Jump to content

Priznavanje jamstva i povrat robe


prospect

Preporučene objave

Pozdrav.

Zanima me, pri priznavanju jamstva ili povratu robe kupca, priznaju li se samo originalno izdani računi ili mogu i skenirani/fotokopirani računi biti priznati kao dokaz kupnje?

Muku mučim sa čuvanjem računa, neki vrlo često i izgube sadržaj (na svijetlu ili višoj temperaturi papiri izblijede ili pocrne). Razmišljao sam si sve staviti na računalo, pa u slučaju reklamacije isprintati i poslati. Je li to prihvatljivo ili bi mi odbili reklamaciju?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Može i Kopirani i Skenirani Račun, bitno je da je sve vidljivo na Računu.
Svaki Račun, uz osnovne podatke o prodavatelju, ima : Broj - datum i vrijeme kad je izdan.
Prodavatelj ima Zakonsku obavezu čuvanja poslovnih knjiga, a posebno - Računa.
U svom Knjigovodstvu, ima podatke o svakom ulaznom i izlaznom računu.
Pročitali ste negdje : Bez Računa, se ne Računa.:cuga:.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

To ovisi o općim uvjetima svakog trgovca, sačuvajte originalni račun na termo-traci, u kakvom god stanju bio, te ga skenirajte ili kopirajte radi podataka prije nego što izblijedi. Meni je novost da dezinficijensi koje sada svi nanosimo na ulazu u svaki objekt tako grdo djeluju na termo-traku (ostaju otisci prstiju s dezinficijensom).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, prospect je napisao:

priznaju li se samo originalno izdani računi ili mogu i skenirani/fotokopirani računi biti priznati kao dokaz kupnje?

Naj bolje je kad ima te, Orginalni Račun, ali, u nedostatku istog, zamjenjuje ga - Kopirani ili Skenirani .
Osnovno, i naj važnije je da se na Kopiji ili Skeniranom Računu, vide svi detalji,, a ako je Račun, - Oštečen,
ili se slabo vide detalji na Računu,, naj važnije je da se vidi -  Broj Računa, do svega ostalog će se doći,
ako je bar, Broj Računa vidljiv.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija