Jump to content

Žalba na prvostupanjsku presudu


Perzephone

Preporučene objave

Dobar dan svima.

Ako netko može pomoći s ovim bila bih zahvalna: općinski sud je prije dva mjeseca donio rješenje o privremenoj mjeri za maloljetno dijete. Na rješenje je u zakonskom roku uložena žalba. 

Spis predmeta je tek jučer dostavljen županijskom sudu na odlučivanje o žalbi. Da li je normalno da je spis stajao toliko dugo u ladici, dok nije poslan dalje?

Obzirom da je riječ o tzv. hitnom predmetu, jer se tiče maloljetnog djeteta, koliko se približno, u praksi, čeka na odluku drugostupanjskog suda? 

Hvala svima na odgovorima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Žalba, nažalost, ne zadržava izvršenje rješenja pa privremena mjera stupa na snagu odmah. Dakle, neovisno o tome kada je o žalbi odlučeno. U praksi se može dogoditi da spis toliko stoji, ali iz iskustva mogu reći da barem županijski sudovi u obiteljskim predmetima vrlo brzo odlučuju po žalbama.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala puno na informacijama! Drago mi je čuti da ovo sa ''čekanjem u ladici'' nije ništa neobično....Da, svjesna sam da žalba ne odgađa izvršenje rješenja. 

Mogu samo pitati, kad kažete ''vrlo brzo'', da li je to mjesec, mjesec i po dana? 

I da li o žalbi odlučuje sudsko vijeće ili samo jedan sudac/sutkinja?

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Ruby_Danderfluff je napisao:

O žalbi odlučuje sudac pojedinac, ako se ne varam, ali ne igra ulogu i ako je vijeće. Oko tri-četiri mjeseca je moja procjena.

Update - vjerovali ili ne, županijski sud je poništio prvostupanjsko rješenje samo dan nakon zaprimanja spisa! 

Jedan dan! Zbog ''bitnih povreda''. Zasad jedino to vidim na E-Građani.

Odlučivala samo jedna sutkinja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija