Jump to content

MOLIM POMOĆ!!


kkkejt

Preporučene objave

Ispričavam se na podužem postu,ali molim pomoć!
Naime , ostala sam bez majke prije 2 godine i nakon nje nije ostala nikakva imovina.Prije 2 mjeseca mi je umra otac te smo ostali samo ja(28 god) i brat(32 god).
Otac nije ostavio nikakvu oporuku.Otac i njegova majka su sklopili ugovor o doživotnom uzdržavanju zemlje koje je ona naslijedila od svog muža(mog djeda),a njegov otac ( moj djed) je njemu darovnim ugovorom prepisao jedino jednu parcelu.Problem je što je moj djed upisan jedino u katastru kao posjednik svih tih zemalja a u zemljišnim knjigama je upisana neka žena,još nismo utvrdili tko je ona.Dakle moj otac nigdje nije upisan ni kao vlasnik ni kao posjednik. A kuća u kojoj živim je upisana na mog pradjeda.Na koji način barem tu kuću mogu prepisati na sebe i brata ako mi pradjed nema nikakvih drugih nasljednika? 
Ne razumijem kako je uopće mogao biti ovjeren ugovor o doživotnom uzdržavanju za zemlju na kojima moja baka uopće nije upisana niti moj djed već samo u katastru ??
Ostavinska rasprava još  nije bila a očito se nema što niti naslijediti jer nije ništa riješeno.
Ne znam uopće što mi je činiti,barem me savjetujte što učiniti s tom kućom koja je na pradjeda upisana u zemljišnu knjigu.
Lijep pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija