Jump to content

Žalba na odluku komisije


Cobra5

Preporučene objave

Priznavanje rvi

Prošao sam prvostupanjsku komisiju u 12 mjesecu i dobio rjesenje 50% invaliditeta.trajno. Po stavka a ranjavanja 30% ptsp 10 % i ostalo 10%

Došla je i drugostupanjska komisija ili ti revizija po novom pocetkom veljače i poništila prvostupanjsku.. Da nemam invaliditeta po sve 3 stavke ispod 20 %..trajno

Imam pravo zalbe.. 

Pitanje.. 

Kako i što napisati?? 

uređeno: od Cobra5
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • drot13 je promijenio naziv u Žalba na odluku komisije
  • 3 mjeseci kasnije...

A jeb.. U mediju vremenu se puno toga izdogadalo kod mene.. I smrtna slučaja puta 2 i ulozi zalbu.. Sry.. 

Dobio sam 20% na ranjavanja i 10 % ptsp ukupno 30% privremeno do 2023..znaci da dalje skupljam papire i ponovo na komisiju.. 

Jel imam sad kakva prava na mirovinu i ostalo kao rvi? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani kao prvo iskrena sućut . Ako ste u radnom odnosu rješenje o privremenom HRVI kopirajte i odnesite u poreznu jer imate pravo na smanjenje poreza. Također pošaljete zahtjev u ministarstvo branitelja za zdravstvenom iskaznicom HB s kojom imate pravo na besplatno dopunsko osiguranje a ako ste do sada plaćali preko HZZO imate pravo na povrat od datuma izdavanja rješenja. Također možete u uredu za branitelje ishodovati potvrdu u svrhu oslobađanja plaćanja nekih sudskih troškova. Dobit će te osobnu invalidninu od mislim 153 kn na 30% preko svog tekućeg računa. Što se tiče ostvarivanja kumulirane invalidske braniteljske mirovine, dionica, kredita i ostalo to će te ostvariti kada budete imali HRVI za trajno. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 19 sati , Labyrinth je napisao:

Poštovani Cobra5 jel ste pisali žalbu ministarstvu branitelja i jesu li Vas osobno pozvali na vještačenje u Zagreb?

Pisao zalbu i osobno me pozvali

Na 17. 05. 2021. at 18:05, Skywalker007 je napisao:

Poštovani kao prvo iskrena sućut . Ako ste u radnom odnosu rješenje o privremenom HRVI kopirajte i odnesite u poreznu jer imate pravo na smanjenje poreza. Također pošaljete zahtjev u ministarstvo branitelja za zdravstvenom iskaznicom HB s kojom imate pravo na besplatno dopunsko osiguranje a ako ste do sada plaćali preko HZZO imate pravo na povrat od datuma izdavanja rješenja. Također možete u uredu za branitelje ishodovati potvrdu u svrhu oslobađanja plaćanja nekih sudskih troškova. Dobit će te osobnu invalidninu od mislim 153 kn na 30% preko svog tekućeg računa. Što se tiče ostvarivanja kumulirane invalidske braniteljske mirovine, dionica, kredita i ostalo to će te ostvariti kada budete imali HRVI za trajno. 

Recite mi da li mogu trazit civilnu mirovinu pošto nisam u radnom odnosu.. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Cobra5 je napisao:

Pisao zalbu i osobno me pozvali

Recite mi da li mogu trazit civilnu mirovinu pošto nisam u radnom odnosu.. 

Možeš podnijeti zahtjev za IK - u ali što će tamo biti ne zna se.status rvi ne pomaže puno.bitna je medicinska dokumentacija.jedan mali minus je i to što nisi zaposlen ( vještaci gledaju i na to,barem prije su obračali pažnju ).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , Cobra5 je napisao:

Pisao zalbu i osobno me pozvali

Recite mi da li mogu trazit civilnu mirovinu pošto nisam u radnom odnosu.. 

Možete podnijeti zahtjev za invalidsku komisiju koja vam vještači radnu sposobnost ali kao što je buda2 napisao komisija onda gleda puno parametara a nemate trajnu invalidnost i ova invalidnost vam je privremena i vezana za rat. Po meni vam je bolje negdje se malo zaposliti i raditi do rješenja o trajnom HRVI jer dobijete staža koji je bitan u računanju braniteljske kumulirane invalidske mirovine i s posla vam se vještači radna sposobnost da li je profesionalna ili opća nesposobnost, pa bi mogli ostvariti mirovinu i duplo veću, čak i više nego što bi vam bila radna invalidska.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Skywalker007 je napisao:

Možete podnijeti zahtjev za invalidsku komisiju koja vam vještači radnu sposobnost ali kao što je buda2 napisao komisija onda gleda puno parametara a nemate trajnu invalidnost i ova invalidnost vam je privremena i vezana za rat. Po meni vam je bolje negdje se malo zaposliti i raditi do rješenja o trajnom HRVI jer dobijete staža koji je bitan u računanju braniteljske kumulirane invalidske mirovine i s posla vam se vještači radna sposobnost da li je profesionalna ili opća nesposobnost, pa bi mogli ostvariti mirovinu i duplo veću, čak i više nego što bi vam bila radna invalidska.

OK.. Hvala puno

prije 2 sati , Skywalker007 je napisao:

Možete podnijeti zahtjev za invalidsku komisiju koja vam vještači radnu sposobnost ali kao što je buda2 napisao komisija onda gleda puno parametara a nemate trajnu invalidnost i ova invalidnost vam je privremena i vezana za rat. Po meni vam je bolje negdje se malo zaposliti i raditi do rješenja o trajnom HRVI jer dobijete staža koji je bitan u računanju braniteljske kumulirane invalidske mirovine i s posla vam se vještači radna sposobnost da li je profesionalna ili opća nesposobnost, pa bi mogli ostvariti mirovinu i duplo veću, čak i više nego što bi vam bila radna invalidska.

OK.. Sve mi jasno sad.. Hvala na pomoci

prije 5 sati , buda2 je napisao:

Možeš podnijeti zahtjev za IK - u ali što će tamo biti ne zna se.status rvi ne pomaže puno.bitna je medicinska dokumentacija.jedan mali minus je i to što nisi zaposlen ( vještaci gledaju i na to,barem prije su obračali pažnju ).

OK.. Hvala na pojasnjenju. 

Lp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija