Jump to content

OVRHA NA PLAĆU BEZ PRETHODNIH UPOZORENJA (RAČUNA,OPOMENE, RJEŠENJA O OVRSI..)


mikic13

Preporučene objave

Dobio sam iz računovodstva firme gdje radim obavijest da mi je došlo pravomoćno i ovršno rješenje o ovrsi od strane Tele2 za glavnicu od 611,43kn. Ukupno dugovanje sada iznosi 1 520,37kn. Od Tele2 prethodno nisam dobio ni račun ni opomenu da ne govorim da prije ovoga trenutka do mene nije došlo ni rješenje o ovrsi. U prijevodu, nitko me nije kontaktirao prethodno. Javni bilježnik je navodno slao rješenje 2x (prema povratnicama koje mi je poslao) zatim je nakon toga objavio isto na e-oglasnoj ploči suda pa se s tim računa da me je obavijestio.

Što mi je činiti?

Ukoliko budem plaćao obročno, idu li mi kakve kamate?

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 34 minuta, mikic13 je napisao:

Što mi je činiti?

Da li Vi osporavate ovaj dug?

Prije 35 minuta, mikic13 je napisao:

Ukoliko budem plaćao obročno, idu li mi kakve kamate?

Kamate Vam idu od dana dopijeća plaćanja tih nepodmirenih računa, a na troškove postupka od dana pokretanja postupka, odnosno na javnobilježničkih trošak od dana donošenja rješenja o ovrsi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 2 minuta, Saravili je napisao:

a ...... ok ... onda treba vidjeti na koju adresu je slana povratnica zar ne ... možda je slano na krivu adresu .. ima li to uopće ikakve veze

Ako su bile poslane na adresu na kojoj ovršenik ima prijavljeno prebivalište, odnosno boravište, tada je dostava putem oglasne ploče zakonita.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 1 minutu, Borbena7 je napisao:

Ako su bile poslane na adresu na kojoj ovršenik ima prijavljeno prebivalište, odnosno boravište, tada je dostava putem oglasne ploče zakonita.

 

Prije 5 minuta, Saravili je napisao:

a ...... ok ... onda treba vidjeti na koju adresu je slana povratnica zar ne ... možda je slano na krivu adresu .. ima li to uopće ikakve veze

Adresa sa povratnica je ispravna. Poštar nije ostavio obavijest da se rješenje nalazi u pošti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 1 minutu, Borbena7 je napisao:

Nisu Vam dužni odgovoriti, a ako imaju odvjetnika koji ih zastupa, tek tada ne razgovaraju sa dužnicima. Možete otići kod javnog bilježnika i napraviti uvid u svoj spis, to je najvjerodostojnije.

U prilogu Izvadak iz poslovnih knjiga na temelju kojeg je pokrenut ovršni postupak.

Screenshot_20210204_104428 (1).jpg

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 3 minuta, Borbena7 je napisao:

I sada kada ste dobili Izvadak, znate li o čemu je riječ?

Pretpostavka je da prilikom izlaza iz pojedinačne tarife u Ekipnu nisu naplaćena sva moguća preostala dugovanja članova Ekipne tarife. Odnosno, naplaćena su samo nositelju. Međutim, iz Tele2 nije došao račun za pojedinca ni opomena za isti. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 1 minutu, Borbena7 je napisao:

Trebate ćete više informacija da bi znali imate li osnove za upuštanje u spor. Da će poslodavac bez odgode postupiti po ovršnom ispravi?

Ovo su samo moja nagađanja. Iz tog razloga čekam odgovor iz Tele2. S obzirom da je poslodavca strah da se ne naplate od njega, teško da će moći previše odugovlačiti. Eventualno da skine iznos sa plaće za drugi mjesec umjesto odmah sada. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 21 sati , Borbena7 je napisao:

Odluka nije na Vama već na poslodavcu. Naravno, osim ako želite dobrovoljno podmiriti dug u cijelosti.

Do kada poslodavac može odlagati odluku?

Ukoliko se poslodavac odluči oglušiti na ovaj dopis (ne uplatiti sredstva ovrhovoditelju, ne odgovoriti na dopis i sl.) ovrhovoditelj ga ne može na nikakav način ''kazniti''?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija