Jump to content

Instrukcije i porezne


InternetMiNeRadi

Preporučene objave

Pozdrav,

držim instrukcije (nemam prijavljen obrt) i uplate primam na bankovni račun (zbog covida, ne mogu uživo držati instrukcije, pa je sve online). Kako nemam drugi posao i ovo mi je jedini izvor prihoda, ako me netko recimo prijavi poreznoj što mogu očekivati, tužbu, sud, kaznu? Ukoliko dođe do nekakvog oblika kažnjavanja, koliko me to može u budućnosti spriječiti pri zapošljavanju u školskoj ustanovi? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Po mom mišljenju, eventualno prekršajnu kaznu zbog obavljanja neregistrirane djelatnosti https://www.zakon.hr/z/472/Zakon-o-zabrani-i-sprječavanju-obavljanja-neregistrirane-djelatnosti

Ako bude tako, neće utjecati na Vašu mogućnost zapošljavanja, jer se radi o prekršajnom, a ne kaznenom postupku.

Međutim, ako je iznos koji ostvarujete veći od 3-4.000,00 kn mjesečno, možda biste mogli razmisliti o otvaranju paušalnog obrta pa se više ne biste morali brinuti o ovome, a također bi Vam tekao i radni staž.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...
, Ruby_Danderfluff je napisao:

Po mom mišljenju, eventualno prekršajnu kaznu zbog obavljanja neregistrirane djelatnosti https://www.zakon.hr/z/472/Zakon-o-zabrani-i-sprječavanju-obavljanja-neregistrirane-djelatnosti

Ako bude tako, neće utjecati na Vašu mogućnost zapošljavanja, jer se radi o prekršajnom, a ne kaznenom postupku.

Međutim, ako je iznos koji ostvarujete veći od 3-4.000,00 kn mjesečno, možda biste mogli razmisliti o otvaranju paušalnog obrta pa se više ne biste morali brinuti o ovome, a također bi Vam tekao i radni staž.

Imam istu situaciju, samo sam zbog neznanja mislila da mogu prijaviti to što sam radila u poreznoj prijavi i platit porez kad dode rjesenje (što i dalje planiram napraviti) bez da bude neke kazne... Imala sam primitke na tekuci i ziro racun i znam da se vidi sve (ispod 15000 kn sto se tog tice)...

Zanima me da li ako ja to prijavim u prijavi ce mi odmah dati kaznu ili ce se gledat blagonaklono prema cinjenici da zelim platiti porez i da sam ga od starta htjela platiti (nisam znala za postojanje pausalnog obrta do prije par tjedana, i sad ga planiram otvoriti, a bojim se ako dobim kaznu da ga necu moci otvoriti)?

Ne znam kako bi to uopce prijavila s obzirom na tekuci i ziro i kako to objasniti?? Ne zelim se dovoditi u situaciju da mi to bude nerijeseno prije otvaranja obrta...

Dio prosle godine sam radila pa je poslodavac bivsi vec vjerojatno podnio prijavu za taj dio kod njega, pa me zanima da li ja mogu to naknadno prijaviti?

Cula sam i da postoji neki iznos koji je godisnje neoporeziv, pa da li to ulazi u to pa se ne mora nista raditi?

Hvala unaprijed na svim odgovorima!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija