Jump to content

Državni stručni ispit


Marina9

Preporučene objave

Radim u Kaznionici i tijekom rada stekla sam VSS. Čelnik tijela mi je Rješenjem naložio polaganje državnog stručnog ispita 2.razine dakle za VSS. Uložila sam žalbu i dobila Rješenje Odbora za državnu službu da je moja žalba usvojena i da ne moram polagati državni stručni ispit za VSS.

Sada 2021.g.mi ponovo upravitelj Rješenjem nalaže polaganje DSI-a za VSS..i žalba ne odgađa izvršenje Rješenja.

Molim Vas što prije da mi odgovorite da li je ispravno da mi se ponovo nameće obveza polaganja DSI-a iako je stvar već riješena i završena kod drugostupanjskog tijela...dakle posjedujem Rješenje Odbora za državnu službu da ne moram polagati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nema potrebe za otvaranjem nekoliko identičnih tema, i sa drugog profila, jer pomoć neće stići ništa brže.

Glede upita, da li se u međuvremenu bilo koji propis (uključujući i one interne poslodavca) promijenio u smislu da se zaposlenicima u identičnoj situaciji nameće ovakva obveza? Na što se vaš ravnatelj poziva i kako brani svoje rješenje nametanjem ove obveze?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 6 minuta, G-man je napisao:

Nema potrebe za otvaranjem nekoliko identičnih tema, i sa drugog profila, jer pomoć neće stići ništa brže.

Glede upita, da li se u međuvremenu bilo koji propis (uključujući i one interne poslodavca) promijenio u smislu da se zaposlenicima u identičnoj situaciji nameće ovakva obveza? Na što se vaš ravnatelj poziva i kako brani svoje rješenje nametanjem ove obveze?

Hvala na brzom odgovoru. U firmi ima nas 6 sluzbenika koji posjeduju Rješenje Odbora za državne službenike koji smo oslobođeni polaganja DSI-a, međutim opet ove godine upravitelj donosi NOVO Rješenje o obvezi polaganja DSI-a ?! 

20210215_192435.jpg

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...

Poštovani!

Zanima me slijedeće. Poslodavac mi je zbog promjene sistematizacije ponudio novo rješenje sa istim radnim mjestom, ali traži da položim državni ispit. Radim u državnoj službi sa rješenjem trenutno još važećim u kojemu piše da sam tada 2019. kod prijema u državnu službu zadovoljio sve uvjete za prijem u DS, ali nisu tražili državni ispit. Sada sa novim rješenjem traže polaganje državnog ispita.

1. Da li mogu ostvariti otpremninu po Kolektivnom ugovoru za DS ako ne potpišem novo rješenje?

2.Da li mogu ostvariti otpremninu ako potpišem rješenje, ako u zadanom roku ne položim ispit iako sam se uredno odazivao na rokove? U Zakonu za državne službenike piše da je to otkaz po sili zakona. Da li se to može smatrati osobno uvjetovani otkaz?

Zahvaljujem na bržem odgovoru zbog hitnosti roka za potpisivanja rješenja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija