Jump to content

Prigovor na riješenje o ovrsi


silver_ch

Preporučene objave

Poštovanje imam pitanje.
Uložio bih prigovor na riješenje o ovrsi na temelju vjerodostojne isprave u roku od 8 dana, neznam da li se broji datum kada pošaljem ili kada prigovor javni bilježnik dobije.


Nekada  davno krajem 2019 su mi došle opomene, Stan je bio prayan a sam bio u inozemstvu tako da nisam niti očekivao niti  nekada vidjeo te račune i opomene.
Od 12 mjeseca sam imao podstanara i on je  dobijao normale račune koje je redovito plaćao a 14.02.2020 je uplatio i jedan veci iznos  ( predpostavljam taj dug jer se i on više ne sjeća ). Najvjerovatnije je je došla neka opomena. Od tada nisam imao više dugovanja prema HEP Elektri nego imam i pretplatu.

 

12.02.2020 je napisano Rješenje kod javnong bilježnika  vjerodostojna isprava datira 17.01.2020 i tek jučer  01.02.2021  mi dolazi to Rješenje o ovrsi na Email preko E-Građani. 
 

Upravo dok ovo pišem dolazi mi odgovor od HEP-a da su oni vec 13.11.2020 obavijestili odvjetnički ured da je dug podmiren u cijelosti.

Kako postupiti?


l.P.
 

uređeno: od silver_ch
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zadnji dan roka za prigovor je 8 dan od uručivanja rješenja o ovrsi i dovoljno je da u tom roku prigovor dostavite na poštu. Uložite prigovor da je potraživanje neosnovano, jer da je tražbina podmirena prije pokretanja ovršnog postupka, te tražite hitnu obustavu postupka. A uz prigovor priložite kao dokaz i odgovor ovrhovoditelja. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala puno,
nadam se da će javnom bilježniku' sudu  biti dovoljno taj Email odgovor od HEP-a.
Iz HEP-a su mi je napisali to da je sve podmijereno i da kontaktiram odvjetnika.
Sumnjam da mi to da zovem odvjetnika  moze ista pomoc bey da pisem prigovor i da li odvjetnik  u kratkom roku hoce ili može da sve povuce natrag?
Radi se o dobro poznatim odvjtnicima iz centra pule koji se bave obmanom ljudi.
l.p. 


 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija