Jump to content

Otvaranje j.d.o.o. i radni odnos


Rio180

Preporučene objave

Pozdrav,

zanima me je li moguće otvoriti j.d.o.o za elektroinstalacijske radove ukoliko nema zaposlenih elektroinstalatera?

Naime po struci sam tehničar za elektroniku i znam raditi sve elektroinstalacijske poslove. Zanima me mogu li obavljati tu djelatnost kao jedini zaposleni ili moram zapošljavati nekog elektroinstalatera? I ako se zaposlim na 2 sata u tom j.d.o.o.-u kolika su mi mjesecna davanja, plaća itd? Hvala unaprijed

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1.Može te otvori ti, jdoo jer je vaša struka + KV - Električar - veće obrazovanje, nije prepreka, u odnosu,
na niže obrazovanje, od traženog.
Sad, pošto su se zakoni mjenjali - jedno vrijeme nije mogla funkcionirati firma, bez bar 1 uposlenika.
U firmi mora biti prijavljen Direktor, sa minimalcom od 50.30.kn
Ali, ovo vezano, kolika je minimalna plača direktora ( jer je i tu bilo, nekih promjena) - kolika su davanja na ta
na plaču, itd - to je u domenu, Knjigovodstva, koje svakako mora te imati, ugovorom sa nekim knjigovodstvenim Servisom - jer, - koliko je HZZO - za, npr. 2 sata rada - kolika su izdvajana HZZMO -e
koliki je - Prirez - Porez na dobit, na kraju godine - dali ima te neke olakšice prvu godinu rada - Poticaj
za samozapošljavanje - ako ste na Burzi - sve, navedeno, će vam,, reći i  izračunati, u navedenom Servisu.
poz.

uređeno: od frenki zg
dopuna
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Rio180 je napisao:

I ako se zaposlim na 2 sata u tom j.d.o.o.-u kolika su mi mjesecna davanja, plaća itd

Ukoliko ste zaposleni negdje na puno radno vrijeme onda ne možete sebe prijaviti na dva sata nego samo na 1 sat uz dopuštenje prvog poslodavca. S druge strane ako mislite otvoriti j.d.o.o. i biti direktor prijavljen na dva sata morat ćete na kraju godine platiti razliku doprinosa od onoga što je uplaćeno do minimalno propisanih. 

Prijava na dva sata; bruto 1 plaća 1491,84 kn (bruto 2 1737,99). Uz pretpostavku da ne plaćate porez na dohodak i prirez neto plaća je 1193,47 kn

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • Spitfire je promijenio naziv u Otvaranje j.d.o.o. i radni odnos

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija