Jump to content

HEP rješenje o ovrsi


blazsurina

Preporučene objave

Poštovani, 

 

Osoba sam koja nije baš pravno potkovan pa vas molim za pomoć. Dobio  sam  danas 15.2.2021. rješenje o ovrsi koje je datirano na 2.9.2020 zbog nepodmirenog duga za struju od 2500 kn.  Znaci praktično, 4 mjeseca je putovala ovrha, naravno da nisam znao za nju. Dug je u međuvremenu podmiren. Mislim da u 10 mjesecu, ja se ispričavam kasnim sa plaćanjem, a znate i sami kakve su mirovine i sve. Molim vas  Što mi je činiti? Da li odgovaram za dug koji sam podmirio (pretpostavljam da ne) i da li moram platiti odvjetničke troškove koji su gotovo pola moje mirovine. Molim i hvala vam na pomoći. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 9 minuta, Borbena7 je napisao:

Trebate ćete provjeriti točne datume i to kada ste platiti dugovanje i kada je javni bilježnik zaprimio ovršni prijedlog, jer o ovome ovise Vaše obveze o podmirivanju troškova?

Hvala Vam puno. Javni bilježnik je zaprimio ovršni prijedlog 2.9.2020. Podmirio sam obveze 20.10.2020. 
Prema tome. Ako dobro shvacam ja plaćam nastale troškove. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , Borbena7 je napisao:

Ukoliko namjeravate podmiriti ove tražbine, najbolje bi bilo da se javite ovrhovoditelju da Vam obračuna ukupni preostali dug, a po uplati (ako bude u roku od 8 dana od zaprimanja rješenja o ovrsi) da sve dokaze o podmirenju dostavite javnom bilježniku pozivom na svoj poslovni broj spisa. 

Zahvaljujem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija