ste prije nego što ste dobili ovrhu pokušali dogovoriti obročnu otplatu bez ovrhe? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani što znači da će umjesto ovrhe plijeniti stvari po kući? Da li ja za to moram dobiti kakvu obavijest prije? Ili će mi samo netko doći? Nemam auto. Živim sama sa kćeri u stanu koji otplaćujem.

Radi se o dugu glavnice od 6.000 kn prema Credit pointu.

Ovrhu na plači već imam.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na 19. 04. 2021. at 14:41, Analitichar je napisao:

Napišite im sažet mail na naplata@creditpointone.com i javiti će Vam se pravna služba s brojeva mobitela 091, pa s njima dogovarajte. 

Koliko iznosi Vaše dugovanje trenutno i koliko ste spremni mjesečno uplaćivati?

Prvi puta su mi odobrili otplatu na 12 rata (dugovanje oko 16.000,00 kuna je bilo).

Platio sam jednu ratu od 1.000,00 kuna.

Sad smo se dogovorili da ću im uplatiti 300 jer više niti ne mogu.

Stvarno sam sretan što su mi izašli u susret, ipak je bolje da se sporazumno naplate.

Evo, nadam se da Vam je odgovor pomogao!

 

Lp

Pozzzz, da li je to bilo nedavno kada ste se uspjeli dogovoriti s cpo putem maila naplate? Hvala 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...
prije 23 minuta, Lukaa98 je napisao:

Pozdrav, ratu od 2400 sam trebao platiti 1. A necu imati nikakva primanje do 15. mjesecu kad sam spreman platiti, znaci jos 8 dana dali ce mi raditi nekakve probleme jer vec sada zovu i prijete.

Pa ne bi do tada trebali imati problema. Kad Vas nazovu jasno navedite datum kada ćete izvršiti uplatu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 7 mjeseci kasnije...

Je li tko možda imao kakvih novih iskustava sa gospodom iz Španjolske?

Primjetio sam da postoje stranice tipa loanscounter gdje se oni svi skupno reklamiraju. 
Također, primjetio sam da imaju 81000x brojeve, sve jedan za drugim.
Vjerojatno je to nekakav holding registriran u malti gdje li već i muzu pare jadnom narodu.

Sve je to siva zona i ne znam kako HNB uopće dopušta ovakve kamate, iako se one tako ne zovu (pristojbe, jamstva, usluge i slične gluposti).

 

uređeno: od Spitfire
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Ovakva je moja situacija. Podigao sam 3 pozajmice koje sad ne mogu vracat, jer sam ih prokockao. Voda do grla, ne bjezim od problema i pokusavam ga rjesit. Na ferratum mi je glavnica 15500 kuna, njihovo jamstvo oko 18500 kuna, jedna na 3900 kuna i jedna na 11900 kuna. Imam stambeni kredit od 1750 kuna koji redovno odplacujem. Predpostavlja da zbog ne placanja brzih pozajmica ce uskoro ici ovrhe (za sad nemam ni jednu) ili imaju neka druga stedstva naplate? Hoce li mi oni sjesti na novcana sredstva ili ce ici i na nekretninu i pokretnine? Placa mi je oko 8500 kuna neto. I kolko ce oni imati strpljenja i ako ce imati kad budu u redu cekanja na ovrhu? Hvala na odgovorima. Ps.znam da sam idiot sto sam se doveo u takvu situaciju, al sad nazalost nema natrag.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , bongo1991 je napisao:

Predpostavlja da zbog ne placanja brzih pozajmica ce uskoro ici ovrhe (za sad nemam ni jednu) ili imaju neka druga stedstva naplate?

Ovrha je jedini zakonski način za prisilnu naplatu.

prije 4 sati , bongo1991 je napisao:

Hoce li mi oni sjesti na novcana sredstva ili ce ici i na nekretninu i pokretnine?

Da, li su svi iznosi duga kod istog vjerovnika? Ako jesu, kolika je ukupna samo glavnica duga?

prije 4 sati , bongo1991 je napisao:

kolko ce oni imati strpljenja i ako ce imati kad budu u redu cekanja na ovrhu?

Nemaju alternativu osim mijenjanja predmeta i sredstva ovrhe.

prije 4 sati , bongo1991 je napisao:

Ps.znam da sam idiot sto sam se doveo u takvu situaciju, al sad nazalost nema natrag.

Danas se ova ovisnost uspješno liječi.

prije 4 sati , bongo1991 je napisao:

Imam stambeni kredit od 1750 kuna koji redovno odplacujem

Kako se točno otplaćuje?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 9 minuta, Borbena7 je napisao:

Da, li su svi iznosi duga kod istog vjerovnika? Ako jesu, kolika je ukupna samo glavnica duga?

Ferratum 15500 siadep 18500 evocash 3900 cashexpert 11900

 

prije 9 minuta, Borbena7 je napisao:

Danas se ova ovisnost uspješno liječi.

Da, raspitujem se vec kud cu.

 

prije 9 minuta, Borbena7 je napisao:

Kako se točno otplaćuje?

Trajnim nalogom u PBZu

 

uređeno: od bongo1991
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , bongo1991 je napisao:

Ferratum 15500 siadep 18500 evocash 3900 cashexpert 11900

Za ove iznose ovrha ne može biti na nekretnini.

prije 4 sati , bongo1991 je napisao:

Da, raspitujem se vec kud cu.

Bravo. To je u konačnici jedino rješenje.

prije 4 sati , bongo1991 je napisao:

Trajnim nalogom u PBZu

Ovo pokušajte promijeniti, jer će ovrhe imati prednost u odnosu na trajni nalog i u tom slučaju Vam prijeti otkaz kredita i ovrha na nekretnini, ali od banke kao vjerovnika. Bilo bi dobro da se kredit naplaćuje prisilno temeljem isprave po čl. 202. Ovršnog zakona.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 8 minuta, Borbena7 je napisao:

 

Ovo pokušajte promijeniti, jer će ovrhe imati prednost u odnosu na trajni nalog i u tom slučaju Vam prijeti otkaz kredita i ovrha na nekretnini, ali od banke kao vjerovnika. Bilo bi dobro da se kredit naplaćuje prisilno temeljem isprave po čl. 202. Ovršnog zakona.

A ne mogu ratu kredita placat preko zasticenog racuna? Budem onda dogovorio nesto s bankom. Hvala Vam na odgovorima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Pozdrav svima, nova sam ovdje i čitam vaše objave i komentare vezane za credit point one. Pa eto mog iskustva.... UŽASNO UŽASNO BEZOBRAZNI! 

više od god dana im uplaćujem taj prolongat i sada se dogodilo da nemam financijskih sredstava za uplatu i molim ih za razumijevanje te im nudim mj otplatu po 1000 kn, a žena je toliko počela vikati na mene i prijetiti mi da se izvolim snaći te da prodaj nešto jer će oni u protivnom pokrenuti sudski postupak na sve moje pokretnine😳😳

Pa me zanima sada kako ste vi to s njima na kraju riješili? 

Hvala😀

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 minuta, Mony1 je napisao:

Pozdrav svima, nova sam ovdje i čitam vaše objave i komentare vezane za credit point one. Pa eto mog iskustva.... UŽASNO UŽASNO BEZOBRAZNI! 

više od god dana im uplaćujem taj prolongat i sada se dogodilo da nemam financijskih sredstava za uplatu i molim ih za razumijevanje te im nudim mj otplatu po 1000 kn, a žena je toliko počela vikati na mene i prijetiti mi da se izvolim snaći te da prodaj nešto jer će oni u protivnom pokrenuti sudski postupak na sve moje pokretnine😳😳

Pa me zanima sada kako ste vi to s njima na kraju riješili? 

Hvala😀

Pozdrav. To nije istina da će slati odmah ovrhu.Koliki iznos imate kod njih?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 41 minuta, Franop je napisao:

Nejde to tak baš nije to njima u interesu. Recite im da će te platiti u 10 mjesečnih rata,i toga se držite recite da drugačije nemožete.Pristat će ali prvo će vas stalno zvat da prolongat uplatite to više nemojte.

Pa to sam im predložila, evo danas, i onda mi je rekla da mora kontaktirati odjel u Španjolskoj i da se ne nadam ničemu već da uplatim ratu. I ja joj kažem da neka onda pošalju na ovrhu na plaću a veli ona bahato e neće ići na plaću već će ići na svu moju pokretninu, znači da će mi uzimati sve pokretne stvari koje imam😳

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 minuta, Mony1 je napisao:

Pa to sam im predložila, evo danas, i onda mi je rekla da mora kontaktirati odjel u Španjolskoj i da se ne nadam ničemu već da uplatim ratu. I ja joj kažem da neka onda pošalju na ovrhu na plaću a veli ona bahato e neće ići na plaću već će ići na svu moju pokretninu, znači da će mi uzimati sve pokretne stvari koje imam😳

A dali imate šta na sebi od pokretnina?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , Mony1 je napisao:

Ma žena je užasna i stvarno sam se prepala kad mi je rekla da mi neće ići ovrha na plaću već na pokretnine

Nije moguće pokrenuti ovrhu na pokretninama ukoliko imate plaću koja nije opterećena ovrhom tj. moraju pokušati provesti ovrhu na plaći.

prije 1 sat, Franop je napisao:

Auto

Ovo nije točno. Ovrha na motornom vozilu i ovrha na pokretninama nisu iste ovrhe.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 8 minuta, Borbena7 je napisao:

Nije moguće pokrenuti ovrhu na pokretninama ukoliko imate plaću koja nije opterećena ovrhom tj. moraju pokušati provesti ovrhu na plaći.

Ovo nije točno. Ovrha na motornom vozilu i ovrha na pokretninama nisu iste ovrhe.

 

Što onda točno spada u te pokretnine? 

Jeste Vi sa njima imali sličan problem? Zbilja nisu normalni i nije mi jasno kako mogu biti tako bezobrazni. Još ja ženi kažem da im mogu otplaćivati po 1000 kn, a ona meni da to nije dovoljno pa reko da mogu više onda bi i ratu uplatila😖

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 17 minuta, Borbena7 je napisao:

Svi predmeti koji nisu izuzeti od ovrhe po čl. 135. OZ-a.

Hvala na odgovoru. 

Nadam se da stvarno neće doći do toga. Probati ću nekako još s njima stupiti u kontakt i ponuditi dogovor. Nije mi jasno samo zašto im ne odgovara iznos koji sam ponudila. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 10 sati , Borbena7 je napisao:

Zato što reagirate na ove njihove prijetnje.

Ma napisala sam ja njima mail i to dosta sažet, gdje sam im uzvratila skoro pa na isti način i napisala da ću ja protiv njih tužbu napraviti zbog ne primjerenog telefonskog razgovora i prijetnji. Tako da sam im tu dala do znanja da ih se baš previše i ne bojim, samo me ono prepalo kada mi je rekla da će ići tužba na pokretnine i da će mi sve u obitelji maltretirati zbog toga. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na 05. 03. 2022. at 8:52, Mony1 je napisao:

tužbu napraviti zbog ne primjerenog telefonskog razgovora i prijetnji.

Ovdje bi se radilo o prijavi.

Na 05. 03. 2022. at 8:52, Mony1 je napisao:

kada mi je rekla da će ići tužba na pokretnine

Radilo bi se o prijedlogu za ovrhu na pokretninama, a na čije rješenje o ovrsi možete uložiti žalbu.

Na 05. 03. 2022. at 8:52, Mony1 je napisao:

da će mi sve u obitelji maltretirati zbog toga. 

Ovo je protuzakonito i nema razloga da ih ne prijavite.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na 05. 03. 2022. at 8:52, Mony1 je napisao:

Tako da sam im tu dala do znanja da ih se baš previše i ne bojim, samo me ono prepalo kada mi je rekla da će ići tužba na pokretnine i da će mi sve u obitelji maltretirati zbog toga

 

prije 2 sati , Borbena7 je napisao:

Ovo je protuzakonito i nema razloga da ih ne prijavite.

protuzakonito???,ne bih rekao......pa ako dolazi do ovrhe na pokretninama u stanu gdje dužnik živi ,onda se "maltretiraju" i ostali članovi kućanstva...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na 07. 03. 2022. at 14:54, Mister-X je napisao:

 

protuzakonito???,ne bih rekao......pa ako dolazi do ovrhe na pokretninama u stanu gdje dužnik živi ,onda se "maltretiraju" i ostali članovi kućanstva...

Da li ste vi imali sličan slučaj možda? 

Pitam jer me baš zanima kako se to na kraju riješi

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 9 sati , Borbena7 je napisao:

Ovakvo tumačenje ne prolazi.

možda za Vas.....ali onome kome dođu u kući recimo radi dugova sina ili bilo koga ,a on nije ništa ni dužan ni kriv ,njemu (ili ukućanima ) nije uopče ugodno,ma kako god Vi to zvali.....znaju oni dobro kad spominju ovrhe pokretnine koji efekat to ima na ukućane

prije 39 minuta, Mony1 je napisao:

Da li ste vi imali sličan slučaj možda? 

Pitam jer me baš zanima kako se to na kraju riješi

ono što ja znam,a to su moja saznanja iz nekih slučajeva koja su takva da popisuju vrijedniju pokretninu (npr televizore,kompjutere,mobitele itd...i onda članovi kućanstava moraju dokazivati da je to njihovo,a ne od dužnika...nimalo ugodna situacija pogotovo za ljude koji nisu željnji pažnje raznih institucija ili pogleda susjeda itd...to je za osobe koje imaju neko dostojanstvo poniženje ...to su čak i ovrhovoditelji svjesni da ljudi ne vole da im se dolazi u kuću ,pa na tu kartu stalno igraju....

kada su Vam spomenuli "maltretiranje" obitelji vjerojatno su na to mislili.....a to je po zakonu....jedino što nije zakonito je što se često ćuje da nazivaju telefonski ostale članove pa i susjede (iako neznam koliko je to istina ,ali to ne smiju)...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 11 sati , Mister-X je napisao:

možda za Vas.....ali onome kome dođu u kući recimo radi dugova sina ili bilo koga ,a on nije ništa ni dužan ni kriv ,njemu (ili ukućanima ) nije uopče ugodno,ma kako god Vi to zvali.....znaju oni dobro kad spominju ovrhe pokretnine koji efekat to ima na ukućane

ono što ja znam,a to su moja saznanja iz nekih slučajeva koja su takva da popisuju vrijedniju pokretninu (npr televizore,kompjutere,mobitele itd...i onda članovi kućanstava moraju dokazivati da je to njihovo,a ne od dužnika...nimalo ugodna situacija pogotovo za ljude koji nisu željnji pažnje raznih institucija ili pogleda susjeda itd...to je za osobe koje imaju neko dostojanstvo poniženje ...to su čak i ovrhovoditelji svjesni da ljudi ne vole da im se dolazi u kuću ,pa na tu kartu stalno igraju....

kada su Vam spomenuli "maltretiranje" obitelji vjerojatno su na to mislili.....a to je po zakonu....jedino što nije zakonito je što se često ćuje da nazivaju telefonski ostale članove pa i susjede (iako neznam koliko je to istina ,ali to ne smiju)...

O božeee. Pa zar je bilo stvarno slučajeva da su im došli u kuću?? Pitam konkretno za te online pozajmice

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 9 sati , Mony1 je napisao:

O božeee. Pa zar je bilo stvarno slučajeva da su im došli u kuću?? Pitam konkretno za te online pozajmice

ako možete ikako nači načina da platite,onda platite

ako ne možete,onda im napišite mailom da Vam ponude ili Vi njima ponudite način plaćanja na rate i da definiraju točan iznos duga prema njima.

u svakom slučaju neka vam napišu ukupan iznos duga na dan kad Vam to pošalju.

ako to neće (na rate) ,onda im kažite neka pokrenu ovrhu,a vi ćete plaćati koliko možete i neka Vas više ne zovu.

Vi u međuvemenu plaćajte jer Vam je cilj i da smanjujete dug, oni će možda zbog toga i čekati sa ovrhom,a ako je i pokrenu ,ići ce prvo na vašu plaću (finu) ,s tim da to ništa ne mogu bez da dobijete kući rješenje o ovrsi....gdje će biti opet rok da platite u par dana ,ali do toga možda nikad ni ne dođe,a mogu proći i mjeseci...možda dotad i isplatite sve pomalo....ovo što Vam "prijete" je posljednja opcija (obično to bude ako ste već pod kreditima ili ovrhom pa ne mogu od plaće uzimatati 1/4) ,tako da iako je to moguće i zakonito,to je zasad malo vjerovatno...uglavnom ne može Vam nitko doći u kuću dok god ne dođe do sudskog rješenja...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav ekipa,

jedno pitanje, imam oko 4800 HRK kod VTO markera gdje me direktor firme zvao i pokušao sam mu objasniti da ću uplatiti uskoro međutim on je rekao da će me blokirati i poklopio.

Sad me zanima postoji li razlika između prijedloga za ovrhu i same ovrhe, jer sam već u prošlosti imao nekakav prijedlog o ovrsi koji sam riješio istit dan po primitku i nisam trebao plaćati nikakve dugove prema odvjetničkom društvu/javnom bilježniku?

 

Također, koliko vremena treba da ovrha postane punomoćna odnosno koliko dana od slanja odvjetničkom društvu/javnom bilježniku treba da postane pravomoćna? Isplati li se uložiti žalbu na to i koliki bi bili troškovi?

 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na 12. 03. 2022. at 22:27, miladin je napisao:

Sad me zanima postoji li razlika između prijedloga za ovrhu i same ovrhe,

Da. U odnosu na prijedlog se donosi rješenje o ovrsi, a koje mora postati pravomoćno da bi bilo podobno za provedbu ovrhe.

Na 12. 03. 2022. at 22:27, miladin je napisao:

koliko vremena treba da ovrha postane punomoćna odnosno koliko dana od slanja odvjetničkom društvu/javnom bilježniku treba da postane pravomoćna?

Nema pravila, ovisi o koječemu, ali minimalno mjesec dana, ako ne i više.

Na 12. 03. 2022. at 22:27, miladin je napisao:

Isplati li se uložiti žalbu na to i koliki bi bili troškovi?

Ako nemate osnove, onda ne. Sa žalbom se upuštate u sudski postupak.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na 15. 03. 2022. at 8:15, Borbena7 je napisao:

Da. U odnosu na prijedlog se donosi rješenje o ovrsi, a koje mora postati pravomoćno da bi bilo podobno za provedbu ovrhe.

Nema pravila, ovisi o koječemu, ali minimalno mjesec dana, ako ne i više.

Ako nemate osnove, onda ne. Sa žalbom se upuštate u sudski postupak.

Može li se prije pravomoćnosti ovrhe uplatiti trošak koji sam dužan kako bi izbjegao dodatne troškove, tj odvjetnika i javnog bilježnika i FINE?

U cilju mi je da ovrha ne bude evidentirana po računima kada sjedne pa zato pitam.

uređeno: od miladin
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , miladin je napisao:

Može li se prije pravomoćnosti ovrhe uplatiti trošak koji sam dužan kako bi izbjegao dodatne troškove, tj odvjetnika i javnog bilježnika i FINE?

Nije baš jasno, što bi platiti i što je od tih troškova već nastalo? U svakom slučaju u bilo kojem trenutku možete podmiriti dug.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

@Borbena7

Ko ovim budalama odnosno lihvarima daje pravo da zovu poslodavca?

Također, budući da sam zaredao dosta tih pozajmica, čini mi se da mi je jedini način pustit ih da dostave ovrhu i otvorit zaštićeni račun.
Plaća mi je relativno velika za Zagreb, pa me zanima koliki bi dio išao na te ovrhe, a koliki dio bi se puštao na obični račun za podmirenje ovrhe?

Također, imam administrativnu zabranu na platnoj listi, u slučaju otvorenja zaštićenog računa, da li se visina neto plaće računa poslje obračuna administrativne zabrane, ili bez obzira na nju. Znači buni me konkretno redosljed naplate.

 

uređeno: od miladin
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 57 minuta, miladin je napisao:

Ko ovim budalama odnosno lihvarima daje pravo da zovu poslodavca?

Ovršni zakon.

prije 57 minuta, miladin je napisao:

Također, budući da sam zaredao dosta tih pozajmica, čini mi se da mi je jedini način pustit ih da dostave ovrhu i otvorit zaštićeni račun.
Plaća mi je relativno velika za Zagreb, pa me zanima koliki bi dio išao na te ovrhe, a koliki dio bi se puštao na obični račun za podmirenje ovrhe?

Pogledajte čl. 173. OZ-a.

prije 58 minuta, miladin je napisao:

Također, imam administrativnu zabranu na platnoj listi, u slučaju otvorenja zaštićenog računa, da li se visina neto plaće računa poslje obračuna administrativne zabrane, ili bez obzira na nju. Znači buni me konkretno redosljed naplate.

Ako je u pitanju naplata preko isprave koja je izdana u skladu sa čl. 202. OZ-a, onda ona ima prednost u redu namirenja u odnosu na ostale ovrhe.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
  • 2 tjedna kasnije...
prije 1 minutu, Borbena7 je napisao:

Znači da kada to rješenje bude pravomoćno da se s njim može pokušati naplatiti preko FINA-e i preko plaće ili mirovine kod poslodavca ili HZMO-e.

Hvala borbena na brzom odgovoru. Nick vam stoji :D

Budući da je ovo tema o tim online pozajmicama ti dugovi ne prelaze 15.000 HRK.
Vlasnik sam dvije nekretnine pa me zanima mogu li mi to oduzeti budući da je vrijednost tih nekretnina puno veća od ovog duga?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...
  • 1 mjesec kasnije...
  • 4 tjedna kasnije...

Imam na 4 mjesta online pozajmice, i imam kredit u Pbz, i kredit u Addiko banci....došla sam do točke da ne mogu pozajmice na vrijeme plaćati, kasnim rokove dospijeća, CPO su mi danas poslali opomenu pred tužbu na mail. Plaća mi je do 10tog u mjesecu, od plaće platim kredit u PBZ, da njega riješim i jednu pozajmicu u Ferratumu, ovo ostalo ne mogu. Plaćala jednom prolongat, ali sad ne mogu ni njega. Kako sad ide, ako ne platim...Oni šalju opomene i što dalje? Što će mi biti sa ostalim obvezama s kreditima ako me stave ovrhu na račun, to se sve onda naplaćuje dok se cjelokupna pozajmica ne isplati? A tako onda i krediti u banci? Ne znam što mi je činiti da nekako se izvučem iz ovoga, a da ne dođe do ovrhe. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 20. 07. 2022. u 12:07, Vesna83 je napisao:

Imam na 4 mjesta online pozajmice, i imam kredit u Pbz, i kredit u Addiko banci....došla sam do točke da ne mogu pozajmice na vrijeme plaćati, kasnim rokove dospijeća, CPO su mi danas poslali opomenu pred tužbu na mail. Plaća mi je do 10tog u mjesecu, od plaće platim kredit u PBZ, da njega riješim i jednu pozajmicu u Ferratumu, ovo ostalo ne mogu. Plaćala jednom prolongat, ali sad ne mogu ni njega. Kako sad ide, ako ne platim...Oni šalju opomene i što dalje? Što će mi biti sa ostalim obvezama s kreditima ako me stave ovrhu na račun, to se sve onda naplaćuje dok se cjelokupna pozajmica ne isplati? A tako onda i krediti u banci? Ne znam što mi je činiti da nekako se izvučem iz ovoga, a da ne dođe do ovrhe. 

Pozdrav, Odprilike tri mjeseca prođe od prijedloga za ovrhu do pravomoćne presude, najčešće izaberu ovrhu putem fine i slijedi blokada računa. Do toga vremena će vas zivkati, biti neugodni i nametljivi što nemorate trpiti.Znači imate poprilično vremena da ako možete skupite novce, probate se dogovoriti za otplatu na rate ili sl. Što se tiče ostalih obveza nisu vezane s ovom prvom, pa isto tako i blokada računa nije razlog da ih neizvršavate. Ako vam se krediti naplaćuju adm.zabranom po čl. 202. onda imaju prednost naplate pred svim ostalim obvezama osim alimentacije,Prvo se naplaćuje onaj tko je zauzeo prvo mjesto na fini i naravno ostale obveze čekaju, osim ako imate keš lovu i kredite platite u bankama, izravno na kreditnu partiju. 1/4 plaće se smije ovršiti, a ostatak ide na zaštićeni račun. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 20. 07. 2022. u 12:07, Vesna83 je napisao:

A tako onda i krediti u banci?

Kako i temeljem čega se naplaćuju krediti?

Dana 20. 07. 2022. u 12:07, Vesna83 je napisao:

Ne znam što mi je činiti da nekako se izvučem iz ovoga, a da ne dođe do ovrhe. 

Ovrhu ćete teško izbjeći, ali bi bilo dobro pokušati osigurati redovnu naplatu kredita da Vam se i oni ne otkažu i ne dođu ovršnim putem na naplatu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 23. 07. 2022. u 16:18, Borbena7 je napisao:

Kako i temeljem čega se naplaćuju krediti?

Ovrhu ćete teško izbjeći, ali bi bilo dobro pokušati osigurati redovnu naplatu kredita da Vam se i oni ne otkažu i ne dođu ovršnim putem na naplatu.

U PBZ nalog za plaćanje, određeni datum se skida s računa, a u Addiko ja uplaćujem na račun određeni datum. Da li je pametno otići u banku i vidjeti s njima što bi bilo najbolje riješenje. Jer svi za pozajmice su me zvali do ponedjeljka ako ne platim ide raskid ugovora. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 49 minuta, Vesna83 je napisao:

Da li je pametno otići u banku i vidjeti s njima što bi bilo najbolje riješenje

Da, jer bilo bi dobro da se banke naplaćuju temeljem isprave po čl. 202. Ovršnog zakona. Tada bi imale prednost u namirenju preko plaće i to unatoč ovrhama koje će naknadno biti pokrenute, bilo preko plaće ili novčanih sredstava koju provodi FINA-a.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...
Dana 25. 07. 2022. u 10:53, Borbena7 je napisao:

Da, jer bilo bi dobro da se banke naplaćuju temeljem isprave po čl. 202. Ovršnog zakona. Tada bi imale prednost u namirenju preko plaće i to unatoč ovrhama koje će naknadno biti pokrenute, bilo preko plaće ili novčanih sredstava koju provodi FINA-a.

Kako sad ide dalje: na e-građani sam dobila prijedlog za ovrhu temeljem vjerodostojne isprave 18.8. ali nisam vidjela, teka danas 7.9. sam vidjela, tamo piše u roku 8 dana da podmirim dugovanje, tih 8 dana je prošlo. Kako sad, jel oni meni to dostavljaju na kućnu adresu i onda ide ovrha novčanih sredstava. I piše ovrha općenito na imovini, je li to ovrha novčanih sredstava? Hvala na odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 42 minuta, Vesna83 je napisao:

Kako sad, jel oni meni to dostavljaju na kućnu adresu i onda ide ovrha novčanih sredstava. I piše ovrha općenito na imovini, je li to ovrha novčanih sredstava?

Sada još trebate zaprimiti rješenje o ovrsi općenito na imovini. Ukoliko ne uložite prigovor ono postaje pravomoćno i podobno za ovrhu preko FINA-e ili plaće, a ako je tamo u redu čekanja za naplatu, tada ovrhovoditelj može predložiti sudu promjenu predmeta i sredstva ovrhe.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Borbena7 je napisao:

Sada još trebate zaprimiti rješenje o ovrsi općenito na imovini. Ukoliko ne uložite prigovor ono postaje pravomoćno i podobno za ovrhu preko FINA-e ili plaće, a ako je tamo u redu čekanja za naplatu, tada ovrhovoditelj može predložiti sudu promjenu predmeta i sredstva ovrhe.

Kako mislite promjenu predmeta i sredstva ovrhe? Što se pod tim misli?

prije 1 minutu, Vesna83 je napisao:

Kako mislite promjenu predmeta i sredstva ovrhe? Što se pod tim misli?

Nemam na što uložiti prigovor, jer su mi s pravom poslali prijedlog za ovrhu, nisam platila što sam trebala. Naravno da traže svoje. Zasad su oni prvi od kojih sam dobila prijedlog, a postoji mogućnost i još, sad samo čekam.  

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Pozdrav, molim za savjet.

Imam dugove, kojima jos nije rok plaćanja, prema xx 16900 kn u 2 rate, prema xy 5000 kn odjednom, prema yy 5000 kn odjednom. Uz to imam dva kredita (rata 600 kn, rata 2100 kn) i dug prema dinersu 12000 kn koji isto još nije došao na naplatu.

Završila sam na bolovanju (komplikacije u trudnoći), poslije ide rodiljni pa poslije roditeljski dopust. Za svo to vrijeme sve naknade primam od HZZO i sve te naknade su zaštićene od bilo kakve ovrhe.

Zanima me šta napraviti, s obzirom da neću biti u mogućnosti sve to platiti jer su mi primanja smanjena za 50%? Da li se probati unaprijed dogovoriti s njima ili čekati da prođe rok plaćanja?

Nikad nisam bila u blokadi, niti imala bilo kakvu ovrhu pa bi htjela to izbjeći ako je ikako moguće.

uređeno: od Lorena15
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Lorena15 je napisao:

Zanima me šta napraviti, s obzirom da neću biti u mogućnosti sve to platiti jer su mi primanja smanjena za 50%? Da li se probati unaprijed dogovoriti s njima ili čekati da prođe rok plaćanja?

Možda je bolje već sada pokušati postići sporazum, a da sa prisilnom naplatom u ovršnom postupku ne bi možda ugrozili redovnu otplatu rih kredita. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
Dana 12. 09. 2022. u 10:06, Vesna83 je napisao:

Kako mislite promjenu predmeta i sredstva ovrhe? Što se pod tim misli?

Nemam na što uložiti prigovor, jer su mi s pravom poslali prijedlog za ovrhu, nisam platila što sam trebala. Naravno da traže svoje. Zasad su oni prvi od kojih sam dobila prijedlog, a postoji mogućnost i još, sad samo čekam.  

 

 

Dana 11. 10. 2022. u 10:43, Borbena7 je napisao:

Možda je bolje već sada pokušati postići sporazum, a da sa prisilnom naplatom u ovršnom postupku ne bi možda ugrozili redovnu otplatu rih kredita. 

Dobila sam Rješenje o ovrsi za jednu online pozajmicu i sad imam roka 8 dana da podmirim dug, međutim neću moći.

Išla sam u PBZ zbog kredita koji imam da vidim što bi se moglo, međutim oni ne mogu ništa, nego mi kažu da otvorim zaštićeni račun i da bar imam neka primanja, i da si mjesečno uplaćujem rate kredita na zaštićeni. Ako ne  budem plaćala rate kredita oni nakon nekoliko neplaćenih rata dug predaju agenciji za naplatu potraživanja i dalje ja s njima komuniciram za otplatu kredita.

Da li mi je pametno ne otvarati zaštićeni račun s obzirom i da ako ga otvorim ja neću imati dovoljno da si plaćam sve, pa da mi se čitava plaća skida i da brže otplatim pozajmice.

Imam plaću 6.000kn da li u slučaju da ne otvorim zaštićeni račun čitav taj iznos se skida dok se ne otplati dug?

I ako mi sada za 8 dana ovrše račun, a čekam ih još jer je bilo par pozajmica, kako sad ide dalje, kad se ovi naplate, onda tko bude sljedeći odmah dolaze na naplatu, i tako sve dok se ne naplate svi?

Da li kad se otplati sve od ovih prvih imam negdje uvid da je to otplaćeno? 

SAVJET: ne budite glupi kao ja pa ići u to, ja sam bila jako glupa pa se dala nagovoriti na to kad sam bila u problemima, to mi se činilo tada stvarno kao jako lak izlaz, i jest bio, ali trenutan, tek poslije dolaze problemi, radije bih bila gladna nego sad u problemima radi toga.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 36 minuta, Vesna83 je napisao:

Da li mi je pametno ne otvarati zaštićeni račun s obzirom i da ako ga otvorim ja neću imati dovoljno da si plaćam sve, pa da mi se čitava plaća skida i da brže otplatim pozajmice

Da, ako imate od čega za to vrijeme živjeti.

prije 37 minuta, Vesna83 je napisao:

Imam plaću 6.000kn da li u slučaju da ne otvorim zaštićeni račun čitav taj iznos se skida dok se ne otplati dug?

Da, upravo tako. Sve što se doznači na redovan račun bit će zaplijenjeno.

prije 37 minuta, Vesna83 je napisao:

onda tko bude sljedeći odmah dolaze na naplatu, i tako sve dok se ne naplate svi?

Da, ako će čekati u redu za naplatu preko FINA-e.

prije 38 minuta, Vesna83 je napisao:

Da li kad se otplati sve od ovih prvih imam negdje uvid da je to otplaćeno? 

Iz očevidnika na FINA-i.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 sati , Vesna83 je napisao:

Ako ja nemam ni pokretnine

Svejedno mogu predložiti sudsku ovrhu na pokretninama i istu pokušati provesti.

prije 5 sati , Vesna83 je napisao:

da li to znači da moraju čekati na red naplate jer se ne mogu drugačije naplatit?

Ne moraju čekati u redu, mogu se jednostavno povući.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Pozz, imam pozajmicu u Credit One Point, 5000 kn i 6000 moram vratiti i mjesečno placam odgodu 850 kn jer nisam trenutno sada u stanju plaćati rate dok ne otvorim svoj obrt i gospođa je tako bezobrazno, zove me na mobitel, zove decka, zove mi doma na telefon, prijeti da će mi doći doma zapljeniti, da neka odma izvoli platiti odgodu da imam 5 min, JAKO JAKO SU BEZOBRAZNI, i danas trebam platiti odgodu a trenutno nemam, i opet će me zvati i prijetiti.

 

Dal je tko od vas bio u takvoj situaciji i kako reagirati na to??

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Imate sličnih upita na forumu, pa malo pretražite objave.

Uglavnom, kada idući put nazovu, obavijestite ih da se razgovor snima i da ćete nakon toga podnijeti prijavu nadležnom policijskoj postaji, jer Vas nemaju što zvati i uznemiravati na telefon, a još manje imaju osnovu za upućivanje poziva drugim ljudima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.




×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija