Jump to content

Plodouživanje


vanasilvana

Preporučene objave

Poštovanje

Zanima me da li je moguće pobijanje darovnog ugovora nekretnine radi naplate pravomoćne ovrhe na istoj.

Naime, ovršenik je upozoren, a i zna da ima dug prema ovrhovoditelju, koji bi se mogao naplatiti u ovrsi na nekretnini, ili bi se eventualno upisao zalog.

Darovanje je upisano u ZK 29.11.2019.godine, a pravomoćno i ovršno rješenje o ovrsi na ime ovrhovoditelja je 07/17.godine.

Također je upisano pravo služnosti plodouživanja u ime darivatelja.

Molim da me uputite kako i što dalje??

Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Teme su vam spojene jer se u biti radi o istome.

Prije 43 minuta, vanasilvana je napisao:

Što ako postoji plodouživanje na nekretnini koju netko želi ovršiti, 

Otac darovnim ugovorom daruje nekretninu, a za sebe osnuje pravo plodouživanja??

Nije vam pitanje najjasnije postavljeno pa je moguće da vam pomogne moj prvi odgovor u temi.

Iako se drugi odgovor odnosi na paulijanu (pobijanje dužnikovih pravnih radnji) nema veze s vašim slučajem te tu vrijedi što vam je već u ovoj temi odgovorila Ruby.

Ako je pak vaše pitanje usmjereno na to što s plodouživanjem ako se pobija dužnikova pravna radnja, to ovisi o nekim drugim činjenicama jer konačni cilj takove tužbe je u tome da pravna radnja dužnika ne proizvodi pravne učinke na vjerovnika, i to samo u onome dijelu koji je potreban da bi se otklonila šteta prouzročena vjerovniku. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija