Jump to content

Online pozajmice

Preporučene objave

prije 39 minuta, rock99x je napisao:

radi se o Xy oni daju online pozajmice, kod njih sam uzeo, ali mi se financijska situacija pogoršala i sad sam u problemu... 

nazovite ih i tražite broj od pravne službe da ste u takvoj situaciji da biste se dogovorili za obročnu otplatu jer da želite otplatiti svoj dug ....

Dijeli na drugim stranicama
Na 28. 01. 2021. at 18:41, Miksicpiksic je napisao:

Sta mislite da se moze nesto napraviti preko odvjetnika?

Poštovana, 

Ja, sam trenutno u istoj situaciji. 

Dobila sam Rješenje o ovrsi na koje mogu uložiti prigovor. 

Uplaćivala sam prolongate i preplatila iznos zajma. 

Jeste li vi što poduzimali preko odvjetnika? 

prije 1 sat , Nataša k je napisao:

Poštovana, 

ja sam probo ali ništa od toga, samo me odvjetnik odero 1000kn za prigovor da napiše i onda još par 1000kn sudskih troškova i zatezne kamate na cijeli dug

ne možes platit ništa prolongatima. Prolongat je, sama riječ govori, samo prolongiranje obveze na mjesec dana ako nemaš para za ratu i oni se lijepo zaštite annexima a ugovor je potpisan po Španjolskom zakonu i RH sud mi je samo odbacio prigovor jer je sve jasno pisalo u ugovorima.

uređeno: od Spitfire
prije 1 sat, Anarhist1987 je napisao:

ja sam probo ali ništa od toga, samo me odvjetnik odero 1000kn za prigovor da napiše i onda još par 1000kn sudskih troškova i zatezne kamate na cijeli dug

ne možes platit ništa prolongatima. Prolongat je, sama riječ govori, samo prolongiranje obveze na mjesec dana ako nemaš para za ratu i oni se lijepo zaštite annexima a ugovor je potpisan po Španjolskom zakonu i RH sud mi je samo odbacio prigovor jer je sve jasno pisalo u ugovorima.

Znači plaćali ste prolongate ali Vam sud to nije prihvatio kao plaćanje?imali ste dokaze da, ste platili. 

Ja sam mislila napisati prigovor na toj osnovi da sam pozajmicu preplatila. 

Znači na osnovu Vašeg iskustva, ne isplati se? 

Što Vam je odvjetnik rekao kod pisanja prigovora? Da ima šanse ili? 

prije 1 sat, Anarhist1987 je napisao:

hoćete reći da ne treba pristati na prolongat, jeli bolja opcija odmah pristati na ovrhu, svejedno na kraju bude ovrha, a još platiš i nekoliko prolongata, a sa njima ništa ne dobiješ, i ništa ne riješiš, bar ja ovako mislim... 

prije 8 sati , Nataša k je napisao:

Znači plaćali ste prolongate ali Vam sud to nije prihvatio kao plaćanje?imali ste dokaze da, ste platili. 

Ja sam mislila napisati prigovor na toj osnovi da sam pozajmicu preplatila. 

Znači na osnovu Vašeg iskustva, ne isplati se? 

Što Vam je odvjetnik rekao kod pisanja prigovora? Da ima šanse ili? 

da, imao sam izvode sa net bankinga da sam plaćao

ali oni su samo dostavili svoje ugovore i opće uvjete u kojima jasno i čitko(ne malim slovima) piše da je prolongat samo uplata za odgodu plaćanja. Sud je utvrdio da sam bio svjestan što plaćam.

odvjetnik uvijek kaže da ima šanse da uzme pare

prije 8 sati , rock99x je napisao:

hoćete reći da ne treba pristati na prolongat, jeli bolja opcija odmah pristati na ovrhu, svejedno na kraju bude ovrha, a još platiš i nekoliko prolongata, a sa njima ništa ne dobiješ, i ništa ne riješiš, bar ja ovako mislim... 

ja nisam želio blokiran račun pa sam plaćao prolongate. Blokiran račun znači da nema bankarskih kredita sljedećih godinu dana sigurno i da mi nitko više neće dati kredit dok sam blokiran.

ali ako vam to ne igra ulogu svakako je bolje da idete na ovrhu.

prije 3 sati , Anarhist1987 je napisao:

da, imao sam izvode sa net bankinga da sam plaćao

ali oni su samo dostavili svoje ugovore i opće uvjete u kojima jasno i čitko(ne malim slovima) piše da je prolongat samo uplata za odgodu plaćanja. Sud je utvrdio da sam bio svjestan što plaćam.

odvjetnik uvijek kaže da ima šanse da uzme pare

ja nisam želio blokiran račun pa sam plaćao prolongate. Blokiran račun znači da nema bankarskih kredita sljedećih godinu dana sigurno i da mi nitko više neće dati kredit dok sam blokiran.

ali ako vam to ne igra ulogu svakako je bolje da idete na ovrhu.

kako se naplaćuju JB troškovi i odvjetnički troškovi pri ovrsi, dali to sve ide preko FINA-e

prije 37 minuta, rock99x je napisao:

znate li možda koliko vremenski traje, od pokretanja ovrhe do blokade računa, otprilike? 

Od podnošenja prijedloga za ovrhu, pa do pravomoćnosti rješenje o ovrsi, mora proći minimalno 40-ak dana, pa i više da se provede cijeli postupak i to pod uvjetom da se ne ulaže prigovor.

A od pravomoćnosti rješenja o ovrsi pa do blokade računa, doslovno može proći i 10. godina.

prije 7 minuta, Anarhist1987 je napisao:

20-60 dana je realnost, moze bit i vise nesto vise ako su spori

Zbog posljednjih izmjena i dopuna OZ rokovi za dolazak do ovršne isprave su produženi, tako da u 20-ak dana nije izgledno.

prije 45 minuta, Borbena7 je napisao:

Od podnošenja prijedloga za ovrhu, pa do pravomoćnosti rješenje o ovrsi, mora proći minimalno 40-ak dana, pa i više da se provede cijeli postupak i to pod uvjetom da se ne ulaže prigovor.

A od pravomoćnosti rješenja o ovrsi pa do blokade računa, doslovno može proći i 10. godina.

Zbog posljednjih izmjena i dopuna OZ rokovi za dolazak do ovršne isprave su produženi, tako da u 20-ak dana nije izgledno.

da u pravu ste

15 dana za opomenu

8 dana za rješenje, još par dana dok pripreme i dostave

30 je realno ako je uredna dostava

a za FINU nakon pravomocnog rjesenja mogu cekati i 10 godina ali u pravilu oni idu odma na FINA jer im je cilj biti sto niže u redu naplate

prije 11 minuta, Anarhist1987 je napisao:

30 je realno ako je uredna dostava

I kod uredne dostave to se još dodatno razvuče, jer treba par dana da se dostvanica vrati javnom bilježniku. Kod nas to traje bar tjedan dana. Zatim treba pričekati par dana od dostave rješenja o ovrsi ovršeniku, tako da javni bilježnik bude siguran da su poslani prigovori stigli biti zaprimljeni...

prije 13 minuta, Anarhist1987 je napisao:

a za FINU nakon pravomocnog rjesenja mogu cekati i 10 godina ali u pravilu oni idu odma na FINA jer im je cilj biti sto niže u redu naplate

Cilj im je čekati i zaraditi na kamatama. 

prije 2 sati , Anarhist1987 je napisao:

koliko onda po Vama moze proci od pokretanja postupka do izdanog rjesenja u najgorem mogucem slucaju(neuredne dostave)?

Ne bi vjerovali, može proći i više godina.

prije 2 sati , Anarhist1987 je napisao:

I od izdanog rjesenja do pravomocnog ako nema prigovora?

Također, dosta...par mjeseci.

Na 10. 05. 2021. at 20:08, Nataša k je napisao:

Poštovana, 

Pozz, da li ste prije nego što ste dobili ovrhu pokušali dogovoriti obročnu otplatu bez ovrhe? 

prije 25 minuta, kika0202 je napisao:

Pozz, da li ste prije nego što ste dobili ovrhu pokušali dogovoriti obročnu otplatu bez ovrhe? 

Možete pokušati pregovarati o sporazumnoj otplati, ali pazite na zastarni rok, jer teško da će vjerovnik dopustiti da nastupi zastara zbog ne pokretanja ovršnog postupka.

Poštovani što znači da će umjesto ovrhe plijeniti stvari po kući? Da li ja za to moram dobiti kakvu obavijest prije? Ili će mi samo netko doći? Nemam auto. Živim sama sa kćeri u stanu koji otplaćujem.

Radi se o dugu glavnice od 6.000 kn prema Credit pointu.

Ovrhu na plači već imam.

Na 19. 04. 2021. at 14:41, Analitichar je napisao:

Napišite im sažet mail na naplata@creditpointone.com i javiti će Vam se pravna služba s brojeva mobitela 091, pa s njima dogovarajte. 

Koliko iznosi Vaše dugovanje trenutno i koliko ste spremni mjesečno uplaćivati?

Prvi puta su mi odobrili otplatu na 12 rata (dugovanje oko 16.000,00 kuna je bilo).

Platio sam jednu ratu od 1.000,00 kuna.

Sad smo se dogovorili da ću im uplatiti 300 jer više niti ne mogu.

Stvarno sam sretan što su mi izašli u susret, ipak je bolje da se sporazumno naplate.

Evo, nadam se da Vam je odgovor pomogao!

Lp

Pozzzz, da li je to bilo nedavno kada ste se uspjeli dogovoriti s cpo putem maila naplate? Hvala 

• 3 tjedna kasnije...
prije 23 minuta, Lukaa98 je napisao:

Pozdrav, ratu od 2400 sam trebao platiti 1. A necu imati nikakva primanje do 15. mjesecu kad sam spreman platiti, znaci jos 8 dana dali ce mi raditi nekakve probleme jer vec sada zovu i prijete.

Pa ne bi do tada trebali imati problema. Kad Vas nazovu jasno navedite datum kada ćete izvršiti uplatu.

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

• Napravi novi...