Jump to content

Ovrha VIP


12zeljko12

Preporučene objave

Ljudi može li mi tko strucan dati misljenje. Naime daleke 2001 pokrenuta je ovrha za neplaceni telefonski racun nazvati ce mo da je zavedena pod brojem 1 od strane prvog odvjetnickog drustva.. 2011  drugo odvjetnicko drustvo pokrenulo je ovrhu pod brojem 2 za isti neplaceni  racun.. Po pravomocnosti druge ovrhe ista ide na naplatu na finu,tamo se skida novac sa place i sredstva idu drugom odvjetnickom uredu. 2019 pokrenut je jednostavan stecaj potrosaca sud donosi rjesenje kako  se oslobadzam od daljnjeg placanja preostalog iznosa spram tele operatera.. Prije 15 dana(2021god)  pojavljuje se predmet broj 1 po tom predmetu sutkinja nalaze izlazak ovrhovoditelja i popis pokretnina radi naplate pomenutog duga

Za istu stvar se vodio postupak kod dva sudca i pod dva razlicita broj..???

Da li je moguce da nakon pravomocnog rjesenja  koje se referira na pomenuti dug i na postupak broj 2 kojim me se oslobadza od daljnjeg placanja ,isti sud nalaze da se placanje mora provesti po postupku 1. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ukoliko je sve ovako kako navodite, uložite žalbu na rješenje o ovrsi na pokretninama i u njoj se pozovite na pravomoćno rješenje iz jednostavnog postupka stečaja potrošača. Sudac koji vodi posljednji postupak nije bio dužan znati da postoji ovo rješenje o oslobođenju, ali zato Vi kao stranka imate pravo na žalbu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovana hvala vam na odgovoru vezano za moj problem koji sam izlozio na forumu. Naime bio sam na razgovoru sa sutkinjom. Ista mi je rekla da rjesenje postupka broj 2 ne iskljucuje  postupak broj 1 jer eto postupak jedan je prvi postupak koji je poveden. 2001 dakle ignorira se rjesenje od gradzanskog suda kojim se oslobadzam daljnjeg placanja a koji se referira na postupak 2 koji je poveden 2011.  da li je to zakonski,legalno. Paralelno odvjetnicki ured koji je zastupao postupak 2 i koji je obavjesten o rjesenju za postupak 2 ,nastavlja postupak 1. Nude mi nagodbu da platim glavnicu u sljedecih 10 dana..Ako ne platim  za 26.2. je zakazana ovrha pokretnina. Molio bih vas za vase misljenje sto napraviti i da li je moguce da sud ignorira pravomocno rjesenje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Tako je oslobodzen sam po poslovnom broju spisa 2 ,a radi se o istom dugu prema istom operateru po istom broju racuna.. No dvije razlicite ovršne isprave,pod dva razlicita predmeta.. S time da je ovršna isprava 2 vec arhivirana ,a po njoj sam ovrsen kod fine,dakle skinuta su neka sretstva,a kasnije kako rekoh jednostavnim stecajem potrosaca po toj ovrhi sam oslobodzen placanja ostatka..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Upravo sad, 12zeljko12 je napisao:

Znaci to sto je isti iznos i sto se obje referiraju na isti dug,po jednoj sam oslobodzen po drugoj moram platiti. 

Izreka tog pravomoćnog rješenja s kojim ste oslobođeni obveze se odnosi na dug koji je utvrđen izričito navedenom ovršnom ispravom, a to nije isprava u aktualnom ovršnom postupku. Jeste se žalili, pa neka drugostupanjski sud donese svoju odluku, jer je sudska praksa po ovom pitanju vrlo oskudna.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uloziti cu svakako zalbu,no kao sto vi rekoste posto se kod mene rjesenje 2 referata na dug koji se provlaci kroz dva predmeta i ne uvazava se na predmet 1 jednako tako sada ja platim dug po rjesenju 1. Za godinu ispliva predmet tri koji se veze opet na isti dug i on ne prizna placanje po predmetu 1 i rjesenje po predmetu 2.. opet sve ispočetka, kakva drzava... Za mene je svako rjesenje nadleznog suda obvezujuće, za taj isti sud njihovo rjesenje nije obvezujuće. Sramota

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 12 minuta, 12zeljko12 je napisao:

Za mene je svako rjesenje nadleznog suda obvezujuće, za taj isti sud njihovo rjesenje nije obvezujuće. Sramota

Pravomoćno rješenje je sročeno tako da ne obvezuje sud koji vodi trenutno aktivni ovršni postupak, jer ima prostora za tumačenje te sudske odluke. Pazite da Vam žalba bude precizna i jasno se pozovite na žalbene razloge po člancima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 8 sati , 12zeljko12 je napisao:

Tako je oslobodzen sam po poslovnom broju spisa 2 ,a radi se o istom dugu prema istom operateru po istom broju racuna.. No dvije razlicite ovršne isprave,pod dva razlicita predmeta.. S time da je ovršna isprava 2 vec arhivirana ,a po njoj sam ovrsen kod fine,dakle skinuta su neka sretstva,a kasnije kako rekoh jednostavnim stecajem potrosaca po toj ovrhi sam oslobodzen placanja ostatka..

Pogledajte u prvom rješenju za ovrhu  koji broj predmeta imate i na temelju čega su dobili ovršnu ispravu, pa onda pogledajte opet broj i ovršnu ispravu u ovoj najnovijoj ovrsi sa novim odvjetnicima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 11 sati , Adacta adacta je napisao:

Pogledajte u prvom rješenju za ovrhu  koji broj predmeta imate i na temelju čega su dobili ovršnu ispravu, pa onda pogledajte opet broj i ovršnu ispravu u ovoj najnovijoj ovrsi sa novim odvjetnicima

Ovo neće biti od pomoći, jer se izreka rješenja o oslobađanju odnosi na točno određen poslovni broj i iznos duga koji se vodio pod tim brojem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da izreka rjesenja o oslobadzanju odnosi se tocno na odredzeni poslovni broj i iznos duga koji se vodi pod tim brojem. Naime i drugi postupak barata identicnim dugom kao i u prvom predmetu. na koncu postojao je samo jedan dug,prema operateru ne vise njih.. Potrazivanje glavnice je identicno u prvom ovrsnom i drugom ovrsnom postupku.  

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija