Jump to content

Nasljedna imovina


savjest2

Preporučene objave

Poštovani, sad sam u fazi gradnje dio kuće, dva stana na mojoj parceli, i ta dva stana ću pripisati dvjema kćerkama koje su u braku  još za vrijeme života. Ali, u slučaju da to ipak ostavim tako da se to naslijedi nakon moje smrti i u slučaju da se kćerke razvode nakon nasljeđivanja da li bi njihovi bivši muževi imali pravo na dio tog nasljedne imovine odnosno stana? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Neovisno o načinu na koji biste prenijeli za života (darovanjem, pretpostavljam) ili nakon smrti nasljeđivanjem, to bi bila vlastita imovina Vaših kćeri, jer je bračna stečevina samo ono što su bračni drugovi zajedno stekli RADOM za vrijeme trajanja bračne zajednice, a niti darovanje, a niti nasljeđivanje nisu rad.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 49 minuta, Ruby_Danderfluff je napisao:

Neovisno o načinu na koji biste prenijeli za života (darovanjem, pretpostavljam) ili nakon smrti nasljeđivanjem, to bi bila vlastita imovina Vaših kćeri, jer je bračna stečevina samo ono što su bračni drugovi zajedno stekli RADOM za vrijeme trajanja bračne zajednice, a niti darovanje, a niti nasljeđivanje nisu rad.

Velika hvala. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija