Jump to content

Kaznene prijave i žalba


Blanka74

Preporučene objave

Poštovani,molim Vas imam par pitanja pa ako mi netko može odgovoriti..

U parničnom postupku je donesena prvostupanjska presuda na moju štetu na temelju iskaza 2 lažna svjedoka(sud u presudi obrazlaže njihove iskaze kao istinite i vjerodostojne iako se vidi iz aviona da su kontradiktorni).

Sad mene zanima..pošto sam u dogovoru s odvjetnikom podignula kaznene prijave Dorh-u za lažno svjedočenje gdje sada Dorh traži uvid u spis predmeta plus materijalne dokaze koje imam gdje svjedok piše da je nešto čuo i da za događaj zna od kolege a na sudu svjedoči da je bio prisutan i da je vidio,da li može biti optužen??

Koliko je rok za ispitivanje slučaja kod Dorh-a?

Da li se bez obzira hoće li se podignuti optužnica svjedok koji je lažno i svjesno iskazivao na sudu laži mora pozvati na ispitivanje?

U žalbi smo se pozvali na njihove kontradiktorne iskaze gdje je sud krivo utvrdio stanje,te me sada zanima u kolikom roku Županijski sud riješava žalbe,pošto je sa Općinskog suda na Županijski sud žalba otišla u približno bržom roku od mjesec i pol dana.

 

Molim Vas ako mi netko može odgovoriti..Hvala,lp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Blanka74 je napisao:

Koliko je rok za ispitivanje slučaja kod Dorh-a?

Načelan rok za rješavanje predmeta na DORH-u je 6 mjeseci od upisivanja kaznene prijave u upisnik kaznenih prijava.

prije 1 sat, Blanka74 je napisao:

Da li se bez obzira hoće li se podignuti optužnica svjedok koji je lažno i svjesno iskazivao na sudu laži mora pozvati na ispitivanje?

To će odlučiti zamjenik DO-a zadužen za predmet. Jeste li vi u parničnom postupku tražila svjedoka da se očituje o vaše navode i jeste li predala kao dokaz sudu ove "materijalne dokaze" kojima raspolažete?

prije 1 sat, Blanka74 je napisao:

U žalbi smo se pozvali na njihove kontradiktorne iskaze gdje je sud krivo utvrdio stanje,te me sada zanima u kolikom roku Županijski sud riješava žalbe,pošto je sa Općinskog suda na Županijski sud žalba otišla u približno bržom roku od mjesec i pol dana.

Čl. 434. st. 5. ZPP-a. Znači, postoji kratak rok, no problem je što se on ne poštuje uvijek, a neke realne sankcije (po predmetu) nema.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 1 minutu, G-man je napisao:

Načelan rok za rješavanje predmeta na DORH-u je 6 mjeseci od upisivanja kaznene prijave u upisnik kaznenih prijava.

To će odlučiti zamjenik DO-a zadužen za predmet. Jeste li vi u parničnom postupku tražila svjedoka da se očituje o vaše navode i jeste li predala kao dokaz sudu ove "materijalne dokaze" kojima raspolažete?

Čl. 434. st. 5. ZPP-a. Znači, postoji kratak rok, no problem je što se on ne poštuje uvijek, a neke realne sankcije (po predmetu) nema.

G-man jesam predala sam ali sud nije prihvatio taj dokaz očito kao bitan.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 5 minuta, Blanka74 je napisao:

Stvarno ne mogu razumijeti da sudu nije bio važan dokaz gdje svjedok laže i da se s njim pobije njegovo svjedočenje??

Ovako bi čovjek u zatvoru završio,poslodavac pozove lažne svjedoke koji lažu i utječu na presudu??Sud ne uzima u obzir dokaz s kojim pobijamo lažno svjedočenje?

Stvarno ne znam što reći...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 45 minuta, G-man je napisao:

Treba ocijeniti taj dokaz, kojeg ste vi podnijela, ne ide to automatizmom.

A eto išlo je ipak gubitkom spora..Još je veća ironija što je sud u presudi obrazložio njihove kontradiktorne izjave kao istinite i vjerodostojne,parodija za čitati..Stvarno ne znam ko je tu lud u mojoj situaciji..Ali nema veze ja ću se boriti do kraja pa lijepo spor trajao 10 godina.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Blanka74 je napisao:

A eto išlo je ipak gubitkom spora..Još je veća ironija što je sud u presudi obrazložio njihove kontradiktorne izjave kao istinite i vjerodostojne,parodija za čitati..Stvarno ne znam ko je tu lud u mojoj situaciji..Ali nema veze ja ću se boriti do kraja pa lijepo spor trajao 10 godina.

Stiglo rješenje od DORH-a da odbacuje kaznene prijave i predlažu mi privatni kazneni progon.Radi li ko svoj posao u ovoj državi?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 1 minutu, G-man je napisao:

DORH će rijetko ulaziti u progon vezan za sudski postupak u kojem sam sud ne vidi nikakav problem vezano za valjanost dokaza izvedenih pred njim.

Ovo ne znači da ne možete preuzeti progon na sebe, jedino će situacija biti dosta teža i kompliciranija, čak i uz pomoć odvjetnika.

Što znači da i od žalbe na Županijskom sudu ne očekujem previše?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 13 sati , G-man je napisao:

DORH će rijetko ulaziti u progon vezan za sudski postupak u kojem sam sud ne vidi nikakav problem vezano za valjanost dokaza izvedenih pred njim.

Ovo ne znači da ne možete preuzeti progon na sebe, jedino će situacija biti dosta teža i kompliciranija, čak i uz pomoć odvjetnika.

Upravo to mi je rekao i odvjetnik,neću se upuštati u to.Sastavili smo dobru žalbu Županijskom sudu i sad čekamo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, G-man je napisao:

Nema vam pravila, posebice nakon što je uvedena fluktuacija spisa po svim županijskim sudovima u RH (kako koji dođe na red). Okvirno računajte na 3-6 mjeseci najmanje.

G-man hvala Vam na svemu,ovo je jako stresno za čekati,ali isto tako rekla sam i odvjetniku,ukoliko dobijemo Županijski sud(što je jako moguće jer je presuda jako loše obrazložena i u najbitnijem dijelu se ne odnosi na predmet spora),ja ću slaviti cijeli dan 🙂

 

G-man da li se mogu raditi podnesci Županijskom sudu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Blanka74 je napisao:

Stvarno ne mogu razumijeti da sudu nije bio važan dokaz gdje svjedok laže i da se s njim pobije njegovo svjedočenje??

Taj glavni dokaz protiv svjedokinje je predočen na glavnoj raspravi,gdje svjedokinja meni u poruci tvrdi da je ona za to o čemu svjedoči čula od kolege a da osobno nije vidjela.Na sudu je svjedočila da je bila prisutna događaju.Sad mene zanima pošto je ta poruka predočena na glavnoj raspravi,jedan primjerak sutkinji a jedan suprotnoj strani(bila bi predočena prije ali je poruka nastala između pripremnog ročišta i glavne rasprave,znači nismo je mogli dostaviti kao dokaz prije glavne rasprave),da li je moguće da se ta poruka nalazi u spisu predmeta??

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nitko ne spominje (a bitno je i istinito) - da je u doba korone sve još sporije nego inače. I dovoljno je bilo kojem državnom službeniku kao opravdanje zašto se nije držao nekog roka da je rad bio organiziran od doma ili da je radio svaki drugi tjedan ili je još i sam bio zaražen ili su samoizolaciji ili je netko drugi bio bolestan, pa ga mijenja i slično. Naravno, nekad je i zbilja tako, ali često se korona koristi i kao izgovor. Pa ni na kakve "rokove" ne treba računati jer se nepridržavanje istih neće ni od strane koga sankcionirati.

uređeno: od hetta
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 2 minuta, hetta je napisao:

Nitko ne spominje (a bitno je i istinito) - da je u doba korone sve još sporije nego inače. I dovoljno je bilo kojem državnom službeniku kao opravdanje zašto se nije držao nekog roka da je rad bio organiziran od doma ili da je radio svaki drugi tjedan ili je još i sam bio zaražen ili su samoizolaciji ili je netko drugi bio bolestan, pa ga mijenja i slično. Naravno, nekad je i zbilja tako, ali često se korona koristi i kao izgovor. Pa ni na kakve "rokove" ne treba računati jer se nepridržavanje istih neće ni od strane kojeg suda sankcionirati.

Ja Vas uopće nisam skužila...Na što uopće mislite..?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Govorilo se o rokovima sudova nekoliko postova iznad.

I mali savjet - odvjetniku je u interesu da čim više zaradi. Ja odvjetniku koji laiku kaže da će sigurno dobiti žalbu jer je presuda loše obrazložena - ne bi baš vjerovala. Živimo u Hrvatskoj. Bitno je da ikakvo obrazloženje piše, manje bitno kakvo. Meni djelujete kao popriličan laik, a na takvima se najlakše i najduže zarađuje. laka ste meta. Npr. već u startu govorite o lažnim svjedocima. Umjesto o (navodnim) lažnim izjavama. Itd.

uređeno: od hetta
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , hetta je napisao:

Govorilo se o rokovima sudova nekoliko postova iznad.

I mali savjet - odvjetniku je u interesu da čim više zaradi. Ja odvjetniku koji laiku kaže da će sigurno dobiti žalbu jer je presuda loše obrazložena - ne bi baš vjerovala. Živimo u Hrvatskoj. Bitno je da ikakvo obrazloženje piše, manje bitno kakvo. Meni djelujete kao popriličan laik, a na takvima se najlakše i najduže zarađuje. laka ste meta. Npr. već u startu govorite o lažnim svjedocima. Umjesto o (navodnim) lažnim izjavama. Itd.

U tome i jest stvar..Taj odvjetnik što je izgubio spor me više ne zastupa..Žalbu je sastavljao pametan čovjek za razliku od odvjetnika koji me zastupao i kojem je bilo u interesu upravo to što ste rekli da što više zaradi..Presuda i je loše obrazložena jer Sud u presudi tereti me za stvari koje nisu obrazloženje ni tema otkaza ugovora o radu,a to je po Sudu glavni razlog što je odbačena tužba.Vjerujem pametnom čovjeku sada.

Nisam mislila da cu uopce ovo dozivjeti od poslodavca,u tome je stvar.A svjedoci i jesu lažni jer su to kolegice koje taj dan uopce nisu bile prisutne dogadaju.Znam da zivim u Hrvatskoj i znam sto je Hrvatsko sudstvo,nazalost... 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 17 sati , Blanka74 je napisao:

Sad mene zanima pošto je ta poruka predočena na glavnoj raspravi,jedan primjerak sutkinji a jedan suprotnoj strani(bila bi predočena prije ali je poruka nastala između pripremnog ročišta i glavne rasprave,znači nismo je mogli dostaviti kao dokaz prije glavne rasprave),da li je moguće da se ta poruka nalazi u spisu predmeta??

Ukoliko ste zatražila da se uvede kao dokazni prijedlog, sud je o tome trebao odlučiti. U svakom slučaju, trebalo je prilikom ispitivanja svjedoka zatražiti da objasni diskrepanciju svojih tvrdnji.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 7 minuta, G-man je napisao:

Ukoliko ste zatražila da se uvede kao dokazni prijedlog, sud je o tome trebao odlučiti. U svakom slučaju, trebalo je prilikom ispitivanja svjedoka zatražiti da objasni diskrepanciju svojih tvrdnji.

Tražio je odvjetnik i svjedokinja se 'sas*ala'.Ona se kao dopisivala sa mnom jer joj je bilo žao mene,a odvjetnik tvrdi na glavnoj taspravi da svjedokinja svjedoči da je bila prisutna,a tu u dokazu tvrdi da za isto zna od kolege.Sud i sutkinja su sve vidjeli,ali kao što i Hetta kaže to je Hrvatsko sudstvo i Hrvatsko 'krivosuđe'.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...
, G-man je napisao:

Može, dapače. Povratna informacija bude od koristi i drugim našim korisnicima.

Sretno,

lp

Bila je odluka,vidljivo na e-predmetu,piše sjednica vijeća 15.04.2021 u 8,30h,samo još ne piše kakva je...Kaže odvjetnik da može pisati za par dana ili u roku mjesec dana.?Ne znam zašto je teško ako su već donijeli odluku o žalbi mogli su i napisati kakva je a ne da čovjek strepi iz dana u dan dok ne sazna...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na 20. 04. 2021. at 10:55, G-man je napisao:

E-predmet ne služi za evidenciju merituma odluka, stoga to nije nešto neuobičajeno. Strpljenja, ionako ništa ne možete promijeniti u ovoj fazi.

G-man kaže mi i odvjetnik da se odluka ne e-predmetu ne mora pojaviti..Uglavnom u roku od mjesec dana odluku moramo dobiti na adresu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sukladno odredbi čl. 434. st. 5. ZPP-a, drugostupanjski sud bi trebao odluku po žalbi u radnom sporu donijeti u roku 30 dana od primitka žalbe.

Problem je u tome što je taj rok instruktivne naravi, što znači da za njegovo nepoštivanje nema neke striktne sankcije, pa ih se sudovi i ne pridržavaju. No, jednom kad se odluka donese, realno je za očekivati da će stići u relativno kratkom roku (mjesec-dva).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 minuta, G-man je napisao:

Sukladno odredbi čl. 434. st. 5. ZPP-a, drugostupanjski sud bi trebao odluku po žalbi u radnom sporu donijeti u roku 30 dana od primitka žalbe.

Problem je u tome što je taj rok instruktivne naravi, što znači da za njegovo nepoštivanje nema neke striktne sankcije, pa ih se sudovi i ne pridržavaju. No, jednom kad se odluka donese, realno je za očekivati da će stići u relativno kratkom roku (mjesec-dva).

Bože samo strpljenja onda...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja sam dozivio isto. Sudski vjestak je utvrdio da to sto svjedok govori nije istida i ja prijavio lazni iskaz DORHu i nista. On laze dalje, ja mu nemogu nista. Mogu se samo u nedogled zaliti. Komedia od pravusuda. I na kraju sud za ljudska prava sudi Hrvatsku. Ne kuzim zasto je ovako ? Mito i korupcija ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija