Jump to content

Godišnji odmor


trapula

Preporučene objave

Dakle, poslodavac odredio 6-o dnevni tjedan {40sati}.

Kod korištenja godišnjeg sedmično mi uzima 6 dana. 

Mene zanima dali se godišnji koristi po danima ili satima. Jer u mom slučaju dakako subotom radimo 5 sati on meni skida jedan cijeli dan. 

Ja imam pravo na 30 dana tj 240 sati a tim njego im računanje meni svaku subotu uzima mi po 2 sata. 

Molim odgovor jer u zakonu nisam skužio ništa.... 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Čl. 79. st. 1. Zakona o radu -

"Godišnji odmor iz članaka 77. i 78. ovoga Zakona radniku se utvrđuje brojem radnih dana ovisno o radnikovom tjednom rasporedu radnog vremena."

Drugim riječima, koji dani se računaju u broj dana godišnjeg odmora ovisi o tome koliko dana tjedno radite. Kod vas je slučaj da radite 6 dana tjedno (neovisno o tome što je subota satnicom manja od pon-pet), stoga je posve legitimno od poslodavca da vam u dane GO ubraja i subote, jer biste bili dužni raditi i u subote.

Kako ostvarujete pravo na GO u trajanju 30 dana, to iznosi 5 punih tjedana (5 X pon-sub), a što je tjedan dana više negoli je minimum određen Zakonom o radu (i kojeg većina radnika ima).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija