Jump to content

Zapošljavanje bez odgovarajuće stručne spreme


IxyCRO

Preporučene objave

Poštovani,

 

Supruga mi se želi baviti fotografijom, ali nema potrebnu stručnu spremu te ne može otvoriti obrt.

Došli smo na ideju da otvori j.d.o.o te da ja obnašam poziciju direktora. Budući da sam već zaposlen i plaćam veće doprinose, tu ne bi trebalo biti dodatnih davanja.

 

Zanima me može li se ona prijaviti u svoje poduzeće kao fotograf bez obzira na to što nema tu stručnu spremu?

Plan je prijaviti se na 1-2 sata dnevno u početku pa to povećavati do punog radnog vremena sukladno obujmu posla.

 

Je li to izvedivo i legalno ovako kako smo zamislili?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sve što ste napisali, u vezi otvaranja jdoo-a, direktora - sve je u redu i po zakonu.
Fotografska radnja bi bila - Poslovna jedinica - Foto Studio.
Po zakonu, Poslovna jedinica mora ima ti - Voditelja - navedene KV - Struke
Vaša Supruga može biti prijavljena na 2 sata dnevno, kao - Pomoćni radnik, u tom
Foto - Studiu.
Kad nađe te djelatnika, sa stručnom spremom KV - Fotograf, kopiju diplome i izjavu, da će 
raditi kao Voditelj Poslovne Jedinice, sve priloži te, uz zahtjev za otvaranje Poslovne jedinice.
Kad, sve prođe, i dobijete riješenje, za rad poslovne jedinice, Osoba koja je >trebala< biti Voditelj
iz Vama nepoznatih razloga se >Predomislila*< i ne dolazi na posao.
Šta vam dalje preostaje - ? , pa neće te, radi nečijeg >Hira*<, zatvoriti radnju, kad ste već toliko novaca
uložili u posao ? - Nastavit če te sa poslom, kao i svi ostali, koji su doživjeli isti slučaj.
Ja, mislim, da će te pažljivo pročitati savjet.
Pozdrav i Sretno sa poslom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, IxyCRO je napisao:

Hvala na savjetu, sve mi je jasno.

 

Samo jedno pitanje.

U našem slučaju ne bi otvarali studio već bi se isključivo bavili slikanjem na terenu. Da li je i za to potreban voditelj ili na taj način supruga može samostalno fotografirati?

Ja, to tako nazivam , ipak smo u Evropi , Foto - studio.
Sve, kako sam več napisao, jer neki prostor, mora te imati, gdje če te Kompjutorski snimljeno, obraditi,
dotjerati, itd. ( sad mi pred očima, onaj aparat što odma na licu mjesta izrađuje slike :tikvan:)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija