Jump to content

Imam li na  pravo  da se uknjižim  na fizički dio imanja


Vitorio

Preporučene objave

Sudski potvrđenom presudom  o  ugovoru  o  dosmrtom izdržavanju  majke    dobio  sam SVE  što je pok  otac oporukom  ostavio pok majci .  To  fizički predstavlja   prvi kat , potkrovlje  i  okučnicu . Tu  okučnicu  je  izdvojena   iz oporuke  majci  i  darovana  bratu . Tako da  sam ja  ustvari  dobio  prvi kat  i potkrovlje  .  Imanje nije  sudski podjeljeno .  Ja bi se želio uknjžiti na  taj  prvi  kat i potkrovlje .

1.  Imam li na  pravo  da se uknjižim  na  taj fizički dio imanja i  na koji način to  mogu ostvariti  to pravo   ako  je otac bio uknjižen  kao   vlasnik idealnog djela imanja.

2. Dali  dio kata i potkrovlje  koji sam  dobio ugovorom o dosmtrnom  izdržavanju  majke ulazi  u  Ostavinsku raspravu  oca  ili se  izuzima  iz nje . 

3. Na koji način  ja moram kompenzirati   bratove nasljednike ako se pokaže da je okučnica manje vrijedna od nužnoga djela ….. moram li to kompenzirati  djelom kuče ili   vrijednostnom razlikom između nužnog djela i okučnice

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...
, Vitorio je napisao:

Imam li na  pravo  da se uknjižim  na  taj fizički dio imanja i  na koji način to  mogu ostvariti  to pravo   ako  je otac bio uknjižen  kao   vlasnik idealnog djela imanja.

 

, Vitorio je napisao:

Ja bi se želio uknjžiti na  taj  prvi  kat i potkrovlje .

Moguće etažiranjem

 

, Vitorio je napisao:

Dali  dio kata i potkrovlje  koji sam  dobio ugovorom o dosmtrnom  izdržavanju  majke ulazi  u  Ostavinsku raspravu  oca  ili se  izuzima  iz nje

Općenito imovina obuhvaćena takvim vidom uvovora ne čini ostavinu. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zahvaljujem na odgovoru ,  

jasno mi je da  Ugovor o dosmtrnom  izdržavanju  ne ulazi u ostavinu    .

... samo  nije  mi jasno  

kako ču zatražiti   etažiranje  i gdje    

šta  time ustvari   dobivam  ...... 

imora li ostavinska  biti rješena da  mogu  podnjeti zahtjev za etažiranje 

odnosno koji su uvjeti za  podnošenje tog zahtjeva   

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija