Jump to content

Ništetnost darovnog ugovora


PitanjaF

Preporučene objave

Poštovani,

razvodim se u supruge. Ona je stan koji bračna stečevina, no u zemljišnim knjigama ona bila proknjižena kao vlasnik 1/1, poklonila nedavno svojoj majci.

Kakvom tužbom tražiti   ništetnost darovnog ugovora i traženje pola suvlasništva u stanu, njegova majka nije "dobre volje"  jer zna da to naša bračna stečevina.  Znam da nakon podizanja tužbe, 

trebam ići u zemljišnik tražiti zabilježbu spora pozivajući se na tu tužbu.

Imate li primjerak tužbe ili što bi trebalo pisati u toj tužbi.

Pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Shvatio što želite reći ništa bez odvjetnika. Lawyer up!

U taj stan je uložen novac iz braka i moji vlastiti novci zarađeni prije braka koje imao na banci no tko će to dokazati nakon više od 20 godina (banka izgleda ima obavezu čuvanja podataka 10 godina). Tražit ću pola suvlasništva iako bi po uloženim novcima  ja trebao biti većinski vlasnik. 

VPS  granici između dva platna razreda(pitanje je dobivene prodajne vrijednosti s obzirom na krizu). Što gubim ako stavim veći/manji   iznos spora, shvaćam da su veći/manji  troškovi odvjetnika i sudski troškovi? 

Kako postoji mogućnost da su pronašle kupca.  Ako stavim manji iznos na ništetnost, a stan već prodan trećoj poštenoj osobi, a nije provedeno u  zemljišniku, ako budem išao na isplatu štete dobit ću manji iznos radi prethodne tužbe za ništetnost na kojoj bio manji iznos?

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 31 minuta, PitanjaF je napisao:

Ako stavim manji iznos na ništetnost, a stan već prodan trećoj poštenoj osobi, a nije provedeno u  zemljišniku, ako budem išao na isplatu štete dobit ću manji iznos radi prethodne tužbe za ništetnost na kojoj bio manji iznos?

Mišljenja sam da manji iznos VSP neće imati negativan učinak glede citiranog. 

 

Prije 31 minuta, PitanjaF je napisao:

Što gubim ako stavim veći/manji   iznos spora, shvaćam da su veći/manji  troškovi odvjetnika i sudski troškovi? 

Da, iznos VSP utjeće na troškove kako ste već napisali, pa tako i na mogućnost revizije pred VS RH. 

 

Prije 31 minuta, PitanjaF je napisao:

Shvatio što želite reći ništa bez odvjetnika

Radi vašeg interesa👍

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Jack Butler je napisao:

Izmjenama ZPP-a VPS nije od utjecaja na podnošenje prijedloga za dopuštenost revizije.

Točno (moj previd) , faktički je Vrhovnom sudu olakšan posao jer se u biti sad sve svodi na razloge koji su vrijedili za "izvanrednu reviziju", sa filterom u vidu prijedloga za dopuštenost revizije, uz iznimke određenih predmeta iz čl. 382/a ZPP. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija