Jump to content

obveza plaćanja zatezne kamate


LeaS

Preporučene objave

Dakle, pravomoćnom presudom mi je dosuđeno citiram: "Tužiteljica (ja) je dužna tuženoj ZX na ime naknade parničkih troškova isplatiti novčani iznos od 13.000,00 kn, sve u roku 15 dana" (kraj citata). Ja sam taj iznos uplatila u roku 4 dana. Nakon toga, odvjetnik suprotne strane mi se direktno obraća mailom i pozivom na mob da sam dužna platiti zateznu kamatu na taj iznos od dana tog-i-tog u protivnom on šalje Nalog za izravnu naplatu.

Međutim, nigdje u njihovim podnescima on nije tražio troškove sa kamatom niti je sud dosudio kamate, samo mi je u stavku o obvezi plaćanja napisano kako sam gore napisala.

Po kojoj osnovi on mene traži kamate mimo presude? Postoji li obveza plaćanja kamata iako ih sud ne navodi kao obvezu? I na osnovu čega on može podnijeti nalog za izravnu naplatu (dakle blokirati mi račun u FINI) kad sve što imamo je Presuda Zupanijskog suda po kojoj sam traženi/navedeni iznos platila?

nap. moj odvjetnik kaže da ne trebam platiti, ali to su sad 2 oprečna mišljenja, a moja "glava" je u pitanju jer bi mi blokada računa stvorila uzasne probleme (uzeli bi mi ista sredstva koja sam već platila)...

Molim tumačenje da li se mora platiti zatezna kamata ukoliko ju sud u presudi nije naveo?

Hvala

uređeno: od LeaS
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

Prije 41 minuta, Borbena7 je napisao:

Od kojeg dana potražuje kamatu?

Vjerojatno od donošenja prvostupanjske presude.

Kako glasi prvostupanjska presuda i da li je drugostupanjskom izmijenjena?

 

Po meni, vi ste, ako ste platili u paricijskom roku, dakle kako vam je i nalagala presuda, u cijelosti postupili po presudi.

 

 

uređeno: od Jack Butler
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija