Jump to content

Trajno HRVI-Novi izračun mirovine-Postupak


Skywalker007

Preporučene objave

Poštovani kolege branitelji, otvaram ovo temu radi lakšeg snalaženja u proceduri kada dobijete HRVI TRAJNO. Molim sve koji su dobili HRVI TRAJNO da objasne nama koji još nismo što slijedi dalje. Neki moji prijatelju su dobili pa su mi objasnili ali ovako iz prve ruke je bolje da saznamo daljnji postupak kao i postupak kada se počne primjenjivati novi Zakon o braniteljima. Hvala vam na vremenu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Skywalker007 je napisao:

Poštovani kolege branitelji, otvaram ovo temu radi lakšeg snalaženja u proceduri kada dobijete HRVI TRAJNO. Molim sve koji su dobili HRVI TRAJNO da objasne nama koji još nismo što slijedi dalje. Neki moji prijatelju su dobili pa su mi objasnili ali ovako iz prve ruke je bolje da saznamo daljnji postupak kao i postupak kada se počne primjenjivati novi Zakon o braniteljima. Hvala vam na vremenu.

Kada se dobije rješenje za trajno odlazite svom doktoru/ici koji Vam prave zahtjev za komisiju ( HZMO ) gdje Vam vještak određuje omjer rat — ostalo i po tome Vam referent izračunava mirovinu .koliko treba čekati ne znam ( zavisi od referentove brzine ).dobijete zaostatke i mirovinu po novom izračunu.naravno , imate mogučnost povečanja vojnog dijela ( o tome postoje već topići ).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala buda na pojašnjenju koliko vidim sve je manje više isti postupak kao i do sada ali zbunjuje me ovaj dio da vještaci ZOSI određuju omjer RAT-MIR jer mojim prijateljima koji su dobili prije par mjeseci TRAJNO HRVI predmet je otišao u Ministarstvo branitelja tj. njihovu komisiju koji će to odrediti, što bi značilo da je Ministastvo branitelja već preuzelo određivanje omjera RAT-MIR a koje se navodi u nacrtu prijedloga novog ZOHB. E sad možda je Min.branitelja to drugostupanjsko tijelo tj. revizorsko koje daje svoje zadnje mišljenje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Skywalker007 je napisao:

Hvala buda na pojašnjenju koliko vidim sve je manje više isti postupak kao i do sada ali zbunjuje me ovaj dio da vještaci ZOSI određuju omjer RAT-MIR jer mojim prijateljima koji su dobili prije par mjeseci TRAJNO HRVI predmet je otišao u Ministarstvo branitelja tj. njihovu komisiju koji će to odrediti, što bi značilo da je Ministastvo branitelja već preuzelo određivanje omjera RAT-MIR a koje se navodi u nacrtu prijedloga novog ZOHB. E sad možda je Min.branitelja to drugostupanjsko tijelo tj. revizorsko koje daje svoje zadnje mišljenje.

Sve odlazi u Zagreb na  “potvrdu“. I civilna i RVI i omjer.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...
Na 12. 05. 2021. at 21:22, orao je napisao:

dobio sam hrvi za stalno,cekam rijesenje,u mirovini sam cc 10g,e sad pitanje,dali moram sam napisati zahtjev za ponovno vijestacenje rat- mir ili ce  ponovno vijestacenje ici  nekakvim automatizmom ...

hvala

Poštovani orao kada dobijete rješenje o HRVI za stalno idete kod svog obiteljskog liječnika da vam napravi uputnicu 2-IN koju će te predati u mirovinsko osiguranje te će vas oni uputiti na vještačenja za utvrđivanje omjera rat-mir, te profesionalna ili opća nesposobnost. Sve to radite ako želite novi izračun mirovine, zato jer neki već imaju određenu nesposobnost i ne žele novi izračun nego samo utvrđivanje novih činjenica.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 9 sati , Skywalker007 je napisao:

Poštovani orao kada dobijete rješenje o HRVI za stalno idete kod svog obiteljskog liječnika da vam napravi uputnicu 2-IN koju će te predati u mirovinsko osiguranje te će vas oni uputiti na vještačenja za utvrđivanje omjera rat-mir, te profesionalna ili opća nesposobnost. Sve to radite ako želite novi izračun mirovine, zato jer neki već imaju određenu nesposobnost i ne žele novi izračun nego samo utvrđivanje novih činjenica.

K

Screenshot_2021-05-14-13-23-53-493_com.android.chrome.jpg

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani Ivanfor svako pojašnjenje je dobrodošlo i nadam se u dobroj namjeri da se pomogne, mišljenja sam da gospodin orao ima sva 3 uvjeta ima trajni HRVI, već je nekih 10 godina pretpostavljam u invalidskoj mirovini znači nesposoban je za obnašanje posla a komisija na vještačenju u ZOSI mu određuje koliko je radne nesposobnosti u svezi rata koliko u svezi mira. Sve zajedno ide u ministarstvo branitelja koje je revizorsko tijelo. Poslije toga se predmet vraća u mirovinski koji još traži od MORH ili MUP ustrojbeno mjesto odnosno čin te pristupa novom izračunu i rješenju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 12 sati , Skywalker007 je napisao:

Poštovani Ivanfor svako pojašnjenje je dobrodošlo i nadam se u dobroj namjeri da se pomogne, mišljenja sam da gospodin orao ima sva 3 uvjeta ima trajni HRVI, već je nekih 10 godina pretpostavljam u invalidskoj mirovini znači nesposoban je za obnašanje posla a komisija na vještačenju u ZOSI mu određuje koliko je radne nesposobnosti u svezi rata koliko u svezi mira. Sve zajedno ide u ministarstvo branitelja koje je revizorsko tijelo. Poslije toga se predmet vraća u mirovinski koji još traži od MORH ili MUP ustrojbeno mjesto odnosno čin te pristupa novom izračunu i rješenju.

u mirovini od 2008,opca nesposobnost,20 rat 80 mir,samo me zanimalo dali pri ponovnom obracunu mirovine zbog dobivenog hrvi-a trebam predati zahtjev za ponovono odredjivanje omjera rat-mir zbog novih rijesenja,papira pa da ide zajedno...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani orao da li ste radili novi izračun kod poštovanog Profa, pošto već imate rješenje i na njemu sve relevantne podatke da vidite da li vam se uopće isplati novi izračun pošto za 13 godina gubite pridodanog staža.  Također da li ste se raspitali u mirovinskom da li možete s trajnim rješenjem samo da vam daju izračun gdje se samo mijenja koeficijenat na 1.85 pošto ste sad dobili HRVI trajno.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Skywalker007 je napisao:

Poštovani orao da li ste radili novi izračun kod poštovanog Profa, pošto već imate rješenje i na njemu sve relevantne podatke da vidite da li vam se uopće isplati novi izračun pošto za 13 godina gubite pridodanog staža.  Također da li ste se raspitali u mirovinskom da li možete s trajnim rješenjem samo da vam daju izračun gdje se samo mijenja koeficijenat na 1.85 pošto ste sad dobili HRVI trajno.

 

mislim da je oko 200kn islo gore sa postojecim cinom,sad bi trebo dobit stozerni narednik,posto su mi priznali dio gdje sam u ratu bio malodoban trazicu da mi se ponovo vijestavi rat mir...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 minuta, orao je napisao:

mislim da je oko 200kn islo gore sa postojecim cinom,sad bi trebo dobit stozerni narednik,posto su mi priznali dio gdje sam u ratu bio malodoban trazicu da mi se ponovo vijestavi rat mir...

Da li su vam priznali išta po članku 37. Uredbe o metodologiji vještačenja

Članak 37.

(1) Hrvatskom branitelju iz Domovinskog rata i osobi koja je u vrijeme Domovinskog rata kao maloljetnik ili zatočenik u neprijateljskom logoru ili sličnim uvjetima zatočeništva, bio izložen teškim životnim uvjetima i zbog toga je nastupilo oštećenje organizma psihosomatskoga karaktera, postotak oštećenja organizma predviđen u Listi II može se povećati za 10% do 30%.

(2) HRVI iz Domovinskog rata koji je u vrijeme nastanka oštećenja organizma bio maloljetan, a kod njega je zbog toga oštećenja nastupilo i psihosomatsko oštećenje najkasnije u roku jedne godine od nastanka oštećenja organizma, postotak predviđen u Listi II može se povećati za 10% do 30%.

(3) U upravnim postupcima za ostvarenje prava na temelju propisa o zaštiti vojnih i civilnih invalida rata, osoba koja je u vrijeme rata kao maloljetnik ili zatočenik u neprijateljskom logoru ili sličnim uvjetima zatočeništva, bio izložen teškim životnim uvjetima i zbog toga je nastupilo oštećenje organizma psihosomatskoga karaktera, postotak oštećenja organizma predviđen u Listi II može se povećati za 10% do 30%.

(4) Vojnom, odnosno civilom invalidu koji je u vrijeme nastanka oštećenja organizma bio maloljetan, a kod kojega je zbog toga oštećenja nastupilo i psihosomatsko oštećenje najkasnije u roku od jedne godine od nastanka oštećenja organizma, postotak predviđen u Listi II može se povećati za 10% do 30%.

(5) Postotak oštećenja organizma povećan na temelju stavaka 1., 2., 3. i 4. ovoga članka može iznositi najviše 100% – II. skupina.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 51 minuta, Skywalker007 je napisao:

Da li su vam priznali išta po članku 37. Uredbe o metodologiji vještačenja

Članak 37.

 

(1) Hrvatskom branitelju iz Domovinskog rata i osobi koja je u vrijeme Domovinskog rata kao maloljetnik ili zatočenik u neprijateljskom logoru ili sličnim uvjetima zatočeništva, bio izložen teškim životnim uvjetima i zbog toga je nastupilo oštećenje organizma psihosomatskoga karaktera, postotak oštećenja organizma predviđen u Listi II može se povećati za 10% do 30%.

 

(2) HRVI iz Domovinskog rata koji je u vrijeme nastanka oštećenja organizma bio maloljetan, a kod njega je zbog toga oštećenja nastupilo i psihosomatsko oštećenje najkasnije u roku jedne godine od nastanka oštećenja organizma, postotak predviđen u Listi II može se povećati za 10% do 30%.

 

(3) U upravnim postupcima za ostvarenje prava na temelju propisa o zaštiti vojnih i civilnih invalida rata, osoba koja je u vrijeme rata kao maloljetnik ili zatočenik u neprijateljskom logoru ili sličnim uvjetima zatočeništva, bio izložen teškim životnim uvjetima i zbog toga je nastupilo oštećenje organizma psihosomatskoga karaktera, postotak oštećenja organizma predviđen u Listi II može se povećati za 10% do 30%.

 

(4) Vojnom, odnosno civilom invalidu koji je u vrijeme nastanka oštećenja organizma bio maloljetan, a kod kojega je zbog toga oštećenja nastupilo i psihosomatsko oštećenje najkasnije u roku od jedne godine od nastanka oštećenja organizma, postotak predviđen u Listi II može se povećati za 10% do 30%.

 

(5) Postotak oštećenja organizma povećan na temelju stavaka 1., 2., 3. i 4. ovoga članka može iznositi najviše 100% – II. skupina.

 

pozivo sam se na clanak 37. kad sam pisao zalbu na rijesnje za hrvi , bio sam u Zg i dobio 30% hrvi za stalno...

dali se na taj clanak mogu pozivat kad budem trazio ponovno vijestacenje rat mir?

uređeno: od orao
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani Ivanfor,

iz vašeg rješanja o priznavanju prava na invalidsku mirovinu niste dali podatke:

- nadnevak rođenja

- nadnevak umirovljenja

- proječni vrijednosni bod za ukupni radni staž  

- mirovinski staž, bez pridodanog staža i

- osobni ili ustrojbeni čin

temeljem čega bi se mogao izračunati informativni iznos vaše nove mirovine.

uređeno: od prof
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , prof je napisao:

Poštovani Ivanfor,

iz vašeg rješanja o priznavanju prava na invalidsku mirovinu niste dali podatke:

- nadnevak rođenja

- nadnevak umirovljenja

- proječni vrijednosni bod za ukupni radni staž  

- mirovinski staž, bez pridodanog staža i

- osobni ili ustrojbeni čin

temeljem čega bi se mogao izračunati informativni iznos vaše nove mirovine.

Poštovani profesore! Možda će Vam ova rješenja pomoći pri izračunu.Malo sam sporiji na pisanju /pojela me bolest/pa  mi je ovako lakše u nadi da će se moći izračunati.

rođ. 6.10. 1957

umirovljen  1. 1. 1999

Radni staž       20g 3mj. 9d

Pridodani.       11g. 8mj. 3d

Ukupno.          32.  7mj. 14d

čin.   vojnik 

HRVI 20% trajno 

omjere rat mir ??

 

 

uređeno: od Ivanfor
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 21 minuta, Ivanfor je napisao:

Poštovani profesore! Možda će Vam ova rješenja pomoći pri izračunu.Malo sam sporiji na pisanju /pojela me bolest/pa  mi je ovako lakše u nadi da će se moći izračunati.

rođ. 6.10. 1957

umirovljen  1. 1. 1999

Radni staž       20g 3mj. 9d

Pridodani.       11g. 8mj. 3d

Ukupno.          32.  7mj. 14d

 

IMG_20210515_182335.jpg

IMG_20210515_190550.jpg

IMG_20210515_190710.jpg

IMG_20210515_190813.jpg

Unaprijed hvala na odgovoru

uređeno: od Ivanfor
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zahvaljujem poštovani Ivanfor, to bi sada otprilike izgledalo za 20 i 30 % vojnog dijela mirovine. Jasno je da su bolje verzije 30 % i invalidska mirovina - opća nesposobnost.

Kako danas do toga doći, prilikom vijestačenja odnos vojni i civilni dio, te opća ili profesionalna nesposobnost možda bolje zna poštovani Skywalker.

20 % Izracun mirovine.jpg

30 % Izracun mirovine.jpg

Ivanfor braniteljske invalidske mirovine.makroenabled.xlsm

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani Ivanfor,

pravi vaš problem je što vam je zbog proteka vremena od prvog računanja invalidske mirovine uz stvarnih 20.g.3.mj. i 9.dana mirovinskog staža i vaše sadašnje životne dobi (više od 60.g.) u novom izračunu invalidskih mirovina NESTALO 11g.8mj. i 3d. pridodanog staža.

Sada je pridodani staž 00 g., vidi se na slikama i formulama u privitku, pri obračunu invalidskih mirovina nakon 60-tog rođendana nema više pridodanog staža.

uređeno: od prof
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Ivanfor je napisao:

 Dali mi netko može objasniti kako da dobijem omjer rat mir i možda opću nesposobnost pošto sam sada u profesionalnoj a od nedavno i HRVI PTSP trajno. To mi je potrebno za novi izračun mirovine

Hvala unaprijed.

 

Poštovani kao što sam napisao i poštovanom orlu postupak je isti,  ako ste dobili rješenje o HRVI za trajno kod svog obiteljskog liječnika trebate dobiti uputnicu 2-IN te s rješenjem o HRVI za trajno odnijeti u mirovinsko osiguranje koji će vaš predmet proslijediti centru za vještačenje ZOSI koje vam određuje omjer rat- mir i da li je prof ili opća nesposobnost za rad. Tada se predmet šalje u ministarstvo branitelja koje je revizorsko tijelo i koje daje svoje konačno mišljenje te isto rješenje dostavlja ponovo u vaš mirovinski. Mirovinski zatim od MORH ili MUP traži vaš čin te s tim svim relevantnim podacima može pristupiti novom izračunu i rješenju a koje je povoljnije za vas.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , Ivanfor je napisao:

 Dali mi netko može objasniti kako da dobijem omjer rat mir i možda opću nesposobnost pošto sam sada u profesionalnoj a od nedavno i HRVI PTSP trajno. To mi je potrebno za novi izračun mirovine

Hvala unaprijed.

 

Bez "friškog" ležanja u bolnici i novog psihotesta nemaš baš nikakve šanse, nažalost

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , beroduba je napisao:

Bez "friškog" ležanja u bolnici i novog psihotesta nemaš baš nikakve šanse, nažalost

naravno, bitna je uvijek posljednja dokumentacija i nalazi, ako se traži obnova postupka i novo vještačenje temeljem pogoršanja bolesti. 

ja nemam nikakav omjer rat-mir, jer sam do sada bio u civilnoj prof. mirovini bez statusa hrvi. tek sa dodjelom trajnog statusa imam pravo ponovo podnijeti zahtjev za vještačenjem uzročno-posljedične veze između rata i bolesti a tada se valjda vještači kompletna dokumentacija. 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

evo stiglo rijsenje hrvi trajno,bio kod doktora i salje me kod psihijatra na "Kontrolni pregled i misljenje o funkc.st" zbog ponovnog vijestacenja rat-mir

posto sam u mirovini dali da odnesem papire od hrvi i trazim ponovni obracun mirovine neovisno o mogucem novom vijestacenju?

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, orao je napisao:

evo stiglo rijsenje hrvi trajno,bio kod doktora i salje me kod psihijatra na "Kontrolni pregled i misljenje o funkc.st" zbog ponovnog vijestacenja rat-mir

posto sam u mirovini dali da odnesem papire od hrvi i trazim ponovni obracun mirovine neovisno o mogucem novom vijestacenju?

 

 

Naravno predati zahtjev za određivanje omjera rat/mir pošto imate trenutno 20/80 nema se šta izgubiti jedino dobiti!!😀

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 7 minuta, Peksa5555 je napisao:

Jel to misliš da ponovo pridam za hrvi povećanje il za opću nesposobnost? Da ti iskreno kažem nemam se više volje s njima borit. 

Ako imaš papire koji “ govore “ o pogoršanju stanja predaj na obje strane.to su ionako različite komisije.Tvoja borba je samo da predaš dokumentaciju za komisiju i čekaš poziv.ništa strašno.neće Vam dimnjačar riješiti povećanje mirovine.morate sami.svi prolaze isto.samo je razlika kako će to svatko na svoj način prihvatiti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Pozdrav

Nakon tri godine uspio sam ostvariti status hrvi 20% ptsp trajno,supoer mislim si ja.

I predam zahtjev za novi izračun mirovine,čekam i baš mi danas dođe odgovor- odbijaju me a sve jer sam u mirovini po čl.11 hzmo i kao nemam pravo.

što mi je sada činiti jer se osječam vrlo izigrano kao magare koje je čekalo travu tri godine i na kraju krepalo od gladi.

Ima tko kakvo iskustvo lijepo molim za pomoć

hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani Padre, koliko sam shvatio vi ste u invalidskoj mirovini prema čl. 11 zakona o mirovinskom osiguranju djelatnih vojnih osoba i policijskih službenika. Zanima me da li ste samo u mirovinski predali to HRVI trajno rješenje i tražili novi izračun ili ste ponovo kod svog obiteljskog liječnika tražili uputnicu 1-IN da bi vam se odredio omjer rat-mir u centru za vještačenje. Pitam zbog samog postupka jer je kolega išao ponovo na vještačenje pa je mirovinski tražio njegovo zvanje-čin i sada čeka rješenje. Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zato sam i stavio ovaj post da nam kolege branitelji objasne koji je točan postupak kada se ostvari TRAJNO HRVI, koliko sam shvatio to bi vam trebali objasniti pravnici u mirovinskom kao i pregledati sve što predajete da bi postupak bio točan. Da li ste pitali ili niste zašto ste sami predavali a trebao vas je uputiti obiteljski liječnik s uputnicom 1-IN, to vi najbolje znate, zato i molimo kolege da nam objasne postupak koj su u procesu da ljudi ne lutaju a pogotovo da ne gube vrijeme. Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , Skywalker007 je napisao:

Zato sam i stavio ovaj post da nam kolege branitelji objasne koji je točan postupak kada se ostvari TRAJNO HRVI, koliko sam shvatio to bi vam trebali objasniti pravnici u mirovinskom kao i pregledati sve što predajete da bi postupak bio točan. Da li ste pitali ili niste zašto ste sami predavali a trebao vas je uputiti obiteljski liječnik s uputnicom 1-IN, to vi najbolje znate, zato i molimo kolege da nam objasne postupak koj su u procesu da ljudi ne lutaju a pogotovo da ne gube vrijeme. Hvala.

Meni je pravnica u osijeku rekla(stose tice mog slucaja) da hrvi i trazenje ponovnog vijestacenja mogu ici odvojeno,jucer sam predo da mi se mirovina ponovno obracuna zbog trajno hrvi i novi cin(mup),kako je rekla tako sam i napiso u zahtjevu,neznam zasto al rekla je da je bitno sto sam otiso u mirovinu prje 11 mj. 2009 🧐,sad cekam da dodje doktor sa godisnjeg pa ostalo polako...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani Orao, to vam je rekla upravo iz razloga što ste vi vjerojatno već u braniteljskoj kumuliranoj mirovini ( moje mišljenje) i imate već određen omjer rat-mir i sada vam se mijenja polazni faktor na 1.85 pretpostavljam specijalna policija MUP. Da ste išli u cijeli novi izračun mirovine gubite dosta pridodanog staža i mirovina bi vam mogla biti manja ako vam odrede novi omjer recimo na 20:80 a sada imate recimo 50:50. Sve gore navedeno je moje mišljenje jer mi još nitko nije javio da je potpuno završio taj postupak pa nema konkretnog završenog primjera. Pravnica je možda Jadranka ;-)

 

uređeno: od Skywalker007
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 26 minuta, Skywalker007 je napisao:

Poštovani Orao, to vam je rekla upravo iz razloga što ste vi vjerojatno već u braniteljskoj kumuliranoj mirovini ( moje mišljenje) i imate već određen omjer rat-mir i sada vam se mijenja polazni faktor na 1.85 pretpostavljam specijalna policija MUP. Da ste išli u cijeli novi izračun mirovine gubite dosta pridodanog staža i mirovina bi vam mogla biti manja ako vam odrede novi omjer recimo na 20:80 a sada imate recimo 50:50. Sve gore navedeno je moje mišljenje jer mi još nitko nije javio da je potpuno završio taj postupak pa nema konkretnog završenog primjera. Pravnica je možda Jadranka ;-)

 

Ona u drugoj bajtici :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 35 minuta, kovmar je napisao:

Poštovanje.

Dobila sam trajno HRVI 20/

Nezaposlena sam od 10.2020. Zanima me kakav je sada postupak za pokretanje mirovine.

Stalno dobivam oprečne informacije.

Hvala

Poštovana, najtočnija bi vam informacija bila pitati u mirovinskom ali možda niste u mogućnosti pa razumijem. Moj prijatelj je dobio HRVI trajno, prvo što je napravio da je od obiteljskog liječnika zatražio uputnicu 1-IN te je s tom dokumentacijom otišao u mirovinski i onda su oni te dokumente poslali u ZOSI na vještačenje te mu je određen omjer rat-mir i radnu sposobnost profesionalna ili opća nesposobnost. ZOSI je zatim poslao predmet u ministarstvo branitelja koje je revizorno tijelo i koje je potvrdilo mišljenje ZOSI te vraćaju predmet mirovinskom. Mirovinsko traži od MORH -MUP rješenje o zvanju-činu sada su i to dobili i uskoro bi trebao dobiti rješenje o invalidskoj kumuliranoj mirovini prema zakonu o hrvaskim braniteljima. To je postupak za koji ja znam. Ako je kod vas nešto drugo u pitanju trebali bi najbolje provjeriti u mirovinskom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
  • 3 tjedna kasnije...

Poštovani kolege branitelji, pošto sam zadnje 4 godine u intenzivnom rješavanju hrvi kao i same mirovine, a trenutno se nalazim u starosnoj mirovini zanima me slijedeće, da li netko zna na osnovu čega vještaci vještače i razdvajaju profesionalnu od opće radne nesposobosti. Znam da su dijagnoze upitne, kao i bolničko liječenje i specijalizirane bolnice ali imam oko 20 kolega i vidim podudaranja u svemu a netko ima profesionalnu a netko opću nesposobnost. Kao što sam rekao a prateći novi zakon jedina povećanja kod mojih prijatelja koji su dugo u mirovini je prelazak iz prof. u opću nesposobnost kao i povećanje omjera rat mir za koje unazad 3 godine nisam čuo da je netko ostvario. Hvala prijateljima koji su mi objasnili postupke kao i puno nelogičnosti prilikom vještačenja radne nesposobnosti kod branitelja.

uređeno: od Skywalker007
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , Skywalker007 je napisao:

Poštovani kolege branitelji, pošto sam zadnje 4 godine u intenzivnom rješavanju hrvi kao i same mirovine, a trenutno se nalazim u starosnoj mirovini zanima me slijedeće, da li netko zna na osnovu čega vještaci vještače i razdvajaju profesionalnu od opće radne nesposobosti. Znam da su dijagnoze upitne, kao i bolničko liječenje i specijalizirane bolnice ali imam oko 20 kolega i vidim podudaranja u svemu a netko ima profesionalnu a netko opću nesposobnost. Kao što sam rekao a prateći novi zakon jedina povećanja kod mojih prijatelja koji su dugo u mirovini je prelazak iz prof. u opću nesposobnost kao i povećanje omjera rat mir za koje unazad 3 godine nisam čuo da je netko ostvario. Hvala prijateljima koji su mi objasnili postupke kao i puno nelogičnosti prilikom vještačenja radne nesposobnosti kod branitelja.

Poštovnje skywalker007. Da i sam mogu posvjedočiti dugotrajnosti postupka za dobivanje hrvi-a nadam se da če ta agonija doči kraju uz veliki osobni angažman. A kad dobijem trajni status rvi odmah ću pokrenuti postupak za određivanje omjera i kompletiranom medicinskom dokumentacijom opću nesposobnost. Imam poprilično dijagnoza i med. dokumentacije koje se skupilo kroz desetak godina kakav če biti ishod teško je za prosuditi. Puno branitelja je u zabludi kad dobiju trajni rvi očekuju bar simbolično povečanje mirovine ali su se mnogi razočarali jer sa novim izračunom nema povečanja mirovine osim mizerne invalidnine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na 04. 08. 2021. at 20:16, Skywalker007 je napisao:

Poštovani kolege branitelji, pošto sam zadnje 4 godine u intenzivnom rješavanju hrvi kao i same mirovine, a trenutno se nalazim u starosnoj mirovini zanima me slijedeće, da li netko zna na osnovu čega vještaci vještače i razdvajaju profesionalnu od opće radne nesposobosti. Znam da su dijagnoze upitne, kao i bolničko liječenje i specijalizirane bolnice ali imam oko 20 kolega i vidim podudaranja u svemu a netko ima profesionalnu a netko opću nesposobnost. Kao što sam rekao a prateći novi zakon jedina povećanja kod mojih prijatelja koji su dugo u mirovini je prelazak iz prof. u opću nesposobnost kao i povećanje omjera rat mir za koje unazad 3 godine nisam čuo da je netko ostvario. Hvala prijateljima koji su mi objasnili postupke kao i puno nelogičnosti prilikom vještačenja radne nesposobnosti kod branitelja.

Trbali bi po medicinskoj dokumentaciji.važno im je što napiše specijalist.ali oni sami znaju tu tanku granicu između profesionalne i opće.ja sam opću, i promjenu omjera , dobio poslije bolničkog liječenja ali davne 2007.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na 05. 08. 2021. at 0:07, huskyCRO je napisao:

Poštovnje skywalker007. Da i sam mogu posvjedočiti dugotrajnosti postupka za dobivanje hrvi-a nadam se da če ta agonija doči kraju uz veliki osobni angažman. A kad dobijem trajni status rvi odmah ću pokrenuti postupak za određivanje omjera i kompletiranom medicinskom dokumentacijom opću nesposobnost. Imam poprilično dijagnoza i med. dokumentacije koje se skupilo kroz desetak godina kakav če biti ishod teško je za prosuditi. Puno branitelja je u zabludi kad dobiju trajni rvi očekuju bar simbolično povečanje mirovine ali su se mnogi razočarali jer sa novim izračunom nema povečanja mirovine osim mizerne invalidnine.

Što se tiče povečanja mirovine na osnovu rvi, upravo tako. 

Što se tiče prelaska iz profesionalne u opću mirovinu, te povečanja omjera, tu je najbitnije bolničko liječenje ( ako je ptsp, onda najmanje 3 tjedna). Barem je tako bilo u mom slučaju. Imao sam profesionalnu 30%rat 70%ostalo i rvi, te nakon bolničkog liječenja tražio dr opće prakse da ponovo ispuni obrazac za vještačenjem i nakon vještačenja u hzmo prebacili su me u opću 50% 50%. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 47 minuta, Kompa je napisao:

Što se tiče povečanja mirovine na osnovu rvi, upravo tako. 

Što se tiče prelaska iz profesionalne u opću mirovinu, te povečanja omjera, tu je najbitnije bolničko liječenje ( ako je ptsp, onda najmanje 3 tjedna). Barem je tako bilo u mom slučaju. Imao sam profesionalnu 30%rat 70%ostalo i rvi, te nakon bolničkog liječenja tražio dr opće prakse da ponovo ispuni obrazac za vještačenjem i nakon vještačenja u hzmo prebacili su me u opću 50% 50%. 

To je bilo nedavno ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Kompa je napisao:

Što se tiče povečanja mirovine na osnovu rvi, upravo tako. 

Što se tiče prelaska iz profesionalne u opću mirovinu, te povečanja omjera, tu je najbitnije bolničko liječenje ( ako je ptsp, onda najmanje 3 tjedna). Barem je tako bilo u mom slučaju. Imao sam profesionalnu 30%rat 70%ostalo i rvi, te nakon bolničkog liječenja tražio dr opće prakse da ponovo ispuni obrazac za vještačenjem i nakon vještačenja u hzmo prebacili su me u opću 50% 50%. 

Hvala Kompa, mislim da je to danas nemoguća misija opća nesposobnost i 50% 50%, puno mojih kolega to ima, naravno svi su to dobili prije 2009. a sad unazad 3 godine ne znam nikoga da je bar dobio 50-50 i još opći. Uglavnom svijestan samda sada ide teže i drugačije pa me i zanimalo koja je to razlika između opće i prof. Imam 1790 dana u borbenom sektoru specijalna policija, 4 bolnička ležanja u specijaliziranim klinikama za psihu, brdo dnevnih bolnica i trenutno sam na privremenom hrvi pa me zanima da li je netko dobio više od 30-70 i opću tj. da li je moguće sada dobiti uopće opću ;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Skywalker007 je napisao:

Hvala Kompa, mislim da je to danas nemoguća misija opća nesposobnost i 50% 50%, puno mojih kolega to ima, naravno svi su to dobili prije 2009. a sad unazad 3 godine ne znam nikoga da je bar dobio 50-50 i još opći. Uglavnom svijestan samda sada ide teže i drugačije pa me i zanimalo koja je to razlika između opće i prof. Imam 1790 dana u borbenom sektoru specijalna policija, 4 bolnička ležanja u specijaliziranim klinikama za psihu, brdo dnevnih bolnica i trenutno sam na privremenom hrvi pa me zanima da li je netko dobio više od 30-70 i opću tj. da li je moguće sada dobiti uopće opću ;-)

Razlika je u povečanju mirovine ,osobito ako se poveća i omjer rata.ja sam imao 30 - 70 i profesionalnu ( 1784 kn ),2007 dobio 60 -40 i opću ( 3125 kn).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na 08. 08. 2021. at 12:36, buda2 je napisao:

Razlika je u povečanju mirovine ,osobito ako se poveća i omjer rata.ja sam imao 30 - 70 i profesionalnu ( 1784 kn ),2007 dobio 60 -40 i opću ( 3125 kn).

Mene se može uzeti za primjer biti ili nebiti. Otišao u mirovinu 2009. invalidska braniteljska pof. mirovina. Kad dobijem stalni rvi u dogovoru sa svojim liječnikom pravim zahtjev za opču invalidnost i zahtjev za određivanje omjera rat/mir. Naravno da omjer igra veliku ulogu u izračunu i prelazak iz prof. u opču invalidnost.To če biti teška misija ali nema se šta izgubiti osim vremena. Svakako bih napomenuo da samo rvi nije dovoljan za dobijanje opče invalidnosti ako baš nije teški oblik bolesti. Kao što sam već navodio bilo bi dobro imati dodatne nalaze i dijagnoze doc. specijalista pod drugim šiframa radi same procjena preostale radne sposobnosti. Ako doživim podijelim to iskustvo!! 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani husky, ako ste već u invalidskoj braniteljskoj  prof. mirovini da li već imate određen omjer rat-mir, tj. da li ste si napravili već ogledni izračun kada budete dobili trajno hrvi da vidite što vam je povoljnije. Od nekih 15 slučajeva koji su mi se javili nitko nije dobio opću nesposobnost a najveći omjer je 40 rat 60 mir s time da je u mirovini nekih 13 godina, te mislim da su dosta postrožili ocjenu nesposobnosti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Skywalker007 je napisao:

Poštovani husky, ako ste već u invalidskoj braniteljskoj  prof. mirovini da li već imate određen omjer rat-mir, tj. da li ste si napravili već ogledni izračun kada budete dobili trajno hrvi da vidite što vam je povoljnije. Od nekih 15 slučajeva koji su mi se javili nitko nije dobio opću nesposobnost a najveći omjer je 40 rat 60 mir s time da je u mirovini nekih 13 godina, te mislim da su dosta postrožili ocjenu nesposobnosti.

Pozdrav! Ne nemam određen omjer rat/mir jer sam otišao u civilnu invalidsku prof. mirovinu imam više drugih dijagnoza nevezano za rat po kojima sam i otišao u mirovinu. Sve mi je poznato koliko je to kompleksan i  neizvjestan postupak zato i naglašavam da sam status rvi ne garantira niti može biti uvjet za prelazak iz prof. u opču mirovinu već je potrebno priložiti svu dokumentaciju koju netko im netko nema stvar je svakog slučaja za sebe. Poštovani prof mi je izračunao 30/70 i ako ostvarim opću onda bi bilo nešto ako to ne ostvarim onda če biti ništa ili 114 kn.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na 08. 08. 2021. at 10:16, Skywalker007 je napisao:

Hvala Kompa, mislim da je to danas nemoguća misija opća nesposobnost i 50% 50%, puno mojih kolega to ima, naravno svi su to dobili prije 2009. a sad unazad 3 godine ne znam nikoga da je bar dobio 50-50 i još opći. Uglavnom svijestan samda sada ide teže i drugačije pa me i zanimalo koja je to razlika između opće i prof. Imam 1790 dana u borbenom sektoru specijalna policija, 4 bolnička ležanja u specijaliziranim klinikama za psihu, brdo dnevnih bolnica i trenutno sam na privremenom hrvi pa me zanima da li je netko dobio više od 30-70 i opću tj. da li je moguće sada dobiti uopće opću ;-)

2013 godina je bila u mom slučaju 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Danas dobio novi izracun mirovine povodom trjnog hrvi-a,medjutim mup mi ne priznaje cin,bio sam pricuva spec. policija i trebalo bi bit stozerni narednik

E sad molio bih ako netko ima link gdje se vidi clan , stavka o dodjeli cinova

Kome slati dopis,zalbu posto se radi o mup Osijek..

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani Orao, koliko znam do unazad par godina koristio se jedan pravilnik iz 2012. godine međutim kolega mi je rekao da sad ima i noviji "Pravilnik o odnosu policijskih zvanja prema činovima pripadnika oružanih snaga Republike Hrvatske radi utvrđivanja vrijednosnog boda" broj pravilnika je 511-01-152-48743/3-2015. iz 06.07.2015. Pokušao sam ga pronaći ali ga nema nigdje u Narodnim novinama, pa ako netko od članova Legalisa ima neka objavi da proslijedimo ljudima kojima je potrebno za ostvarivanje mirovina tj. u ovom slučaju pisanja žalbe. Uglavnom taj pravilnik se spominje u više navrata i ljudi su dobijali rješenja u kojima se spominje taj pravilnik ali eto moja ga oči još nisu vidjele, pa ako ga netko ima neka objavi, hvala. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na 13. 08. 2021. at 17:41, Skywalker007 je napisao:

Poštovani Orao, koliko znam do unazad par godina koristio se jedan pravilnik iz 2012. godine međutim kolega mi je rekao da sad ima i noviji "Pravilnik o odnosu policijskih zvanja prema činovima pripadnika oružanih snaga Republike Hrvatske radi utvrđivanja vrijednosnog boda" broj pravilnika je 511-01-152-48743/3-2015. iz 06.07.2015. Pokušao sam ga pronaći ali ga nema nigdje u Narodnim novinama, pa ako netko od članova Legalisa ima neka objavi da proslijedimo ljudima kojima je potrebno za ostvarivanje mirovina tj. u ovom slučaju pisanja žalbe. Uglavnom taj pravilnik se spominje u više navrata i ljudi su dobijali rješenja u kojima se spominje taj pravilnik ali eto moja ga oči još nisu vidjele, pa ako ga netko ima neka objavi, hvala. 

Zvao mup u Zg,i teta mi obijasnila da po novom pravilniku nemam pravo na cin bez obzira na hrvi,samo onaj koji sam imao dok sam bio u sluzbi,uglavnom ko je dobio,dobio...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

neka ti teta kaže u kojim narodnim novinama je objavljen taj pravilnik, jer ga tamo nema?!

mene čeka isto, ali im sigurno čin neću pustiti bez borbe.

recimo odbor za državnu službu, IZVJEŠĆE ZA 2016., a i za ostale godine koje sam našao, ima naveden sav pravni okvir po kojem se odlučuje, zajedno sa izvorištem u narodnim novinama, OSIM tog, famoznog  Pravilnika o odnosu policijskih zvanja pripadnika policije prema činovima pripadnika vojnih postrojbi radi utvrđivanja vrijednosnog boda.

možda ja ne znam naći, nemam pojma, na dan 07.06.2015. niti nisu izdane narodne novine.

Izvješće za razdoblje od 01.01.-30.06.2016. godine.pdf

uređeno: od all_or_nothing
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

"Pravilnik o odnosu policijskih zvanja prema činovima pripadnika oružanih snaga Republike Hrvatske radi utvrđivanja vrijednosnog boda" broj pravilnika je 511-01-152-48743/3-2015. iz 06.07.2015.

prije 1 sat, all_or_nothing je napisao:

neka ti teta kaže u kojim narodnim novinama je objavljen taj pravilnik, jer ga tamo nema?!

mene čeka isto, ali im sigurno čin neću pustiti bez borbe.

recimo odbor za državnu službu, IZVJEŠĆE ZA 2016., a i za ostale godine koje sam našao, ima naveden sav pravni okvir po kojem se odlučuje, zajedno sa izvorištem u narodnim novinama, OSIM tog, famoznog  Pravilnika o odnosu policijskih zvanja pripadnika policije prema činovima pripadnika vojnih postrojbi radi utvrđivanja vrijednosnog boda.

možda ja ne znam naći, nemam pojma, na dan 07.06.2015. niti nisu izdane narodne novine.

Izvješće za razdoblje od 01.01.-30.06.2016. godine.pdf 565 kB · 0 downloads

Poštovani all or, "Pravilnik o odnosu policijskih zvanja prema činovima pripadnika oružanih snaga Republike Hrvatske radi utvrđivanja vrijednosnog boda" broj pravilnika je 511-01-152-48743/3-2015. iz 06.07.2015. sigurno postoji ali samo u MUP Zagreb jer mi se javilo par kolega koji su sada nedavno dobili rješenja u kojima je baš tako navedeno znači 4 puta sam gledao dok sam prepisivao broj ;-) . I mene to isto čeka pa me zanima gdje se može vidjeti taj Pravilnik mada mislim da nema tamo nešto novo osim novih činova koje su ubacili. A kolege koji su bili u MUP Zagreb su mi objasnili kako oni tumače dobivanje HRVI i 2 čina gore, znači vijerovatno ništa bez žalbe.

Ovo je iz tog starog pravilnika članak 7.

Radi utvrđivanja vrijednosnog  boda iz članka 4. ovoga Pravilnika, Ministarstvo unutarnjih poslova će pripadniku Ministarstva sa statusom hrvatskog ratnog vojnog invalida kod kojeg je opća ili profesionalna  sposobnost za rad nastala kao posljedica ranjavanja, ozljede, zatočeništva u logoru, bolest,, pogoršanja bolesti, odnosno pojave bolesti zadobivene u obrani suvereniteta Republike Hrvatske, uslijed čega mu je prestao radni odnos, a koji je stekao zvanje-

( za 2 čina gore) ako si ostvario HRVI prije odlaska u mirovinu pa si zbog toga otišao u mirovinu, a ako si otišao u mirovinu pa si sad ostvario HRVI onda ti ostaje čin koji si imao ili ako ti je povoljniji čin iz rata od 91-96. Tako sam ja to shvatio.

 

uređeno: od Skywalker007
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 11 minuta, all_or_nothing je napisao:

ok, ali neka pravilnik daju na uvid pa ćemo vidjeti zašto sad drugačije tumače i mogućnosti žalbe. 

već mi je stvarno dopizdilo da moram tužiti za svaku glupost koju netko odjednom drugačije tumači nego prije. 

Pravilnika nigdje nema i pokušavam doći do njega ali bezuspješno, jer i mene to čeka.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 9 sati , all_or_nothing je napisao:

evo sad sam ga i službeno zatražio na uvid od ministarstva, baš me zanima što će odgovoriti.

Ako ste dokument zatražili od službenika za informiranje, uz dobru formulaciju, morali bi dobiti kopiju Pravilnika.
Međutim, uvijek ima onaj "ali", pa iako nije zakonit.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Poštovani, imam 49.g u općoj inv mirovini od 2010.g. 18 g. staža. U tadašnjem rješenju piše da mi mirovina ispada oko 940kn ali da mi se određuje najniža mirovina 2390kn. (pridodani staž 13.g).       PVB=0,5450.      U MS=26,7001.       PF1,0.        OB =14,5516.           AktVM=58,37.                               OB x 10%=16,0067.               OB X MF X AVM = 940.  

Umjesto ove mirovine, prema čl. 31 ZOPHBDR određuje se najniža u iznosu 2390kn,    na način da se određuje 45% prosječne neto plaće svih zaposlenih u RH(u godini koja prethodi  na dan stjecanja prava). Jučer sam dobio 20%trajno. Mogu li očekivati povećanje, lječim se od tumora i pun mi ih je kxxxxc više,, hvala

uređeno: od Davor joza
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani za neki približni izračun nove mirovine sada kada ste ostvarili trajno HRVI, poštovanom Profu je potrebno još par informacija u tablici: da li imate već omjer rat-mir, imate li status dragovoljca, ( polazni faktor) ako nemate status dragovoljca da li ste bili pripadnik gardijskih brigada ili specijalne policije, koji je vaš broj dana u borbenom sektoru i koji ste čin imali kada ste otišli u mirovinu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala, u rješenju iz 2010.g ne piše ništa slično tipa rat_mir već samo 100%opća nesposobnost. Borbeni sektor 270 dana, vojnik.    Nebi govorio o onom što mi nije priznato i nepravdama nakon rata, ne mogu se s tim više za.j.. ti. Plaćam alimentaciju i režije i nemam dovoljno za hranu vitamine, kreme, operirao tumor 3.stadij. Kad mi dođu dica dajem im konzerve ribe. Hvala na odg. Pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , Davor joza je napisao:

Hvala, u rješenju iz 2010.g ne piše ništa slično tipa rat_mir već samo 100%opća nesposobnost. Borbeni sektor 270 dana, vojnik.    Nebi govorio o onom što mi nije priznato i nepravdama nakon rata, ne mogu se s tim više za.j.. ti. Plaćam alimentaciju i režije i nemam dovoljno za hranu vitamine, kreme, operirao tumor 3.stadij. Kad mi dođu dica dajem im konzerve ribe. Hvala na odg. Pozdrav

Da li je to bila 100% civilna opća nesposobnost?????

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na 16. 08. 2021. at 21:49, zis je napisao:

Ako ste dokument zatražili od službenika za informiranje, uz dobru formulaciju, morali bi dobiti kopiju Pravilnika.
Međutim, uvijek ima onaj "ali", pa iako nije zakonit.

još nikakvog odgovora, jedino je min. branitelja službeno proslijedilo zahtjev min. unutarnjih poslova i za to mi proslijedilo potvrdu, ostali kontaktirani: min. pravosuđa, uprave, mup-a i informiranja niti obavjest nisu dali da su zaprimili zahtjev. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 6 sati , all_or_nothing je napisao:

još nikakvog odgovora, jedino je min. branitelja službeno proslijedilo zahtjev min. unutarnjih poslova i za to mi proslijedilo potvrdu, ostali kontaktirani: min. pravosuđa, uprave, mup-a i informiranja niti obavjest nisu dali da su zaprimili zahtjev. 

Mi smo dobili odgovor od ministarstva branitelja da je to u nadležnosti MUP, a iz MUP samo dobili da im napišemo u kojem konkretnom upravnom predmetu tražimo tumačenje pravilnika...hahaha kao što sam i rekao veliko ništa ;-)

Snimka zaslona (138).png

Snimka zaslona (139).png

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

evo i listopad već, dakle potpuno su se oglušili. 😀

ne samo oni, oglušili su i na zosi-u, zavodu za vještačenje. sad već više od 3 mjeseca, skoro 4, čekam poziv za određivanje omjera rat-mir. 

ima li netko iskustva koliko se čeka, ili saznanja jesu li svi predmeti prebačeni u ministarstvo branitelja na vještačenje?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani

Moj slučaj ide ovako.

U veljači dobio 20%trajno.Liječnik o.p.napravio zahtjev za ponovni izračun mirovine,predan u hzmo u lipnju.Na vještačenju na koje nisam pozvan odredili omjer rat,mir i prevođenje profesionalne u opću . Riješenje stiglo listopadu.Znači postupak trajao 4 mj.i bez osobnog odlaska na vještačenja.Oni to vjerojatno odrade na osnovu dobivenih spisa (nalaza).

 

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 18 sati , all_or_nothing je napisao:

evo i listopad već, dakle potpuno su se oglušili. 😀

ne samo oni, oglušili su i na zosi-u, zavodu za vještačenje. sad već više od 3 mjeseca, skoro 4, čekam poziv za određivanje omjera rat-mir. 

ima li netko iskustva koliko se čeka, ili saznanja jesu li svi predmeti prebačeni u ministarstvo branitelja na vještačenje?

Poštovani, najbolje bi bilo da nazovete i provjerite gdje je vaš predmet. Zovete broj ZOSI u mjestu pod koje pripadate jer se događa da ne pozivaju na vještačenje radne sposobnosti i određivanja omjera rat-mir, pa kada daju svoj mišljenje predmet šalju u ministarstvo branitelja koje je revizorno tijelo. Zatim min.branitelja predmet vraća a mirovinski zatim traži od MORH ili MUP rješenje o vašem zvanju. Moj prijatelj cijeli taj postupak do novog rješenja o mirovini čekao oko 11 mjeseci.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Skywalker007 je napisao:

Poštovani, najbolje bi bilo da nazovete i provjerite gdje je vaš predmet. Zovete broj ZOSI u mjestu pod koje pripadate jer se događa da ne pozivaju na vještačenje radne sposobnosti i određivanja omjera rat-mir, pa kada daju svoj mišljenje predmet šalju u ministarstvo branitelja koje je revizorno tijelo. Zatim min.branitelja predmet vraća a mirovinski zatim traži od MORH ili MUP rješenje o vašem zvanju. Moj prijatelj cijeli taj postupak do novog rješenja o mirovini čekao oko 11 mjeseci.

nazvat ću, iako bih rado to izbjegao. 😀

na e-građani mi piše da je predmet na ELEKTRONIČKI SUSTAV UPRAVLJANJA DOKUMENTIMA - ESUD od početka lipnja. 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 21 sati , all_or_nothing je napisao:

nazvat ću, iako bih rado to izbjegao. 😀

na e-građani mi piše da je predmet na ELEKTRONIČKI SUSTAV UPRAVLJANJA DOKUMENTIMA - ESUD od početka lipnja. 

 

Slobodno nazovite, jer ja kada sam nazvao uvijek su mi lijepo i kulturno rekli gdje se nalazi predmet. Znači vi dobijete osobe koje imaju uvid u sustav gdje se nalazi vaš predmet. Moguće je da su več poslali u ministarsvo branitelja na reviziju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na 13. 10. 2021. at 8:41, Skywalker007 je napisao:

Slobodno nazovite, jer ja kada sam nazvao uvijek su mi lijepo i kulturno rekli gdje se nalazi predmet. Znači vi dobijete osobe koje imaju uvid u sustav gdje se nalazi vaš predmet. Moguće je da su več poslali u ministarsvo branitelja na reviziju.

evo, jesam. znam i zašto sam izbjegavao nazvati, ostala djelomična nesposobnost (valjda profesionalna) i omjer 20% rat 80% mir, sve po pravilima prije novog zakona.

naravno da ću se žaliti. 😀

ali ok, nakon cijelog rata, 187 dana samo na velebitu, bljeskova, oluja, krugova, poteza, 20 godina od skidanja iz specijalne izborio sam se napokon za status dragovoljca, trajno hrvi i kumulativnu mirovinu. bez ikakve štele. niti jedna komisija me nije vidjela (osim ove posljednje, za hrvi).

još je ostalo da mi priznaju narodnu zaštitu koju me *ebu zbog par dana prekida za koje imam dokaze da sam bio a oni ih nemaju u  evidenciji. čekam već mjesecima. 

sad slijedi najkompliciraniji izračun mirovine ikad. i referent je shvatio da će trebati pomoć. 😀😀😀

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 13 minuta, prof je napisao:

Poštovani all,

što je komplicirano za izračun vaše braniteljske invalidske mirovine - profesionalna nesposobnost ?

Molim vas dajte mi vaše podatke za ispuniti bijela polja kao na slici u privitku.

Braniteljske invalidske mirovine.jpg

Poštovani Profesore,nije komplicirano samo što se čin i prosjek plaće računa po starom zakonu.Za prethodnu godinu prije umirovljenja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani Labyrinth,

molim vas budite precizniji.

Radi se o umirovljenoj osobi po općem propisu ZOMO, korisniku invalidske mirovine - profesionalna nesposobnost od 2017.g.

Ima isti radni staž, pvb za ukupni radni staž kao i prilikom izračuna stara mirovine, manji pridodani staž za civilni dio mirovine, što je novo ?

uređeno: od prof
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 11 minuta, prof je napisao:

Poštovani Labyrinth,

molim vas budite precizniji.

Radi se o umirovljenoj osobi po općem propisu ZOMO, korisniku invalidske mirovine - profesionalna nesposobnost od 2017.g.

Ima isti radni staž, pvb za ukupni radni staž kao i prilikom izračuna stara mirovine, manji pridodani staž za civilni dio mirovine, što je novo ?

Poš.prof. Mogu li ja ponovo tražiti novi izračun mirovine. Prošlo je 6.mj.od kad sam dobio rješenje. 20%rat80%mir. Hvala. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija