Jump to content

Trajno HRVI-Novi izračun mirovine-Postupak


Skywalker007

Preporučene objave

prije 1 sat, prof je napisao:

Poštovani pop84,

slobodno podnesite zahtjev u HZMO a nakon njihovog odgovora sve vam bude jasnije.

Niste vi dužni poznavati sve zakone ali gospoda u uredima HZMO da.

Lijep pozdrav

hvala na odgovoru . mislio sam da netk ovdje na forumu zna zakon , pa da me  uputi..( na čega da se pozovem u zahtjevu ..itd ) 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na 06. 01. 2022. at 9:45, DrWho je napisao:

Poštovanje,
ja sam za oca prošle godine u 8. mjesecu radio Zahtjev za utvrđivanje novog postotka oštećenja organizma koji je predan u županijski Upravni odjel za zdravstvo, branitelje i socijalnu skrb, bivši SDD (Služba za društvene djelatnosti). U međuvremenu je obavio još jednu kontrolu, psihološko testiranje (stručna procjena je ukinuta) i dnevnu bolnicu, taj zadnji dokument sam stavio kao nadopunu u spis iako je vještačenje već bilo obavljeno 21.10.2021. u ZOSI Osijeku. Potvrđena mu je nova dijagnoza, a spis je nakon toga otišao vjerujem u centralu u Zagreb. Znam kako je prije tekao postupak i tko je donosio Rješenje, sad po novom nisam siguran, ali mogu provjeriti jer i mene zanima kakav je slijed. Sutra mogu napraviti upit u županijski odjel pa Vam javim kad dobijem odgovor.

Moje poštovanje,
dobio sam odgovor od pravnice iz Upravnog odjela županije u svezi postupka koji sam gore naveo za oca. Iz navedenog poslije što prvostupanjsko tijelo ZOSI Osijek obavi vještačenje i potvrdi novu dijagnozu i postotak (u našem slučaju pozitivano) cijeli spis ide u ZOSI ZG centralu, Radnička cesta 1. na reviziju na drugostupanjski postupak. Nakon njihove potvrde nalaza i mišljenje vještaka kompletni spis  dolazi u županijski Upravni odjel za zdravstvo, branitelje i socijalnu skrb koji donose rješenje o istom.

Ako se netko prije sjeća kad se išlo na PLP odmah je dobiven nalaz i mišljenje vještaka, uglavnom negativan u našem slučaju, pa je slijedila žalba na županijsko rješenje dok Zagreb nije potvrdio 20% PTSP privremeno, a tek onda trajno. Znači, sada je ubrzano jer predmet odmah ide na drugostupanjski postupak mada se po trajanju baš i ne vidi ili ima puno predmeta u obradi pa je zato sve usporeno.

Jučer sam razgovarao sa referentom ZOSI iz Osijeka, imao sam pitanje u svezi putnih troškova koje nikako da nam isplate pa mi se javio na mobitel i tako u razgovoru pitao koliko traje cijeli postupak i ispitao još koju usput, rekao je otprilike 3 mjeseca, što je sad 21.01.'22. već blizu, pa ćemo vidjeti kad stigne spis iz Zagreba, nadam se najboljemu iako sam čuo da sada Zagreb dosta odbija, a prije je PLP u Osijeku bio problematičan.

uređeno: od DrWho
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na 10. 02. 2021. at 17:16, buda2 je napisao:

Kada se dobije rješenje za trajno odlazite svom doktoru/ici koji Vam prave zahtjev za komisiju ( HZMO ) gdje Vam vještak određuje omjer rat — ostalo i po tome Vam referent izračunava mirovinu .koliko treba čekati ne znam ( zavisi od referentove brzine ).dobijete zaostatke i mirovinu po novom izračunu.naravno , imate mogučnost povečanja vojnog dijela ( o tome postoje već topići ).

Trebam li ja ista ponijeti tj kopije nalaza,ratni put...?

uređeno: od Soto
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Poštovane kolege branitelji, nazvao me prijatelj koji je u mirovinu otišao 2009 godine s omjerom 20 rat: 80 mir, te nije imao HRVI. Kada je dobio HRVI prije par mjeseci rekao sam mu da odradi bolničko liječenje i traži pogoršanje stanja kako bi povećao omjer. Prilikom odlaska kod svoje liječnice opće prakse ista mu je rekla da mora kod nje donijeti sve nalaze od 2009 kako bi mu napravila novu uputnicu 1-IN za vještačenje u ZOSI Osijek ali prije toga mora uplatiti 500 kn na njihov račun kako bi oni napravili to vještačenje. Kako sam ja sve to isto napravio prije par mjeseci bez ikakve uplate zanima me da li je netko isto tako prošao da mora platiti da bi se napravilo novo vještačenje u ZOSI preko mirovinskog da bi povećao omjer rat-mir. Hvala na vremenu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 56 minuta, Skywalker007 je napisao:

Poštovane kolege branitelji, nazvao me prijatelj koji je u mirovinu otišao 2009 godine s omjerom 20 rat: 80 mir, te nije imao HRVI. Kada je dobio HRVI prije par mjeseci rekao sam mu da odradi bolničko liječenje i traži pogoršanje stanja kako bi povećao omjer. Prilikom odlaska kod svoje liječnice opće prakse ista mu je rekla da mora kod nje donijeti sve nalaze od 2009 kako bi mu napravila novu uputnicu 1-IN za vještačenje u ZOSI Osijek ali prije toga mora uplatiti 500 kn na njihov račun kako bi oni napravili to vještačenje. Kako sam ja sve to isto napravio prije par mjeseci bez ikakve uplate zanima me da li je netko isto tako prošao da mora platiti da bi se napravilo novo vještačenje u ZOSI preko mirovinskog da bi povećao omjer rat-mir. Hvala na vremenu.

To je do doktorice njegove. Ona njega šalje po njegovom zahtijevu,zato mora platit. Ona ga mora slati kao njegov doktor pa nece ništa platit.  To je sva istina. Neka zahtijeva da ga doktor šalje a ne da on traži.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Poštovani kolega Nixon1973, ako mi možeš ovdje napisati što je kolegica iz pu saznala kako se prebacuje naš policijski čin u vojni, ja još uvijek pokušavam pohvatati njihovo mišljenje...Hvala. 

P R A V I L N I K

o odnosu policijskih zvanja

prema činovima pripadnika Oružanih  snaga Republike Hrvatske radi

utvrđivanja vrijednosnog boda

 

Članak 7.

Za potrebe utvrđivanja vrijednosnog boda iz članka 4. ovog Pravilnika, ministar unutarnjih poslova će pripadniku Ministarstva iz članka 3. ovog Pravilnika i kojemu je, zbog prava na invalidsku mirovinu na temelju djelomičnog ili potpunog gubitka radne sposobnosti kao posljedice ranjavanja, ozljede, zatočeništva u logoru, bolesti, pogoršanja bolesti, odnosno pojave bolesti zadobivene u obrani suvereniteta Republike Hrvatske prestao radni odnos, a koji je stekao policijsko zvanje:

Snimka zaslona 2022-02-10 093920 zadnja.png

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Imam specifican problem pa molim za pomoc.

Dobio sam rvi trajno 20% na osnovu ptsp i prvi put predajem zahtjev za vjestacenje.Moj doktor opce prakse je stranac i prvi put se susrece sa ovim slucajem.Posto sam malo i sumnjao da nece znati o cemu se radi pa sam sam isprintao obrazac 1-IN za kojeg nisam isguran da je ispravan pa ako nije problem da mi napisete kao prvo pitanje je li to taj obrazac a ako je doktor je vec zapeo na pocetku i nezna sta treba upisati kod polja OB?

Gore pise da treba se ispuniti u tri primjerka(moze li on naprimjer kopirati cijeli obrazac u tri primjerka ili mora tri puta rucno pisati ovaj obrazac.

Ima i rubrika radni staz pa to vjerovatno ja moram provjeriti pa mu reci.

Trebam li ja kopirati sve moje nalaze od pocetka ljecenja i priloziti uz obrazac ili ne?

Hvala unaprijed na odgovorima

1.pdf

uređeno: od Soto
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Soto je napisao:

Imam specifican problem pa molim za pomoc.

Dobio sam rvi trajno 20% na osnovu ptsp i prvi put predajem zahtjev za vjestacenje.Moj doktor opce prakse je stranac i prvi put se susrece sa ovim slucajem.Posto sam malo i sumnjao da nece znati o cemu se radi pa sam sam isprintao obrazac 1-IN za kojeg nisam isguran da je ispravan pa ako nije problem da mi napisete kao prvo pitanje je li to taj obrazac a ako je doktor je vec zapeo na pocetku i nezna sta treba upisati kod polja OB?

Gore pise da treba se ispuniti u tri primjerka(moze li on naprimjer kopirati cijeli obrazac u tri primjerka ili mora tri puta rucno pisati ovaj obrazac.

Ima i rubrika radni staz pa to vjerovatno ja moram provjeriti pa mu reci.

Trebam li ja kopirati sve moje nalaze od pocetka ljecenja i priloziti uz obrazac ili ne?

Hvala unaprijed na odgovorima

1.pdf 180 kB · 3 downloads

 

prije 2 sati , Soto je napisao:

Imam specifican problem pa molim za pomoc.

Dobio sam rvi trajno 20% na osnovu ptsp i prvi put predajem zahtjev za vjestacenje.Moj doktor opce prakse je stranac i prvi put se susrece sa ovim slucajem.Posto sam malo i sumnjao da nece znati o cemu se radi pa sam sam isprintao obrazac 1-IN za kojeg nisam isguran da je ispravan pa ako nije problem da mi napisete kao prvo pitanje je li to taj obrazac a ako je doktor je vec zapeo na pocetku i nezna sta treba upisati kod polja OB?

Gore pise da treba se ispuniti u tri primjerka(moze li on naprimjer kopirati cijeli obrazac u tri primjerka ili mora tri puta rucno pisati ovaj obrazac.

Ima i rubrika radni staz pa to vjerovatno ja moram provjeriti pa mu reci.

Trebam li ja kopirati sve moje nalaze od pocetka ljecenja i priloziti uz obrazac ili ne?

Hvala unaprijed na odgovorima

1.pdf 180 kB · 3 downloads

Poštovani kada doktor počne pisati na svom kompjuteru u sustavu nema tog OB koliko znam. Može u 2 primjerka jer se samo 2 primjerka predaju u mirovinski a treći je za vas pa si možete i sami kopirati. Znači on taj obrazac ispunjava preko svog sustava i snimi si pa kada završi samo ga isprinta mojoj doktorici trebalo  radnih dana. Radni staž mu vi kažete. Da trebate sve nalaze kopirati i predati uz taj 1-IN kada budete predavali u mirovinski. Da li još radite ili ste u mirovini nekoj ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Skywalker007 je napisao:

 

Poštovani kada doktor počne pisati na svom kompjuteru u sustavu nema tog OB koliko znam. Može u 2 primjerka jer se samo 2 primjerka predaju u mirovinski a treći je za vas pa si možete i sami kopirati. Znači on taj obrazac ispunjava preko svog sustava i snimi si pa kada završi samo ga isprinta mojoj doktorici trebalo  radnih dana. Radni staž mu vi kažete. Da trebate sve nalaze kopirati i predati uz taj 1-IN kada budete predavali u mirovinski. Da li još radite ili ste u mirovini nekoj ?

Ja sam mu donio taj obrazac isprintan(ima prilog u Pdf-u s moga prvoga posta kako izgleda i gdje je taj OB), Trenutno sam nezaposlen

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pa ne znam zašto ste mu to nosili kada on ima taj obrazac u sustavu i on ga pomalo može ispunjavati svaki dan i sve može snimiti na svom sustavu, a kada ga završi samo ga isprinta. Tako ga može uvijek i isprintati i ispraviti ako nešto treba. ja sam kod moje doktorice već to tri puta radio i uvijek uđe na onaj stari i samo nadopunjuje sa novijim podacima tako da mi je to jako brzo riješila zadnji put. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 19 minuta, Skywalker007 je napisao:

Pa ne znam zašto ste mu to nosili kada on ima taj obrazac u sustavu i on ga pomalo može ispunjavati svaki dan i sve može snimiti na svom sustavu, a kada ga završi samo ga isprinta. Tako ga može uvijek i isprintati i ispraviti ako nešto treba. ja sam kod moje doktorice već to tri puta radio i uvijek uđe na onaj stari i samo nadopunjuje sa novijim podacima tako da mi je to jako brzo riješila zadnji put. 

Naglasio sam da je doktor tek poceo raditi i nije iz Hrvatske,ima oko 70 godina te nije upoznat sa nasim protokolom a ja sam se pravio pametan i mislio mu olaksati

uređeno: od Soto
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , Soto je napisao:

Naglasio sam da je doktor tek poceo raditi i nije iz Hrvatske,ima oko 70 godina te nije upoznat sa nasim protokolom a ja sam se pravio pametan i mislio mu olaksati

Ludilo brale!! Bez ljutnje molim!  Doktor koji je tek počeo raditi sa 70 godina  i još nije iz Hrvatske. Ispada da bi doktor sad  prvo trebao odraditi pripravnički staž da bi skužio kako se kod nas radi. Onda mu vi nosite obrasce 1 in koje on vjerovatno  nezna ispuniti pa čete morati ispuniti sami a on samo ovjeriti i potpisati. S takvim doktorom nečete daleko dugurati..🧐

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 sati , huskyCRO je napisao:

Ludilo brale!! Bez ljutnje molim!  Doktor koji je tek počeo raditi sa 70 godina  i još nije iz Hrvatske. Ispada da bi doktor sad  prvo trebao odraditi pripravnički staž da bi skužio kako se kod nas radi. Onda mu vi nosite obrasce 1 in koje on vjerovatno  nezna ispuniti pa čete morati ispuniti sami a on samo ovjeriti i potpisati. S takvim doktorom nečete daleko dugurati..🧐

Doktor je odlican i ima puno radnog iskustva u svojoj zemlji a kod nas je dosao ima par mjeseci

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovo bi trebao priložiti kada sam krajem prošle godine razgovarao sa pročelnicom mog područnog ureda u mirovinskom za onoga tko već prima invalidsku mirovinu i ima trajno rješenje o TO.

Zahtjev tiskanica (1.2)...........(invalidska mirovina/ocjena radne sposobnosti/privremena invalidska mirovina) - Ako se zahtjev za mirovinu podnosi prvi puta, drugi puta ili više NE)
• Obrazac 1-IN x 2 primjerka.......(ovjeren od liječnika OM)
• Medicinska dokumentacija.........(kopije)
• Rješenje TO postotak..................(trajno)


Prije predaje same dokumentacije poželjno je nazvati područni ured svog mirovinskog i provjeriti navedeno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 6 sati , Soto je napisao:

Danas mi je doktro ispunio obrazac i rekao je da prilozim sve nalaze pa me zanima sta jos trebam predati u mirovinsko?

Trebao bi potvrdu o statusu branitelja-dragovoljca, potvrdu o broju dana u borbenom sektoru i mislim da je to sve. Potvrdu o broju dana u borbenom sektoru vadiš u županijskom uredu ministarstva branitelja odmah dobiješ, a potvrdu o statusu branitelja-dragovoljca mislim u uredu za obranu. Pošto si rekao da si nezaposlen koliko ti imaš godina i koliko godina staža imaš otprilike, mislim da to isto gledaju sad kada budeš išao na procjenu preostale radne sposobnosti a to su neki od uvjeta za invalidsku kumulirane mirovinu prema zakonu o braniteljima.

uređeno: od Skywalker007
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na 12. 02. 2022. at 9:47, Skywalker007 je napisao:

Poštovani kolega Nixon1973, ako mi možeš ovdje napisati što je kolegica iz pu saznala kako se prebacuje naš policijski čin u vojni, ja još uvijek pokušavam pohvatati njihovo mišljenje...Hvala. 

P R A V I L N I K

o odnosu policijskih zvanja

prema činovima pripadnika Oružanih  snaga Republike Hrvatske radi

utvrđivanja vrijednosnog boda

 

Članak 7.

Za potrebe utvrđivanja vrijednosnog boda iz članka 4. ovog Pravilnika, ministar unutarnjih poslova će pripadniku Ministarstva iz članka 3. ovog Pravilnika i kojemu je, zbog prava na invalidsku mirovinu na temelju djelomičnog ili potpunog gubitka radne sposobnosti kao posljedice ranjavanja, ozljede, zatočeništva u logoru, bolesti, pogoršanja bolesti, odnosno pojave bolesti zadobivene u obrani suvereniteta Republike Hrvatske prestao radni odnos, a koji je stekao policijsko zvanje:

Snimka zaslona 2022-02-10 093920 zadnja.png

Znaci otišao sam u PU i kolegica je ispred mene zvala u Zg. Ona je potvrdila da imam pravo samo nije rekla da li ide 1 ili 2 čina na moje zvanje. To smo više puta komunicirali na forumu da to vrijedi samo dok si u službi, dok mi je na mirovinskom potvrdeno da imam pravo na zvanje koje sam imao u službi ako sam umirovljen. Već sam bio postavio br. Tel gdje se to može provjerit u Zg. Ja još nisam zvao jer nisam došao u tu fazu mog slučaja, ali hoću. U koliko želiš to provjerit br.tel ti je 01 61 22 265. To je broj koji je kolegica zvala. Eto ako zoveš prije mene i dobiješ neko saznanje možeš ovde javit.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

upravo sad, Skywalker007 je napisao:

Hvala ti puno, ja čekam sad rješenje o zvanju pa ću biti pametniji ali mislim da ću i nazvati čisto da pitam kako oni to odlučuju

Snimka zaslona 2022-02-10 092339.png

Snimka zaslona 2022-02-10 093920 zadnja.png

Gle kolega to ti se znaci određuje u Zg. Mislim da se tu ništa nije promijenilo od tog famoznog Pravilnika iz 2015 g. Govorim to zato jer Zakona nije bilo dugo,pa svi koji su imali hrvi odavno su riješili svoju mirovinu. Ova kolegica je blago rečeno ostala u nevjerici, i rekla mi da je zadnjeg sa statusom vidila prije 8 god. Znaci moje misljenje je da je to taj Pravilnik i da nema drugi, ali da kupi prašinu u ladici. Nitko ne ide za tim da netko u uniformi još radi, a da može imat trajno Rvi

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Tako je nekako bilo i kod mene u pu ali znam ih još par koji rade ali imaju lijepa mjesta pa im se ne žuri. Da zvanje se određuje u mup zg pa šalju u pu i doma. Da to je taj zadnji pravilnik iz 2015. jer je kolega dobio rješenje o zvanju 2020. pa sam onda shvatio da se taj koristi nakon onoga iz 2006. Uglavnom to sam i ja nekako shvatio ako ideš iz službe s hrvi iaš 2 čina više a ako si u mirovini onda samo ide tvoje osobno zvanje jednostavno rečeno. Svakako ću još nazvati i pitati ali mislim da je to sad tako. Hala puno i ugodna noć. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 minuta, Skywalker007 je napisao:

Tako je nekako bilo i kod mene u pu ali znam ih još par koji rade ali imaju lijepa mjesta pa im se ne žuri. Da zvanje se određuje u mup zg pa šalju u pu i doma. Da to je taj zadnji pravilnik iz 2015. jer je kolega dobio rješenje o zvanju 2020. pa sam onda shvatio da se taj koristi nakon onoga iz 2006. Uglavnom to sam i ja nekako shvatio ako ideš iz službe s hrvi iaš 2 čina više a ako si u mirovini onda samo ide tvoje osobno zvanje jednostavno rečeno. Svakako ću još nazvati i pitati ali mislim da je to sad tako. Hala puno i ugodna noć. 

Na ovi broj se sigurno to može provjerit i to je par min tel.razgovora. Ja još nisam zvao jer ništa nisam predao,  iako me kopka odgovor. Eto zajedno smo jači u ovome. Netko ima 1 a netko drugu info pa tako svakako pomažemo nama i svima drugima koje to očekuje. Drz se frende i samo jako.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovane kolege branitelji zanima me da li netko zna ako se budem žalio na rješenje mirovinskog u svezi kumulirane mirovine na omjer rat-mir tj. vještačenje da li žalba ide samo na drugostupanjsku komisiju viših vještaka Mihanovićeva ZOSI ili ide i u  Mihanovićevu ZOSI pa u Ministarstvo branitelja.  Čitam tu novu metodologiju vještačenja branitelja pa vidim kada sa predao za novu mirovinu da  ide prvo u ZOSI prvostupanjsku pa u ministarstvo branitelja na reviziju ali za žalbu na drugostupanjsku nisam shvatio. Hvala. 

uređeno: od Skywalker007
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Danas predao papire u mirovinsko:

 Zahtjev tiskanica (1.2)...........(invalidska mirovina/ocjena radne sposobnosti/privremena invalidska mirovina) - Ako se zahtjev za mirovinu podnosi prvi puta, drugi puta ili više NE)
• Obrazac 1-IN x 3 primjerka.......(ovjeren od liječnika OM)
• Medicinska dokumentacija.........(originali obavezno) sto mi nije bilo svejedno predati
• Rješenje TO postotak..................(trajno)

Potvrdu o statusu branitelja-dragovoljca,

Potvrdu o broju dana u borbenom sektoru

Kopija osobne iskaznice

Radna knjižica

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani Soto, sve isto predao kao i vi samo što mi je doktorica rekla nikada i nikome ne davati originale medicinske dokumentacije a pogotovo ne u mirovinskom jer pola izgube, pa sam ja sve skenirao i printao kada sam predavao u mirovinskom i još tamo gospođa pita zašto predajem originale rekao sam da su kopije, pa su oni poslali za ZOSI i sve je bilo uredu, prošlo je 6 mjeseci još čekam novo  rješenje. Zvao sam mirovinski pa kažu da se čeka od 8 do 12 mjeseci, a sad zbog puno samoizolacija djelatnika i do 16 mjeseci.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 13 sati , Skywalker007 je napisao:

Poštovani Soto, sve isto predao kao i vi samo što mi je doktorica rekla nikada i nikome ne davati originale medicinske dokumentacije a pogotovo ne u mirovinskom jer pola izgube, pa sam ja sve skenirao i printao kada sam predavao u mirovinskom i još tamo gospođa pita zašto predajem originale rekao sam da su kopije, pa su oni poslali za ZOSI i sve je bilo uredu, prošlo je 6 mjeseci još čekam novo  rješenje. Zvao sam mirovinski pa kažu da se čeka od 8 do 12 mjeseci, a sad zbog puno samoizolacija djelatnika i do 16 mjeseci.

Ne budi mi problem  pozvao mirovinsko i zamolio ako mogu predati kopije mjesto originala pa cemo sada vidjeti.Je li moguce da se ceka toliko dugo na rjesenje.Ja sam cuo par mjeseci da se maksimalno ceka vjestacenje

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , Soto je napisao:

Ne budi mi problem  pozvao mirovinsko i zamolio ako mogu predati kopije mjesto originala pa cemo sada vidjeti.Je li moguce da se ceka toliko dugo na rjesenje.Ja sam cuo par mjeseci da se maksimalno ceka vjestacenje

Pa samo vještačenje čak bude i brzo za nekih mjesec do 2, onda ide na reviziju u ministarstvo branitelja mjesec do 2, najduže se čeka rješenje o zvanju iz MORH ili  MUP nekih 2 do 3 mjeseca i onda pisanje rješenje mirovinsko nekih 2 mjeseca. Evo meni sad prošlo nekih 6 mjeseci još čekam. Kolega je prošle godine čekao 10 mjeseci a vidjet ću koliko ću ja još čekati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo da na dopunim da 

Na 28. 02. 2022. at 17:35, Soto je napisao:

Danas predao papire u mirovinsko:

 Zahtjev tiskanica (1.2)...........(invalidska mirovina/ocjena radne sposobnosti/privremena invalidska mirovina) - Ako se zahtjev za mirovinu podnosi prvi puta, drugi puta ili više NE)
• Obrazac 1-IN x 3 primjerka.......(ovjeren od liječnika OM)
• Medicinska dokumentacija.........(originali obavezno) sto mi nije bilo svejedno predati
• Rješenje TO postotak..................(trajno)

Potvrdu o statusu branitelja-dragovoljca,

Potvrdu o broju dana u borbenom sektoru

Kopija osobne iskaznice

Radna knjižica

Da nadopunim da jos traze ratni put i to original

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Soto je napisao:

Evo da na dopunim da 

Da nadopunim da jos traze ratni put i to original

Ja sam predao kopiju jer original nikada od nikoga nisam ni dobio, a kopiju sam dobio kada sam predao za hrvi u uredu za branitelje pa su oni službeno tražili i onda su mi dali kopiju da pogledam da li je sve upisano kako treba.

uređeno: od Skywalker007
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...
Dana 10. 02. 2021. u 14:50, Skywalker007 je napisao:

Poštovani kolege branitelji, otvaram ovo temu radi lakšeg snalaženja u proceduri kada dobijete HRVI TRAJNO. Molim sve koji su dobili HRVI TRAJNO da objasne nama koji još nismo što slijedi dalje. Neki moji prijatelju su dobili pa su mi objasnili ali ovako iz prve ruke je bolje da saznamo daljnji postupak kao i postupak kada se počne primjenjivati novi Zakon o braniteljima. Hvala vam na vremenu.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovanje, recite mi netko tko je prošao slično,ovako imam 30 posto vojnog i 70 posto civilnog opća trajna nesposobnost upravo sam danas bio u zg mihanovićeva 3,i tamo mi je rečeno 60 posto ,idite kući i čekajte rješenje, sada mi je mirovina 2879 kn ,dali taj postotak od60 posto ima utjecaja na povećanje mirovine, hvala 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , Skywalker007 je napisao:

Mogu vam objasniti kada mi napišete za što ste bili u Mihanovićevoj da li ste išli i dobili 60% HRVI ili ste išli povećavati ovaj dio opće nesposobnosti za rad s 30% uzrokovan ratom na 60%, jeste se žalili na to rješenje od 30-70.  

Kako je to čudno. Ideš na komisiju a ne znaš zbog čega si bio tamo. I što su vještaci odlučili. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

dali mi netko može dati savjet: 

dobio sam hrvi status 30 % trajno, čekam drugostupanjsko riješenje. Ove godine ću navršiti 56 godina. U radnim odnosu sam, van vojske.

Dragovoljac, pripadnik gardijske brigade, 1060 dana borbeni sektor i imam radni staž u njemačkoj oko 5 godina prije 1990 ostvareno, nakon rata sam se skinuo zaposlijo se. Imam 26 godine radnog staža bez beneficije i radni staz u njemačkoj. 

Ukratko, zdravstveno stanje mi je jako narušeno. Trenutno sam na bolovanju. Neznam što učiniti, ovaj rad me uništava, najrađe bi sve razbio, kad ne popijem sve ljekove, a kad ih popijem, nisam za ništa. Imam i fiziča oboljenja. 

Kakva bi mi mirovina izgledala ako bi sada pokrenuo postupak za odlazak u za mene, najpovoljniju mirovinu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani Akiko,

umoran sam od ovakvih pitanja u kojima nema svih potrebnih podataka za kvalitetan odgovor.

Njemačka mirovina vas pripada za rad u Njemačkoj.

Uz izmišljeni prosječni vrijednosni bod (pvb) za ukupni radni staž od 0,0001 braniteljske invalidske mirovine bi izgledale minimalno ovako:

Izracun mirovine.jpg

Akiko Braniteljske invalidske mirovine.makroenabled.xlsm

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Upravo tako, poštovani Akiko, inozemnu mirovinu tražite prema propisima države gdje ste radili. Takva mirovina Vam može biti skoro istog iznosa kao naša mirovina, samo priznavanje prava i primanje iste mislim da je sa 60 i nešto godina.

Niste ni pokušali saznati Vaš prosječni vrijednosni bod (pvb) za ukupni radni staž ?

uređeno: od prof
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 10 sati , prof je napisao:

Upravo tako, poštovani Akiko, inozemnu mirovinu tražite prema propisima države gdje ste radili. Takva mirovina Vam može biti skoro istog iznosa kao naša mirovina, samo priznavanje prava i primanje iste mislim da je sa 60 i nešto godina.

Niste ni pokušali saznati Vaš prosječni vrijednosni bod (pvb) za ukupni radni staž ?

Kao dijete sam morao otići s roditeljima, koji su otišli raditi u drugu zemlju. Svaku godinu smo dolazili vamo. Tako sam i ja morao tamo raditi, jedva pet godina. Moji su se vratili zbog starosti, a ja potom isto kad je rat ovdje zapoćeo. Što se toga tiće, slabo ili nikakvu mirovinu iz inozemstva mogu ovdje očekivati.

 

A moj prosječni vrijednosni bod je 0,6787 (1/2)  -  ovako mi piše.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Akiko je napisao:

A moj prosječni vrijednosni bod je 0,6787 (1/2)  -  ovako mi piše.

 

Poštovani Akiko,

uz taj pvb za ukupni radni staž slike Vam prikazuju iznose potencijalnih invalidskih braniteljskih mirovina sa priznatih 20 i 30 % vojnog djela mirovine.

Što je sa osobnim ili ustrojbenim činom radnog mjesta koja ste obnašali tijekom Domovinskog rata ?

Obavezno posebno zatražite priznavanje strane mirovine (u zemlji u kojoj ste radili ) kad navršite godine života za istu, možda se iznenadite iznosom iste.

20 % Izracun mirovine.jpg

30 % Izracun mirovine.jpg

Akiko Braniteljske invalidske mirovine.makroenabled.xlsm

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Što je sa osobnim ili ustrojbenim činom radnog mjesta koja ste obnašali tijekom Domovinskog rata ?

Ja sam bio vojnik - strijelac.

Saznao sam inozemna mirovina, ako je i dobijem oko 100 eura. Prije manje. I to tek od moje navršene 65. god. života. 

Ne mogu više ovaj ritam zdravstveno podnositi na poslu. Ne znam što učiniti, trpiti još ca. 4 godine, pa u prijevremen. mirovinu za branitelje (pitanje je kolika bi bila) ili

ići u invalidsku mirovinu opću. A to bi značilo bolovanje duže i liječenje. I odlazak na IK.

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 15 minuta, Akiko je napisao:

Što je sa osobnim ili ustrojbenim činom radnog mjesta koja ste obnašali tijekom Domovinskog rata ?

Ja sam bio vojnik - strijelac.

Saznao sam inozemna mirovina, ako je i dobijem oko 100 eura. Prije manje. I to tek od moje navršene 65. god. života. 

Ne mogu više ovaj ritam zdravstveno podnositi na poslu. Ne znam što učiniti, trpiti još ca. 4 godine, pa u prijevremen. mirovinu za branitelje (pitanje je kolika bi bila) ili

ići u invalidsku mirovinu opću. A to bi značilo bolovanje duže i liječenje. I odlazak na IK.

 

 

 

 

 

 

 

Vidim da ste 2 puta bili na komisiji za hrvi i da ste dobili 30% pretpostavljam privremeno. Kad ste bili zadnji put na toj komisiji, jer je po novom sada privremeno smanjeno na 1 godinu nakon toga će te dobiti za stalno. Nakon toga vas liječnik obiteljske medicine s 1-IN obrascem preko HZMO šalje na vještačenje preostale radne sposobnosti kojom prilikom vam se određuje da li je nastala profesionalna ili opća nesposobnost i omjer rat-mir, i kada HZMO dobije vaše zvanje dobijete rješenje o kumuliranoj invalidskoj mirovini prema ZOPHBDR.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ma neee, ukupno sam bio 3 puta. Prvi 2 puta privremeno 20% u trajanju jedne godine.  Treci put su mi dali 30% - trajno. I to prvostupanjsko misljenje ide u Zagreb na drugostupanjsko.Veliko pitanje, sto ce oni odluciti. Njihovo misljenje se dalje u Minist.branitelja, pa meni.

Dakle, nemam jos to rijesenje.

12/2018 sam na duzi nagovor svog psihijatra predao zahtjev za hrvi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 8 sati , Akiko je napisao:

Ma neee, ukupno sam bio 3 puta. Prvi 2 puta privremeno 20% u trajanju jedne godine.  Treci put su mi dali 30% - trajno. I to prvostupanjsko misljenje ide u Zagreb na drugostupanjsko.Veliko pitanje, sto ce oni odluciti. Njihovo misljenje se dalje u Minist.branitelja, pa meni.

Dakle, nemam jos to rijesenje.

12/2018 sam na duzi nagovor svog psihijatra predao zahtjev za hrvi.

Ako ste dobili 30% za stalno s prvostupanjske ide direktno u Ministarstvo branitelja jer su oni revizorno tijelo i obično se slože s prvostupanjskim mišljenjem s takvim postotkom, bar je bilo tako do sad koliko pratim. Uglavnom na dobrom putu ste i ide to svojim tokom. Nakon toga obrazac 1-IN pa polako vještačenje za kumuliranu invalidsku mirovinu prema ZOPHBDR.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Neznam, Skywalker007, kako sam ja to uprao, da mi predmet ide još jednom ide u Zagreb. No, bolje tako. 

Onda nebi ni trebao toliko dugo cekati. 

Početkom veljače mi je doktorica otvorila bolovanje nevezano za ptsp - tegobe. Tu sam otišao na razne pretrage i dobio hrpu dotadnih tableta za piti. Ili iči pod nož. Tako je specijalist rekao. A nemogu fizički više tako raditi zbog te bolesti. Moja doktorica opće prakse mi je rekla da se vratim raditi i tražim od poslodavca da me uputi na medicinu rada? Već sam bio rekao poslovođi kakvo bi mi dao lakše radno mjesto, Što nije moguće. On bi mene premjestio u jednu udaljenu filijalu, samo da mi se riješi. 

Pet godina radim u toj firmi. Nisam nikad ništa slično tražio. Nisam im ništa rakao o mojim oboljenjima. Sami su često zaključili da sam "Bolestnik" što nekako istina, ali je i uvjrijedljivo.

Suzdržim se uz pomoć tableta od reagiranja na najgori način, neznam dokle mogu. I još mnogo toga, ali ovo postaje roman, pa ču skratiti priču. Cudim se kako mi nisu otkaz dali, najavio je ovaj poslovođa par puta. 

U međuvremenu sam zboj ptsp na bolovanju.

Moje pitanje je, zbunjen sam, dali da tražim od poslovođe da me šalje zbog ove dodaten bolesti na medicinu rada ili je za mene bolje ako mi doktorica Op ispuni obrazac 1-N i šalje me na IK?  Dali moram isto onda biti ukupno 6 mjeseci na bolovanju?

Oprostite, kaos mi je u glavi. A kako nemam 100% plaćeno bolovanje, te dvoje punoljetne dijece dohraniti i jednome dijelom i studiranje financirati + rate. A mislim, da moji suborci vrlo dobro znaju, kako je to.

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Akiko je napisao:

Neznam, Skywalker007, kako sam ja to uprao, da mi predmet ide još jednom ide u Zagreb. No, bolje tako. 

Onda nebi ni trebao toliko dugo cekati. 

Početkom veljače mi je doktorica otvorila bolovanje nevezano za ptsp - tegobe. Tu sam otišao na razne pretrage i dobio hrpu dotadnih tableta za piti. Ili iči pod nož. Tako je specijalist rekao. A nemogu fizički više tako raditi zbog te bolesti. Moja doktorica opće prakse mi je rekla da se vratim raditi i tražim od poslodavca da me uputi na medicinu rada? Već sam bio rekao poslovođi kakvo bi mi dao lakše radno mjesto, Što nije moguće. On bi mene premjestio u jednu udaljenu filijalu, samo da mi se riješi. 

Pet godina radim u toj firmi. Nisam nikad ništa slično tražio. Nisam im ništa rakao o mojim oboljenjima. Sami su često zaključili da sam "Bolestnik" što nekako istina, ali je i uvjrijedljivo.

Suzdržim se uz pomoć tableta od reagiranja na najgori način, neznam dokle mogu. I još mnogo toga, ali ovo postaje roman, pa ču skratiti priču. Cudim se kako mi nisu otkaz dali, najavio je ovaj poslovođa par puta. 

U međuvremenu sam zboj ptsp na bolovanju.

Moje pitanje je, zbunjen sam, dali da tražim od poslovođe da me šalje zbog ove dodaten bolesti na medicinu rada ili je za mene bolje ako mi doktorica Op ispuni obrazac 1-N i šalje me na IK?  Dali moram isto onda biti ukupno 6 mjeseci na bolovanju?

Oprostite, kaos mi je u glavi. A kako nemam 100% plaćeno bolovanje, te dvoje punoljetne dijece dohraniti i jednome dijelom i studiranje financirati + rate. A mislim, da moji suborci vrlo dobro znaju, kako je to.

 

 

Pretpostavljam da ste u jako teškoj poziciji zbog zdravstvenog stanja iz iskustva vam mogu reči da svakako morate biti na bolovanju do daljneg prije invalidske komisije napraviti pregled doc. medicine rada radi ocjene radne sposobnosti bitan je i njegov nalaz kod procjene invalidnosti. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Poštovani,

molim pomoć!

Naime, u ratu sam obnašao funkciju zapovjednika samostalne pristožerne postrojbe te načelnika veze na različitim pozicijama ( brigada, zborno područje). Imam čin poručnika, ali formacijsko mjesto je zahtijevalo viši čin. Dobio sam informaciju da bi mi vojna mirovina bila nešto veća od civilne i da se pri izračunu  iste gleda formacijsko mjesto. Uputio sam dopis Ministarstvu obrane te su isti odgovorili da ne raspolažu podacima o mom formacijskom mjestu. Kome se obratiti? Navodim da imam originalne Zapovjedi za postavljanje za obnašanje određenih funkcija . Netko navodi da se gleda samo čin? Što je relevantno?

Hvala svima unaprijed!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani, vaš vojni čin odnosno zvanje ustrojbenog mjesta je jedan od parametara za izračun invalidske kumulirane mirovine prema zakonu o braniteljima. Da vas prvo pitam da li vi idete u invalidsku ili starosnu mirovinu prema zakonu o braniteljima ? 

Snimka zaslona 2022-04-21 203427.png

uređeno: od Skywalker007
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani Sky,

naš kolega je korisnik invalidske mirovine - opća nesposobnost po ZOMO, a upravo je dobio trajni status HRVI i ide prema ostvarenju braniteljske invalidske mirovine. Zato mu je važno doći do potvrde o činu za ustrojbeno mjesto koje je obnašao u Domovinskom ratu jer je isti bio veći od osobnog čina poručnik.

uređeno: od prof
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 6 sati , umirovljenik2 je napisao:

Poštovani profesore, 

Puno hvala na prethodnim odgovorima te molim još jedan odgovor!

Da li mi se omjer mirovine rat-mir računa temeljem ovih 20% dobivenih statusom HRVI ili ide na neko drugo Povjerenstvo?

Hvala puno

Poštovani, tih 20 % HRVI vam određuje osobnu invalidnini, mislim da je nekih 115 kn ako nisu nešto povećali nisam pratio zadnjih mjeseci. Omjer rat-mir za novi izračun mirovine vam je poseban postupak određivanja radne sposobnosti, ali koliko vidim u svim slučajevima ako imate 20 hrvi onda vam i odrede 20 rat i 80 mir.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 27. 04. 2022. u 23:33, Skywalker007 je napisao:

Poštovane kolege branitelji, da li se netko žalio na rješenje o mirovini na onaj dio u kojoj vam je određen  omjer rat 20 - mir 80 ili 30-70 i da li ste dobili odgovor na žalbu tj.novo rješenje. Molim vas iskustva hvala.

Evo ja,

Dobio sam omjer rat 20 - mir 80 pa reko da vidimo

Napisao sam žalbu na prvo rješenje o mirovini, nakon toga nazvala me gospodična iz mirovinskog koja je radila na izračunu i savjetovala da napišem izjavu da povlačim žalbu pošto bi ta žalba zaustavila rješenje o izračunu i isplatu mirovine jer žalbeni postupak može potrajati malo duže.

Savjetovala me je da žalbu podnesem na rješenje (3. rješenje) koje ću dobiti nakon izračuna, a to rješenje još nisam dobio, to je bilo u 12 mjesecu prošle godine, kad mi je i krenula isplata mirovine.

Da li to treće rješenje uopće postoji?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , D kao Damien je napisao:

Evo ja,

Dobio sam omjer rat 20 - mir 80 pa reko da vidimo

Napisao sam žalbu na prvo rješenje o mirovini, nakon toga nazvala me gospodična iz mirovinskog koja je radila na izračunu i savjetovala da napišem izjavu da povlačim žalbu pošto bi ta žalba zaustavila rješenje o izračunu i isplatu mirovine jer žalbeni postupak može potrajati malo duže.

Savjetovala me je da žalbu podnesem na rješenje (3. rješenje) koje ću dobiti nakon izračuna, a to rješenje još nisam dobio, to je bilo u 12 mjesecu prošle godine, kad mi je i krenula isplata mirovine.

Da li to treće rješenje uopće postoji?

Dobio si rješenje o omjeru 20 /80 i po pravnom lijeku si se žalio. To je u redu. Zatim su Te nazvali i rekli da povućeš tužbu koja bi mogla dobrano oduljiti izračun. Po mom mišljenju ( volio ih da me se ispravi ako griješim), nisi trebao povlačiti žalbu, jer je žalba na omjer a izračun je " posljedica" nove mirovine. mogao si čekati do kraja jer predpostavljam da imaš prihode.ja bih da sam na Tvojem mjestu čekao ishod žalbe. rješenje koje čekaš je rješenje o novom izračunu.moži ćeš se samo žaliti na izračun.zamoli štovanog profesora da Ti izračuna mirovinu pa ćeš moći staviti usporedni izračun sa mirovinskim. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 27. 04. 2022. u 23:33, Skywalker007 je napisao:

 

 

Sve oke buda, pokušavam obrisati odgovor a ne znam kak, pa je ostalo ovo

Samo mi je rekla da se žalim na rješenje koje ću dobiti nakon izračuna, a koje još nisam dobio, a prošlo je već 5 mjeseci

 

uređeno: od D kao Damien
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani Damien, mišljenja sam da ste se trebali žaliti na omjer rat-mir ukoliko imate odgovarajuću medicinsku dokumentaciju iz koje  proizlazi da je bolest posljedica rata (bez nekih drugih oboljenja) iz prostog razloga što se na temelju tog omjera i rješenja LP izračunava visina Vaše mirovine, dakle žalite se na odluku liječničkog povjerenstva,  koje kad postane pravomoćno ne podliježe promjenama bez dodatne liječničke dokumentacije.

Žalbom na rješenje o izračunu  mirovine, možete samo ispraviti eventualno pogrešan izračun na osnovu već poznatih podataka (god. staža. osobni bod...).

Ovo je moje mišljenje, a u praksi se možda i događa drukčije pa ako netko ima iskustva moglo bi koristiti.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , D kao Damien je napisao:

 

Sve oke buda, pokušavam obrisati odgovor a ne znam kak, pa je ostalo ovo

Samo mi je rekla da se žalim na rješenje koje ću dobiti nakon izračuna, a koje još nisam dobio, a prošlo je već 5 mjeseci

 

Mislim da znam o kakvom rješenju se radi, u tom vašem prvom rješenju vam piše da će se posebnim rješenjem odlučiti o iznosu i početku isplate mirovine pa bi vi žalbom samo odgađali isplatu nove mirovine. Ja sam dobio već neku razliku i isplatu nove mirovine jer sam u rješenju dobio kolika će mi biti mirovina i od kada se priznaje nova mirovina. Međutim žalio sam se na omjer rat-mir, pa me zanima da li je netko već bio na komisiji u središnjem uredu u svezi žalbe.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 11 sati , D kao Damien je napisao:

Evo samo pitanje, da li postoje dva ili tri rješenja o mirovini, znači, rješenje-izračun-rješenje ili samo rješenje-izračun?

Eto, sretno svima koji ste u bilokojem postupku!

Jesi ti već bio u mirovini pa ti je ovo novi izračun ili prvi put s posla ideš u mirovinu. Mislim da postoji prvi puta rješenje pa ćeš naknadno dobiti rješenje na kojem će biti detaljno opisan izračun. A ako ti je tako rekla pravnica iz mirovinskog oni imaju zakon o općem upravnom postupku načelo pomaganja stanci u postupku tako da mislim da ćeš dobiti. 

uređeno: od Skywalker007
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bok, poštovanje,

mene zanima sljedeće: dobio sam 30 % HRVI. U radnom odnosu sam još, van vojske. Zbog bolesti sam bio nedavno par mjeseci na bolovanju. Pokrenuo bi zahtjev za umirovljenje. 

Doktorica me hoće slati nevezano za HRVI na procijenu radne sposobnosti.

Moje pitanje je: Ako imam 30% nesposobnosti od rata, što nije onda 70% radne sposobnost mir?! Ili kako to ide?

Molim da mi upućeni daju savjet, hvala!

I još, moram li biti 6 mjeseci na bolovanju, da bi me doktorica opće prakse uputila na Invalidsku komisiju? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 11. 05. 2022. u 13:49, Akiko je napisao:

Pokrenuo bi zahtjev za umirovljenje. 

Doktorica me hoće slati nevezano za HRVI na procijenu radne sposobnosti.

ako te doktorica želi slati na procijenu radne sposobnosti ,onda je to u skladu tvoje želje da ideš u mirovinu.....

obavezno moraš priložiti i hrvi tako da mirovinski vještak odmah određuje dio u svezi rata

Dana 11. 05. 2022. u 13:49, Akiko je napisao:

Moje pitanje je: Ako imam 30% nesposobnosti od rata, što nije onda 70% radne sposobnost mir?! Ili kako to ide?

30% je invalidnost i ne mora biti toliki vojni dio..........može biti npr 20% u svezi rata ,a 80 nije.........a može biti i 50% u svezi rata ili  bilo koji drugi omjer pa čak i 100% u svezi rata...........ali tedencija je da je u zadnje vrijeme postotak u svezi rata što manji.....

Dana 11. 05. 2022. u 13:49, Akiko je napisao:

I još, moram li biti 6 mjeseci na bolovanju, da bi me doktorica opće prakse uputila na Invalidsku komisiju? 

ne

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , Sonny je napisao:

Zanima me, dali netko zna na temelju kojeg zakona ili podzakonskog akta mirovinsko određuje vojni dio invalidnosti i civilni dio za određivanje mirovine kod odlaska u mirovinu kao HRVI?

Poštovani Sonny, navedeni odnos ne određuje HZMO, nego Zavod za vještačenje nakon (za tu svrhu) provedenog postupka vještačenja.

HZMO samo donosi Rješenje temeljem rezultata vještačenja (Nalaza i mišljenja), a sukladno svrsi za koju je isto provedeno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 sati , Sonny je napisao:

Zanima me, dali netko zna na temelju kojeg zakona ili podzakonskog akta mirovinsko određuje vojni dio invalidnosti i civilni dio za određivanje mirovine kod odlaska u mirovinu kao HRVI?

 

Zahvaljujem.

Za taj omjer nema pravilnika tj. ja ga nikada i nigdje nisam vidio a nisam niti od nekoga čuo da postoji. Vještak samostalno određuje omjer u zadnje vrijeme onoliki postotak koji je i HRVI. Ako je HRVI 20% stalno prilikom odlaska u mirovinu vještak vještači radnu sposobnost i omjer 20 % u obrani suvereniteta a 80 % izvan toga 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 18. 05. 2022. u 14:15, Skywalker007 je napisao:

Za taj omjer nema pravilnika tj. ja ga nikada i nigdje nisam vidio a nisam niti od nekoga čuo da postoji. Vještak samostalno određuje omjer u zadnje vrijeme onoliki postotak koji je i HRVI. Ako je HRVI 20% stalno prilikom odlaska u mirovinu vještak vještači radnu sposobnost i omjer 20 % u obrani suvereniteta a 80 % izvan toga 

Kolega Sky mom frendu pripadniku Tigrova, Pauka i Spec.Policije ima trajan Hrvi 30 %.  Omjer koji je dobio opca 20-80% . Nema to veze s ničim 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 18. 05. 2022. u 14:15, Skywalker007 je napisao:

Za taj omjer nema pravilnika tj. ja ga nikada i nigdje nisam vidio a nisam niti od nekoga čuo da postoji. Vještak samostalno određuje omjer u zadnje vrijeme onoliki postotak koji je i HRVI. Ako je HRVI 20% stalno prilikom odlaska u mirovinu vještak vještači radnu sposobnost i omjer 20 % u obrani suvereniteta a 80 % izvan toga 

ja imam 20% trajno 100% obrana suvereniteta , opća nesposobnost  ..ništa civilno 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , Skywalker007 je napisao:

Poštovani taj omjer 100% u obrani suvereniteta ste dobili odmah 2009 kada ste išli u mirovinu ili ste dobili manje pa ste išli na povećavanje kasnije. 

na drugostupanjskoj komisiji ..prvostupanjska mi je dodjelila 20% rat , 80% civilno...a Taborsky na drugostupanjskoj poništio riješenje iz Siska i dobio to što sam naveo .Sve je bilo 2009 god i prvostupanjska i drugostupanjska 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Čitajući ovu temu morao sam odgovoriti, molim bez ljutnje.

1. Molim Vas naučite razliku  invalidnosti i invaliditeta.

2. Pročitajte uredbu o metodologiji vještačenja, NN 67/2017, 56/2018 itd. Nakon toga će svima biti jasnije, naravno ako ste prije toga pročitali zakon o ZOMO-u i zakon o HRBraniteljima. Poanta svega je: a) ako si u mirovini po ZOMO-u samo na osnovu PTSP-a i sad si dobio HRVI, gdje ti je glavna bolest PTSP, koja je umanjila tvoju radnu nesposobnost i dobio si mirovinu a nemaš druge bolesti koje su utjecale na tvoju radnu nesposobnost, onda je to 100% vojno. b) ako sad ideš u mirovinu sa HRVI i imaš drugih bolesti, koje mogu utjecati na radnu nesposobnost onda se pomiri sa omjerom.

Poanta: svi koji su u mirovini na osnovu PTSP-a,po ZOMO-u,  prije dobivanja Hrvi-a, slobodno ako nisu zadovoljni neka preko odvetnika idu na žalbu i tužbu. Ostali nemaju puno šanse.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 22. 05. 2022. u 14:31, finika je napisao:

Čitajući ovu temu morao sam odgovoriti, molim bez ljutnje.

1. Molim Vas naučite razliku  invalidnosti i invaliditeta.

2. Pročitajte uredbu o metodologiji vještačenja, NN 67/2017, 56/2018 itd. Nakon toga će svima biti jasnije, naravno ako ste prije toga pročitali zakon o ZOMO-u i zakon o HRBraniteljima. Poanta svega je: a) ako si u mirovini po ZOMO-u samo na osnovu PTSP-a i sad si dobio HRVI, gdje ti je glavna bolest PTSP, koja je umanjila tvoju radnu nesposobnost i dobio si mirovinu a nemaš druge bolesti koje su utjecale na tvoju radnu nesposobnost, onda je to 100% vojno. b) ako sad ideš u mirovinu sa HRVI i imaš drugih bolesti, koje mogu utjecati na radnu nesposobnost onda se pomiri sa omjerom.

Poanta: svi koji su u mirovini na osnovu PTSP-a,po ZOMO-u,  prije dobivanja Hrvi-a, slobodno ako nisu zadovoljni neka preko odvetnika idu na žalbu i tužbu. Ostali nemaju puno šanse.

misliš tako bi trebalo biti?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 22. 05. 2022. u 12:20, pop84 je napisao:

na drugostupanjskoj komisiji ..prvostupanjska mi je dodjelila 20% rat , 80% civilno...a Taborsky na drugostupanjskoj poništio riješenje iz Siska i dobio to što sam naveo .Sve je bilo 2009 god i prvostupanjska i drugostupanjska 

meni sve obrnuto, 20-80 civilno-rat na prvostupanjskoj i taborski srezao na nulu. napisao je da nisam bio dovoljno dugo u ratu i nisam preživio dovoljno traumatskih iskustava da mi ptsp poveže s ratom.

potvrdio sud. 

a ja 1666 dana borbenog sektora, 1400 u specijalnoj policiji, hrvi, dobrovoljac i 2x ranjen.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 22. 05. 2022. u 14:31, finika je napisao:

Poanta: svi koji su u mirovini na osnovu PTSP-a,po ZOMO-u,  prije dobivanja Hrvi-a, slobodno ako nisu zadovoljni neka preko odvetnika idu na žalbu i tužbu. Ostali nemaju puno šanse.

Prema mojem shvaćanju, koje ne mora biti točno, svima koji već imaju ostvarenu invalidsku mirovinu po općem propisu (propisi HZMO), po dobivanju Rješenja o mirovini i početkom isplate mirovine (nakon isteka roka za žalbu) ne mogu po proteku istog roka ulagati žalbu na to isto Rješenje. Odnosno, mogu, ali...

Isto tako je i s podizanjem tužbe. Tužba je moguća nakon uložene Žalbe na prvostupanjsko Rješenje i donošenja drugostupanjskog Rješenja, ali pod uvjetom da je pravodobna. Tužba je dakle protiv drugostupanjskog Rješenja. Dočim se prima mirovina, za pretpostaviti je kako je  i ovaj rok istekao.

Svi oni koji su u invalidskoj mirovini po općem propisu, a stekli su naknadno trajni status HRVI, mogu (pojednostavljeno)  zatražiti novi izračun mirovine i isplatu povoljnije. U tom slučaju slijedi i novo vještačenje za određivanje odnosa rat/mir (kolokvijalni izraz), a potom i novo Rješenje HZMO.

Nastojao sam ne ići izvan okvira objave poštovanog finika.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 22. 05. 2022. u 14:31, finika je napisao:

Poanta svega je: a) ako si u mirovini po ZOMO-u samo na osnovu PTSP-a i sad si dobio HRVI, gdje ti je glavna bolest PTSP, koja je umanjila tvoju radnu nesposobnost i dobio si mirovinu a nemaš druge bolesti koje su utjecale na tvoju radnu nesposobnost, onda je to 100% vojno. b) ako sad ideš u mirovinu sa HRVI i imaš drugih bolesti, koje mogu utjecati na radnu nesposobnost onda se pomiri sa omjerom.

ajd recimo da bih se mogao složiti sa tvojom poantom  da bi tako možda trebalo biti..

ali se ne slažem s tim jer to u praksi nije točno....stotine,možda i tisuće ratnih invalida samo s ptsp-om dobija omjere i kako vrijeme prolazi taj omjer je sve manji u svezi rata.......

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , zis je napisao:

Prema mojem shvaćanju, koje ne mora biti točno, svima koji već imaju ostvarenu invalidsku mirovinu po općem propisu (propisi HZMO), po dobivanju Rješenja o mirovini i početkom isplate mirovine (nakon isteka roka za žalbu) ne mogu po proteku istog roka ulagati žalbu na to isto Rješenje. Odnosno, mogu, ali...

Isto tako je i s podizanjem tužbe. Tužba je moguća nakon uložene Žalbe na prvostupanjsko Rješenje i donošenja drugostupanjskog Rješenja, ali pod uvjetom da je pravodobna. Tužba je dakle protiv drugostupanjskog Rješenja. Dočim se prima mirovina, za pretpostaviti je kako je  i ovaj rok istekao.

Svi oni koji su u invalidskoj mirovini po općem propisu, a stekli su naknadno trajni status HRVI, mogu (pojednostavljeno)  zatražiti novi izračun mirovine i isplatu povoljnije. U tom slučaju slijedi i novo vještačenje za određivanje odnosa rat/mir (kolokvijalni izraz), a potom i novo Rješenje HZMO.

Nastojao sam ne ići izvan okvira objave poštovanog finika.

Gospodine ZIS u pravu ste, hvala na dodatnom objašnjenju. Smatrao sam da se podrazumjeva poštivanje rokova na žalbu i tužbu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , Mister-X je napisao:

ajd recimo da bih se mogao složiti sa tvojom poantom  da bi tako možda trebalo biti..

ali se ne slažem s tim jer to u praksi nije točno....stotine,možda i tisuće ratnih invalida samo s ptsp-om dobija omjere i kako vrijeme prolazi taj omjer je sve manji u svezi rata.......

Problem je što se ljudi ne žale i ne tuže na svoja rješenja, što dozvole da se koristi njihovo ne znanje, koje vještaci koriste, što sami pišu žalbe i tužbe koje se odbacuju kao neosnovane. Mnogi su ljeni sami sebe educirati jel jedino tako možeš saznati u čemu si u pravu a u čemu nisi. Eto toliko, bez ljutnje. Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , finika je napisao:

Eto toliko, bez ljutnje. Hvala.

Poštovani finika, nema elemenata za ljutnju, niti ima potrebe. Svaka informacija ili stav je uvijek dobro došao i samo tako se može izaći na pravi trag.

Slažem se što se tiče vještačenih omjera. Odavno je (uz možda poneke izuzetke) prošlo vrijeme kada su oni bili realniji. Danas je nepisano "pravilo", kao što je naveo poštovani Skywalker007koliki je postotak invalidnosti, toliki je udio rata u sveukupnom omjeru.

Potpuno razumijem one koji ne pokreću tužbe, a poznato im je daljnje postupanje. 7-8 mjeseci za prvostupanjski postupak, žalba i daljnjih 7-8 mjeseci, tužba Upravnom sudu i čekanje više od jedne godine. Bez obzira na presudu Upravnog suda jedna strana će se žaliti i to može na Visokom upravnom sudu biti riješeno i za dvije godine. Dodati još 6 mjeseci za raznorazna kolanja dokumentacije. Kad to zbrojimo (rokovi rješavanja su orijentacioni i promjenjivi) i zamislimo branitelja u 60-tim godinama, svaki se zapita o doživljenju okončanja postupka (pa još ako nije povoljan ishod) i prisiljen je "uzeti" što je "ponuđeno". Svakako, manji gubitak živaca i zdravlja.

Neću dalje... :svorc:Lijep pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 22. 05. 2022. u 14:31, finika je napisao:

Čitajući ovu temu morao sam odgovoriti, molim bez ljutnje.

1. Molim Vas naučite razliku  invalidnosti i invaliditeta.

2. Pročitajte uredbu o metodologiji vještačenja, NN 67/2017, 56/2018 itd. Nakon toga će svima biti jasnije, naravno ako ste prije toga pročitali zakon o ZOMO-u i zakon o HRBraniteljima. Poanta svega je: a) ako si u mirovini po ZOMO-u samo na osnovu PTSP-a i sad si dobio HRVI, gdje ti je glavna bolest PTSP, koja je umanjila tvoju radnu nesposobnost i dobio si mirovinu a nemaš druge bolesti koje su utjecale na tvoju radnu nesposobnost, onda je to 100% vojno. b) ako sad ideš u mirovinu sa HRVI i imaš drugih bolesti, koje mogu utjecati na radnu nesposobnost onda se pomiri sa omjerom.

Poanta: svi koji su u mirovini na osnovu PTSP-a,po ZOMO-u,  prije dobivanja Hrvi-a, slobodno ako nisu zadovoljni neka preko odvetnika idu na žalbu i tužbu. Ostali nemaju puno šanse.

Poštovani nema ljutnje čak naprotiv svaki komentar ako je konstruktivan i vezan za temu zlata vrijedi. Pošto sam i sam iz starosne mirovine s 41 godinom staža prešao u kumuliranu invalidsku mirovinu kada sam dobio 30% HRVI za stalno, te su me prilikom vještačenja radne sposobnosti ocijenili sa 30% rat i 70% ostalo te sam na isto uložio žalbu, volio bi da su vaša predviđanja točna...no poznavajući našu birokraciju ne nadam se previše. Kao što su kolege gore već napisali ljudi imaju po 1400 dana u specijalnoj i na komisiji ih odbijaju kao što su i mene ali su sad i u ministarstvu branitelja shvatili da te liječničke komisije za uzročno-posljedičnu bolesti i rata  nisu ništa drugo gledale osom dijagnoza pa su ih ukinuli. Uglavnom ide sve to ali jako jako sporo pa mnogi naši kolege suborci nažalost ne dočekaju normalnu mirovinu koju su zaslužili.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , zis je napisao:

Poštovani finika, nema elemenata za ljutnju, niti ima potrebe. Svaka informacija ili stav je uvijek dobro došao i samo tako se može izaći na pravi trag.

Slažem se što se tiče vještačenih omjera. Odavno je (uz možda poneke izuzetke) prošlo vrijeme kada su oni bili realniji. Danas je nepisano "pravilo", kao što je naveo poštovani Skywalker007koliki je postotak invalidnosti, toliki je udio rata u sveukupnom omjeru.

Potpuno razumijem one koji ne pokreću tužbe, a poznato im je daljnje postupanje. 7-8 mjeseci za prvostupanjski postupak, žalba i daljnjih 7-8 mjeseci, tužba Upravnom sudu i čekanje više od jedne godine. Bez obzira na presudu Upravnog suda jedna strana će se žaliti i to može na Visokom upravnom sudu biti riješeno i za dvije godine. Dodati još 6 mjeseci za raznorazna kolanja dokumentacije. Kad to zbrojimo (rokovi rješavanja su orijentacioni i promjenjivi) i zamislimo branitelja u 60-tim godinama, svaki se zapita o doživljenju okončanja postupka (pa još ako nije povoljan ishod) i prisiljen je "uzeti" što je "ponuđeno". Svakako, manji gubitak živaca i zdravlja.

Neću dalje... :svorc:Lijep pozdrav.

Ja se potpuno slažem sa Vama, ovo je organizirana i smišljena prevara vladajuće ..., prešutjeću dalje, prema herojima i stvarateljima države Hrvatske ali nažalost moramo poštovati zakone ili srušiti ono što smo stvarali.  Ja se sa Vama potpuno slažem ali nema nam druge osim Revolucije..., moramo vjerovati ili rušiti..., Hvala..., Dragovoljci i svi domoljubi ne budimo glupi...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 6 sati , finika je napisao:

Problem je što se ljudi ne žale i ne tuže na svoja rješenja, što dozvole da se koristi njihovo ne znanje, koje vještaci koriste, što sami pišu žalbe i tužbe koje se odbacuju kao neosnovane. Mnogi su ljeni sami sebe educirati jel jedino tako možeš saznati u čemu si u pravu a u čemu nisi. Eto toliko, bez ljutnje. Hvala.

.......misliš da je to tako samo se treba kvalitetno žaliti?...........e nije ...uopče nemaš šanse sa žalbom jer je sustav tako posložen (bar je bio prije desetak godina gdje imam neka saznanja,ali i iskustva) da ti unaprijed izgubiš žalbu ,pa i tužbu...

znam puno slučajeva i to prije deset ili više godina ( a sad je vjerojatno još gore) gdje branitelji sa 18,19 ,20 godina (iz školskih klupa) oišli u rat i imali samo ptsp i dobiju omjer npr 50-50 gdje vještak uopče ne navede šta je to izvan okolnosti.....žalba na takvo rješenje skoro uvijek bude odbijena,a na tužbu sud donosi rješenje da je sve po zakonu (poštovana procedura itd) ,a on sam (sud) ne ulazi u mišljenje vještaka....sa žalbama ili tuzbama se nekako mogu riješiti neki dokazivi propusti ,ali mišljenje ( a omjer je mišljenje vještaka,može biti ovako ili onako) je skoro nemoguće promjeniti,ako oni sami neće.......ako je sustav tako posložen da se jednostavno vjeruje vještaku ,onda nemate šanse

 

uređeno: od Mister-X
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , Skywalker007 je napisao:

Poštovani nema ljutnje čak naprotiv svaki komentar ako je konstruktivan i vezan za temu zlata vrijedi. Pošto sam i sam iz starosne mirovine s 41 godinom staža prešao u kumuliranu invalidsku mirovinu kada sam dobio 30% HRVI za stalno, te su me prilikom vještačenja radne sposobnosti ocijenili sa 30% rat i 70% ostalo te sam na isto uložio žalbu, volio bi da su vaša predviđanja točna...no poznavajući našu birokraciju ne nadam se previše. Kao što su kolege gore već napisali ljudi imaju po 1400 dana u specijalnoj i na komisiji ih odbijaju kao što su i mene ali su sad i u ministarstvu branitelja shvatili da te liječničke komisije za uzročno-posljedičnu bolesti i rata  nisu ništa drugo gledale osom dijagnoza pa su ih ukinuli. Uglavnom ide sve to ali jako jako sporo pa mnogi naši kolege suborci nažalost ne dočekaju normalnu mirovinu koju su zaslužili.

Ovo je sramota Hrvatske države i Ministarstva Branitelja ili točnije prevara jel komisije pri min. braitelja u opće ne rade svoj posao..., propuste koji oni rade su za osudu. Pitanje je, koja je njihova svrha ako se slažu sa prvostupanjskom komisijom koja piše šta hoće. Poanta: tužiti ih sve, ako ste u pravu. Tužiti i vještake koji po direktivi namjerno krivo veštače. Gospodo DOSTA je naive..... Čitajte i educirajte se ili će nas pojesti birokracija.... Hvala i ne zamjerite ogorčenom Dragovoljcu...

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 12 minuta, Mister-X je napisao:

.......misliš da je to tako samo se treba kvalitetno žaliti?...........e nije ...uopče nemaš šanse sa žalbom jer je sustav tako posložen (bar je bio prije desetak godina gdje imam neka saznanja,ali i iskustva) da ti unaprijed izgubiš žalbu ,pa i tužbu...

znam puno slučajeva i to prije deset ili više godina ( a sad je vjerojatno još gore) gdje branitelji sa 18,19 ,20 godina (iz školskih klupa) oišli u rat i imali samo ptsp i dobiju omjer npr 50-50 gdje vještak uopče ne navede šta je to izvan okolnosti.....žalba na takvo rješenje skoro uvijek bude odbijena,a na tužbu sud donosi rješenje da je sve po zakonu (poštovana procedura itd) ,a on sam (sud) ne ulazi u mišljenje vještaka....sa žalbama ili tuzbama se nekako mogu riješiti neki dokazivi propusti ,ali mišljenje ( a omjer je mišljenje vještaka,može biti ovako ili onako) je skoro nemoguće promjeniti,ako oni sami neće.......ako je sustav tako posložen da se jednostavno vjeruje vještaku ,onda nemate šanse

 

Gospodine Mister-X , ne želim ulaziti u polemiku prava jer još vjerujem u pravo. Kad prestanemo vjerovati u pravo onda ide Revolucija a to je rušenje države koje ja ne želim ako ne budem primoran. Hvala na Vašem mišlenju i odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 13 sati , finika je napisao:

ne želim ulaziti u polemiku prava jer još vjerujem u pravo.

-vjerovao sam i ja dok sam bio mlađi ili možda naivan

-u međuvremenu sam shvatio da pravo nije ujedno i pravda

-ova tematika je već aktualna 20 godina i s vremenom shvatiš da se boriš sam protiv institucija ...

sa problemom vještaćenja (omjerom) i na taj način umanjenja mirovina upoznati su svi...od min.branitelja do udruga i misliš da je ikoga to briga što su pritom najviše stradali mladići jer oni kad dobiju neki civilni dio ,em je problem zašto ta osoba uopče dobije civilni dio ,a iz školskih klupa otišao u rat i nakon toga počeo se liječiti,em je problem da te osobe nemaju ni staža puno...govorim o periodima nedugo od rata npr. par godina ...2005 godine kad je prošireno "dozvoljeno vrijeme "oboljenja (znači 10 godina nakon rata) prosjek omjera je bio vjerojatno negdje oko 50-50...a sad je prošlo 27 godina...

a da ne bih sve svalio na institucije ili vlast jer oni rade onoliko koliko moraju i dok god imaju potporu u narodu tako će biti u svemu,a navest ću ti samo jedan primjer...cijene rastu enormno,mirovine preko 3500kn se skidaju 10% i u jednom razgovoru ("društvo iz rata") zbog tih omjera (ili dvo)imaju mirovine od 3500 do 9000kn..i jedan reče da bi trebalo predložiti udrugama (kad se oni sami već toga ne mogu sjetiti) da traže od min.branitelja da se taj limit digne bar do 6/7 oookn.......ovaj šta ima 9000kn k'o iz topa :zašto bi se njemu i dalje trebalo skidati ,a njima ne.....toliko o potpori nas samih između sebe......

a ,što se tiče žalbi,tužbi.......a drugog rješenja nemaš...puno uspjeha ti želim.......

uređeno: od Mister-X
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 15 sati , finika je napisao:

Gospodine Mister-X , ne želim ulaziti u polemiku prava jer još vjerujem u pravo. Kad prestanemo vjerovati u pravo onda ide Revolucija a to je rušenje države koje ja ne želim ako ne budem primoran. Hvala na Vašem mišlenju i odgovoru.

Blago onom tko vjeruje u pravo i pravdu. Branitelji imaju prava mnogi od njih i neznaju svoja prava a velika večina ih prava nemože ostvariti. Riješavanje upravnih sporova sa državom traje po desetak godina a da se nezna ishod spora i sam trošak za sudionika u sporu pa tko voli nek izvoli. A što se tiče žalbi treba se žaliti  ništa ne košta..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , huskyCRO je napisao:

Blago onom tko vjeruje u pravo i pravdu. Branitelji imaju prava mnogi od njih i neznaju svoja prava a velika večina ih prava nemože ostvariti. Riješavanje upravnih sporova sa državom traje po desetak godina a da se nezna ishod spora i sam trošak za sudionika u sporu pa tko voli nek izvoli. A što se tiče žalbi treba se žaliti  ništa ne košta..

košta živaca. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 11 sati , huskyCRO je napisao:

Ne ako si u mirovini a u međuvremenu  čekaš riješenje za povoljniji iznos mirovine!!😁

evo čekam, već 13 mjeseci. dvije referentice koje su dobile moj izračun otišle na trudnički.

moj predmet je bolji za natalitet od probušenih kondoma.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 30. 05. 2022. u 4:36, JozoM je napisao:

Postovanje,zna li tko koliko se ceka na novi izracun mirovine iz profesionalne u opcu najvjerovatnije 20% rat ostalo mir ?

Osobno san bija na procjeni par dana iza nove godine u Splitu i papiri su otisli za Zagreb.

Poštovani koliko pratim ovdje i kod prijatelja koji su u postupku i nisu prije bili u mirovini tj. još su radili od predaje u HZMO do rješenja nije prelazilo 6 mjeseci da ljudi ne bi ostali bez primanja. Svi koji već imaju mirovinu ako bude rješenje povoljnije za njih dobit će zaostatke od dana vještačenja radne sposobnosti zato i čekaju malo duže jer se rješavaju predmeti branitelja koji još nemaju mirovine, tako da je vama sad samo strpljivo čekati ali svakako provjerite s mirovinskim u kojoj je fazi vaš predmet to uvijek možete.

uređeno: od Skywalker007
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija