Jump to content

Pravo na dosjelost


Bobby_bonus

Preporučene objave

Pozdrav znalci. Prelistao sam par stranica ovog podforuma ali paš takvu situaciju nisam našao pa evo da Vas upitam.
Situacija je ukratko ova, 

imamo staru ruševnu zgradu u kojoj su moj djed i tata držali krave svinje itd. Znači gospodarska zgrada je. To je u sklopu našeg dvorišta i u zadnjih 50-60 godina smo to samo mi koristili. Stvar je u tome da u posjedovnom listu imamo 66/120 mi a ovo ostalo još 4 osobe koje ni ne znaju da je to njihovo. E sad,troje od njih je pristalo mi dat to,koja je procedura? Darovnim ugovorom? 

Četvrta osoba se ne slaže,tj ne želi mi to dat. Koja je procedura za njega? Imam svjedoke koji mogu potvrditi da u zadnjih 30ak godina nije nitko to koristio osim nas.  
Otkud krenuti,kako i šta? Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...
, Bobby_bonus je napisao:

E sad,troje od njih je pristalo mi dat to,koja je procedura? Darovnim ugovorom? 

Suvlasnici koji žele da prenesu svoje suvlasničke dijelove na vas, mogu to učiniti darovanjem. 

 

, Bobby_bonus je napisao:

Četvrta osoba se ne slaže,tj ne želi mi to dat. Koja je procedura za njega?

Da uđete u postupak razvrgnuća suvlasništva ili pak težim putem kroz parnicu radi utvrđenja prava vlasništva. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija