Jump to content

Stecaj/likvidacija j.d.o.o.-a

Preporučene objave

Lijep pozdrav svima. Naime zanima me kako se moze zatvoriti j.d.o.o. u dugovanju(ne isplaceni doprinosi). J.d.o.o. nema nikakve imovine samim tim ni mogucnosti placanja dugova. Koliki bi trosak zatvaranja bio i koliko ja kao fizicka osoba mogu odgovarati svojom imovinom. Nisam u takvoj situaciji ali planiram otvoriti jdoo te odmah racunam na najgore a to je da u prvim mjesecima ne ostvarim dovoljno prihoda za podmirivanje troskova. 

Dijeli na drugim stranicama

U navedenom slučaju ne može se ići na likvidaciju (zatvaranje) firme nego se mora ići na stečaj jer su obveze daleko veće od imovine poduzeća. Ne bi odgovarali za dugove svojom privatnom imovinom u tom slučaju (iako postoji šansa da se pokušaju naplatiti iz vaše imovine ali koliko sam čuo u zadnje vrijeme poreznici ne koriste taj alat)

Najbolje vam je naći nekoga tko je zaposlen i njega imenovati direktorom, a sebe prokuristom te se prijaviti na 1 sat. Kad posao krene onda maknite tog direktora, a sebe imenujte nazad direktorom. Trošak tog čarobiranja bi bio oko 6.000 kn

Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

• Napravi novi...